משעה עצמו 244118
בעקבות החלטת היועמ"ש מני מזוז לפתוח בחקירה פלילית נגדו ביקש השר צחי הנגבי מרה"מ שרון להשתחרר מכהונתו כשר לבטחון פנים, האחראי על המשטרה, עד סיום החקירה.

משהו כאן מסריח 244153
כשתיק המשפטים הופקד בידי צחי הנגבי עד שיעקב נאמן יזוכה מאשמה, הנגבי נלחם בציפורניים כדי להישאר עם התיק אחרי הזיכוי, בניגוד להגינות הבסיסית.
למה עכשיו, כשידוע שהנגבי טוען שכל סיפור המינויים הפוליטיים לגיטימי לגמרי, הוא כ"כ ממהר להשעות את עצמו? הרי הוא יכול היה לחכות ולקוות ששרון יחליט להעניק לו גיבוי. למה לעשות את זה כ"כ מהר?
משהו כאן מסריח 244155
כי שרון לא היה נותן לו גיבוי. אפשרי אפילו שהופעל עליו לחץ מאחורי הקלעים לבצע זאת, כדי ''לצאת בכבוד''.
צחי איש תמים היה 244159
הכי נחמד שצחי טוען שיתברר בסוף שהוא פעל ''בתום לב''.
צחי איש תמים היה 244305
האמת שזה ממש מעצבן אותי. טיעון ההגנה המרכזי של כל פוליטקאי שנחשד הוא "זה לא היה בכוונה". האם לאזרח רגיל קו הגנה כזה יועיל במשהו?
צחי איש תמים היה 244339
בוודאי. עדיין תקבל עונש, אבל ייתכן שקל יותר. לכוונה משקל לא רע בגזר הדין.
צחי איש תמים היה 244362
אבל מה לגבי פסק הדין?
צחי איש תמים היה 244371
בהתאמה.
צחי איש תמים היה 244469
יש לך דוגמאות?
צחי איש תמים היה 244656
המושג ''תום לב'' לא כל כך מתחבר עם פוליטיקאים בימינו אלה, אבל במקרה זה יש משהו בדבריו. נאמר שהוא פרסם בכתובים את מינוייו (כדי שלא לומר מעלליו). קשה לי להאמין שהוא היה מפרסם ברבים מעשה שהיה מוחזק בעיניו פלילי. נראה שהוא סבר שמעשיו מסריחים אבל כשרים.
בעיני, כלא משפטן, הרצון של שר פוליטי להמליץ על מכריו חברי מרכז הליכוד נראה די צפוי וסביר. מי שצריכים לקבל בתחת הם עובדי המדינה (המנכ''ל או סמנכ''ל כח אדם או משהו) שהיו אמורים לבדוק את כישוריו ותרומתו הצפוייה של העובד החדש. זה יהיה גם יותר מועיל לצמצום התופעה.
אני בעיקר מתענג על ההנאות שמזמנת הפוליטיקה לאנשים המתעניינים בהיסטוריה. יזכרו הקוראים כי הליכוד עלה לשלטון על גלי ההסתה שלו נגד הפרוטקציות של המפאיניקים, האפליות של הקיבוצניקים וסיפורי הסבתא של הפנקס האדום. נראה שהמפאיניקים המושחתים יכולים לקחת עוד כמה שיעורים אצל חברי מרכז הליכוד.
צחי הנגבי בראיון ל''כל העיר'' 244703
"... אבל האמת היא שמשרד לאיכות הסביבה, כאשר הדברים היו קשורים לסמכות שניתנה לי כדין, לא מצאתי לנכון לפסול אנשים לתפקידים ממלכתיים רק על רקע היותם מזוהים עם הליכוד או עם חברים בליכוד. זאת צביעות בעיני לשמוע ביקורת מן השמאל על מינויים פוליטיים של אנשי ימין בזמן ששירות המדינה מלא וגדוש עד עצם היום הזה באנשים מעברו השני של המתרס..."

"... לא פיטרתי ולו בן-אדם אחד באף משרד ממשלתי, וכבר כיהנתי בחמישה משרדים שונים, וגם לא מיניתי אף פעם איש פוליטי לתפקידים בכירים... במשרד המשפטים הוטרתי על כנה את מנכ"ל המשרד נילי ארד, שמונתה על ידי קודמי בתפקיד. היא פוטרה על-ידי יוסי ביילין, שהחליף אותי, ולא לקח לו הרבה זמן לעשות את זה."

"... כשהייתי במשרד לאיכות הסביבה, לא התחלף אף אחד מהמנהלים הבכירים. אבל איפה שהיו תפקידים פנויים והתמודדו עליהם גם חברי מרכז ליכוד או בנים של חברי מרכז, באתי ואמרתי אז, ואני אומר זאת גם היום‏1, שאין בכך כדי לפסול אותם. מבקר המדינה חושב אחרת, ויש לי בעניין הזה הדברות ארוכה איתו. אני מכבד את הגישה ההפוכה לשלי ואצדיע לכל הכרעה של המבקר. זו אינסטנציה שאין אחרי כל ויכוח. אבל נתתי למקר דוגמא של אנשים שכיהנו במשרד לאיכות הסביבה בזמן שאני נכנסתי, חברי מרכז מפלגת העבודה שמונו על-ידי דליה איציק. כולם נשארו בתפקידיהם, לא בגלל שחשבתי שעלי לכבד את מה שעשתה השרה איציק כדי שיכבדו גם אותי אחרי לכתי, אלא בגלל שמדובר היה באנשים מקצועיים ומוכשרים שתרמו למשרד. ככה צריך לנהוג גם באותם חברי ליכוד שמונו בתקופתי."

1 הראיון ניתן לפני שלושה שבועות. לפי הכתב, אסף כרמל, הנגבי היה כבר מודע לתוכנו של הדו"ח.
משהו כאן מסריח 244214
עכשיו הוא לא האיש שיהיה מופקד על ביצוע תוכנית ההתנתקות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים