הוי העוזרת 244186
מאז שאני זוכר את עצמי יש עוזרת בבית. קצת מפריע לי שזרים יכולים לפשפש בחפצים האינטימיים שלי. מה שעוד יותר מפריע לי זה (מתוך נסיון) שהן שוברות הרבה יותר דברים מאשר בעלי הבית, למה? כי זה לא שלהן ולא ממש איכפת להן. ומה שהכי הכי גרוע זו מכת הגנבות. שוב, מתוך נסיון אישי ולא סתם השמצה. ככה הן משלימות את הכנסתן כי כמו שמקובל בכל המשק, כל אחד בטוח שלא משלמים לו מספיק. סליחה שתגובתי נכתבה בלשון נקבה. מעולם לא היה לנו עוזר.
הוי העוזרת 244192
" קצת מפריע לי שזרים יכולים לפשפש בחפצים האינטימיים שלי."
האמת היא שזה גם מה שמפריע לי. לא שאי פעם היה לי כסף לעוזרת (פשוט בגלל שזה נראה לי האמא של המותרות (1)), אבל כאחד מחידושי ההריון אמא שלי הציעה לי לשלוח אלי את העוזרת שלה מדי פעם על חשבונה. אני חייבת להגיד, שהרעיון שאדם זר יראה את הבלאגן הסודי שלי (הבתוך והמאחורי והלמטה שמבקרים בבית לא רואים) מעלה בי חלחלה.

_________
(1) לא לצעוק עלי בבקשה. אני לא אומרת שזה מותרות מיותרים חלילה, פשוט בסדרי העדיפויות האישיים שלי עזרה בניקוי הבית באה הרבה אחרי מותרות חביבים יותר, כמו לרכוש את כל הספרים בעולם, שלא לדבר על הדיוידי המלא של "FIREFLY" שהגיע טרי ושמנמן מאמזון.
שאלה חשובה 244197
אתם מעמידים ספרים על המדף בשתי שכבות (בפנים ובחוץ)?
שאלה חשובה 244198
שלוש או ארבע, למה?
שאלה חשובה 244327
אני מחפש לגיטימציה. ובארונות סגורים?
שאלה חשובה 244392
בודאי שבארונות סגורים.
בא לך לאבק אותם פעם בשבועיים?
שאלה חשובה 244623
לא, בכונניות פתוחות פושטיות מאופיס דיפו. ספרים זה יפה. ואם יש מספיק מהם על המדף, ממילא אין מקום לאבק.
שאלה חשובה 244629
שטיא, התכוונתי שכאשר נגמרים המדפים - האם אז משתמשים *גם* בארונות סגורים...
שאלה חשובה 244710
אה, אין לנו מספיק ארונות בשביל בגדים. כרגע, בגדי טרום ההריון שלי גרים בסל מיון כביסה, ובגדי החורף במרפסת בארון השרות, ארוזים בתוך ספייס באג (שקית חלל?). אבל ספרים יש בכל מקום אפשרי אחר, כולל ערימה של ספרי d&d על הסאב-וופר של הדויד.
שאלה חשובה 244663
אין מקום לאבק...?
בדקת מה קורה בתוכם?

(כן, כן, אצלנו במשפחה מאבקים גם מבפנים).
שאלה חשובה 244709
א, לא לשווא אני מכונה בביתנו ''מלכת הנילוס'' (באנגלית זה נשמע יותר טוב).
ב, ספרים שאני אוהבת מורדים מהמדף לעילעול לפחות פעם בשבוע, כך שהם גם זוכים לאיוורור ואיבוק באותה הזדמנות. ספרים שאני לא אוהבת (או הספרים של זוגי, שיש בין הספריות שלנו הפרדה קטנונית על בסיס לינגוויסטי טהור), ובכן, מספרים שאני לא אוהבת לא אכפת לי, ושיגידו תודה שהם עוד לא הגיעו ל''הלפר'' (האיש, החלום וחנות הספרים המשומשים).
אגב, חמי זכה לחלחלה קלה כשהתארח אצלנו לא מזמן ומצא באמבטיה את ''שקיעתה של האמפריה הרומית'' לגיבון, כרך א', במהדורת אוקספורד מהודרת מתחילת המאה הקודמת. בנו הסביר לו שזה יופי של קריאה קלה כשממתינים שהמים החמים יגיעו.
שאלה חשובה 245164
וגם מאפשר להדגים בפועל את שקיעתה של האימפריה.
שאלה חשובה 245845
מה זה ה"הלפר", איפה ומי זה?
שאלה חשובה 245897
חנות ספרים משומשים עם מבחר ענק בעברית ואנגלית, ברחוב אלנבי בת''א (מול בית הכנסת הגדול).
שאלה חשובה 244547
וואו. חשבתי שרק אצלי ובחנויות ספרים משומשים עושים את זה.
שאלה חשובה 244746
אצלנו עשו את זה באופן קבוע, ומשלב מסוים גם התחילו בכפול לעומק (קומה שניה בשכיבה). כשהמקום נגמר גם שם הבנו שכלו כל הקיצין ועברנו דירה. עכשיו אנחנו שוב מתחילים לספור את המקום אחורה.
שני פתרונות טובים היו המעבר לדירות אחרות שלי ושל אחותי - גם ספרים היגרו החוצה, וגם התפנה מקום במדפי הספרים בחדרים שלנו לשעבר.
שאלה חשובה 244749
ועוד אחד - רעיון לסקר - כיצד מסודרים הספרים אצלכם בבית?
אצלנו הם מחולקים מקצועיים/לא מקצועיים. כשכל המקצועיים באנגלית. לא מקצועיים מחולקים לינגוויסטית ובתוך החלוקה הזו על פי גובה. לפעמים סדרת ספרים מאותה הוצאה מצומדים יחד (לעם עובד היתה סדרת ספרים בכריכה שחורה יפה, ולא מזמן שדדתי מהמדף של ההורים את "ארבעים הימים של מוסה דאג" והשארתי חור במדף. הוא לא שם היום).
שאלה חשובה 244756
אצלי גם ספרים וגם דיסקים מסודרים בחלוקה גסה לפי ז'אנרים ‏1, ובתוך זה כל אמן/סופר לחוד. הסידור הפנימי בתוך המדף - לפי הרגש.

(דז'ה-וו פראי מפורומי מוזיקה, שם לכל אחד היתה שיטה אחרת, יצירתית מקודמתה, לסידור מאות הדיסקים והווינילים).

1 טוב, זה בעצם רק מד"ב, שירה, קלאסיקות, דוריס לסינג/מרגרט אטווד, מעט ספרות ישראלית ו.. כל השאר, שלא ממלאים מדף שלם.
ובמוזיקה - מדפים נפרדים למוזיקה שחורה (ישנה וחדשה במדפים לחוד), ישראלית (קלאסיקה ואלטרנטיבי לחוד), singer song writers , פסיכדליה (עם קמצוץ פרוגרסיב), רוק עצבני ‏2 בלוז ופולק ישנים ו... נדמה לי שזהו.

2 הועבר לאחרונה לקופסא, אחת משלוש הנחות ליד ארונית הדיסקים. בקופסא נמצאים כל הדיסקים ש"חשוב שיהיו בבית", כמו דיוויד בואי לדורותיו למשל, אבל לא נכנסו לקומפקט כבר המון זמן. מקופסא ישחרר רק המוות (ואני מאחלת לבואי חיים ארוכים ומאושרים).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים