בימיני ואדגר קייסי 243669
כדאי כאן להוסיף כמה מילים על פרשת המדיום הספירטואלי אדגר קייסי (אאל"ט) שהתפרסם כספק של המלצות וחוות דעת רפואיות שהועברו אליו בתהליך כלשהו של "תיקשור על טבעי"(משהו דמוי התנבאות בסיאנס).
אחת התחזיות שלו היתה שבשנה כלשהי (משהו בשנות ה-‏60) תתגלה אטלנטיס. בשנה ההיא או בסביבתה התגלו המבנים באי בימיני. מאחר ומדובר באתר תת ימי באיים רחוקים ויקרים, אני מנחש שמרבית המידע על האתר הוא מפה לאוזן ולא רבים ראו את האתר ממש. לפני זמן מה היתה תכנית טלביזיה שעסקה באתר ואני מוכרח לציין שכעד צפייה לא מומחה, כלל לא התרשמתי שהמדובר במבנים של אבנים שהם בודאות לא טבעיים.
בכל אופן צריך לזכור שכל ההסברים המדברים על אטלנטיס כתרבות מפותחת לפני 11000 שנים, מחייבים "מהפכה מחשבתית" ביחס לתארוך המקובל המדבר על הווצרות הישובים העירוניים הראשונים לפני 7000-9000 שנים.
אפרופו, באחד האתרים ראיתי את הטענה שיש לחלק את 9000 השנים של אפלטון ב-‏10 ואז (1300 לפנה"ס) התאריכים "מתקרבים" לעידן המינואי. בכל מקרה יש דמיון יוצא מן הכלל בין האפיונים של אטלנטיס לאלו של המינואים.
בפרט מבנה הטבעות המיתי של אטלנטיס מתאים לטופוגרפיה של טרה לפני התפוצצות הר הגעש ב-‏1645 לפנה"ס (גם לארוע זה יש תאריכים שונים במקורות), אם אכן עיר גדולה עם נמל שכנה על האי המעגלי שהיה במרכז הימה שמלאה את לוע הר הגעש השקוע. גם תעלת האוניות שהובילה לעיר מתאימה. שפת הר הגעש שיצרה את הטבעת שסביב הימה (ועליה אנו יודעים שהיו יישובים מינואיים גדולים כמו אקרוטירי) לא היתה שלמה מעל פני הים. כך שאוניות יכלו להכנס לתוך הימה ולנמל המשוער של העיר שבמרכז.
הבעיה העיקרית עם התזה הזאת שהיא כמעט בלתי ניתנת לבדיקה שכן האי המרכזי התפוצץ לרסיסים ואבק ששקעו למעמקי הים התיכון ולא נשאר ממנו כלום.
בימיני ואדגר קייסי 243952
למי שלא שמע על אדגר קייסי:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים