החתונה 244736
היא חלק ממחקר שעורכת הגברת טרומבוזיס לספרה ''הייתי כלתו של השטן''
השטן,בהחלט 366567
ההתנקשות ברבין בהחלט עונה להגדרה של רצח ,ככל רצח אחר:זהו רצח מתועב-ככל רצח אחר: זהו כמובן פשע, ובדמוקרטיה,או סתם בכל משטר הגון, נהוג שדין אחד לכולם-אבל בישראל לא שמעו על כך.

אבל שאתם מכתירים את יגאל עמיר כ"שטן" באופן ייחודי ומובדל -אתם כמובן מלמדים הרבה מאוד על 'מלאכיותכם'.

רק שאח"כ תגידו שאלו שלבשו טלאי לפני הגירוש בזים לזכר השואה...

לא הפרזתם בכלל בהפיכת יגאל עמיר ל"למען יראו וייראו" של המדינה העלובה ,הקטנה והשפלה הזאת.

כיאה לדמוקרטיה מתוקנת גם חוקקתם חוק רטרואקטיבי ודאגתם שיושם בבידוד שאפילו איראן הייתה בושה ונכלמת בו -ושבכל מקרה ארגוני זכויות האדם מגנים בתוקף.

ששרפו את בית הוריו-איש לא חקר,כמובן ,לא יעלה על הדעת שהדבר היה קורה במדינה אחרת המגדירה את עצמה כדמוקרטית.כן היה עולה על הדעת שזה היה מתחולל במדינה שלא מגדירה עצמה כדמוקרטית-אבל אז מה לנו כי נלין-הרי שכשאנשים שמים את הקלפים על השולן לא ניתן להאשימם בשפלות.

כמובן שרצח רבין הוא הרצח הפוליטי הראשון בישראל-לא זה של הרב דה האן שראה רחוק יותר מכל מנהיג ציוני חילוני שקם אי פעם וגם לא הטבעת האלטלנה .

וכמובן שרצח רבין איום הרבה יותר מרצח של ילדים רכים בשנים ע"י הוריהם,או יותר מזעזע, מחלחל ודורש שפלות מאשר אונס בתך עצמך ובשרך-יתרה מכך,לאחר הרצח ראיינו אסירים בבתי כלא-כאלו שרצחו יותר מאדם אחד-ממניעים אישיים מגוונים:פגיעה בכבוד,חוב כספי,התקף זעם וכ"ו-ואפילו הם גינו את רצח רבין ואמרו שלשפלות כזו הם לא מדמיינים אפילו שהיו מגיעים-שהרי יגאל עמיר הוא האיש השנוא במדינה-כך קבעה התקשורת-השלטת האמיתית במדינת הגמדים.

יגאל עמיר גם הרבה יותר גרוע מסתם מחבל -שפעל אף ממניעים אידיאולוגיים-ורצח את גנדי -הוא ראוי לעונש חמור הרבה יותר-הסיבה ה'אמיתית' היא מכיוון שיהודי לא הורג יהודי (תתעלמו מרצח דה האן וכ"ו) .הוא גם ראוי לעונש חמור הרבה יותר ממשלח מחבל מתאבד למסעדה בה יושבים אמאות ותינוקות וכ"ו.

אתם המאסתם את הסיפור הזה על כולם .הפכתם את רבין לישו -ומצטער,רצח זה אמנם ממש ,אבל ממש,לא פיתרון מקובל ובטח שמדובר במעשה מתועב בכל מקרה.ואם היו אי אלו רגשי אשם קולקטיביים לחלק מהציבור שהואשם בצליבת רבין-הרי שאתם טרחתם לפתור אותם.
השטן,בהחלט 366571
למה אתה כותב "אתם" כל הזמן? אתה מגיב לתגובה של אדם אחד, לא לתגובה של כמה אנשים.

(כן, אני יודע שאתה מתכוון ל"אתם" קולקטיבי כזה בסגנון "אסמול", אבל בעיני זה נראה שימוש רטורי לא רציני שמנסה להציג את הכותב כקול זועק מול גוש לא מזוהה ולחלק את המציאות בצורה בינארית ל"אנחנו" ו"הם". המציאות קצת יותר מורכבת מזה. ואגב, שים לב שאתה מגיב בלהט של דיאלוג כבר כמה תגובות בדיון הזה לאנשים שהגיבו כאן לפני שנה וחצי - זה נראה, בעיני לפחות, קצת מגוחך)
השטן,בהחלט 366611
ערן-פשוט לא שמתי לב שהדיון הזה חדש-היית בטוח,בהן צדק,כי מדובר בהודעה על אישור הנישואים של ה2.

לגבי "אתם" אני מתכוון למשתתפים הקבועים של הפסטירבין-כפי שהגדיר זאת שמאלני הגון,שאותו אני מעריך, בשם גדעון לוי.

וכן ,נו,אתה צודק-אני קצת נסחף (ובדרך גם שוכח לערוך את מה שכתבתי).
השטן,בהחלט 366613
המלצה: תעצור, ותערוך את מה שאתה כותב. אנשים יתייחסו אליך ביתר רצינות אם תכתוב באופן רהוט (וגם אם תשים לב להקשר שבו אתה כותב...).
לשם שינוי אני מסכים איתך 366689
יגאל עמיר הוא רוצח, זה הכל, לא פחות ולא יותר.
מבחינה זאת, ההגינות דורשת לתת לו עונש כמו לכל רוצח אחר, ובטח שלא לשלול ממנו זכויות יסודיות כמו לשאת אישה.

מצד שני, ברור שיש בתופעה הזאת סכנה של ממש לדמוקרטיה. תמיד יש מתנגדים למדיניות רה''מ, ומספיק אחד שלא מסוגל להסכים לכך שהדרך שנבחרה אינה דרכו כדי לרצוח או לאיים על ראש הממשלה ולשבש את ההתנהלות התקינה של השלטון, בשם המטרה המוצדקת מבחינתו של הצלת המדינה מאסון.

לכן התקשורת ומערכת המשפט מתעקשות לייחד אותו ולהוקיע אותו - לא בגלל שהוא שפל יותר או נתעב יותר מרוצחים אחרים, אלא דווקא כי יש אנשים שרואים בו גיבור, ועלולים ללכת בדרכו, ואת זה המדינה מנסה למנוע. כנראה ש'חינוך' העם הוא מטרה פה לא פחות מעשיית משפט צודק.

כמובן ששלילת הנישואין אינה הדרך. אין בזה שום מסר ערכי, למעט אולי המסר שזכויות אזרח הן משהו שמותר לשלול במידת הצורך (וזה בטח לא המסר שרוצה התקשורת להעביר). לכן אני מאד שמחתי על ההחלטה הזאת. ובאיראן, אגב, לא נראה לי שהוא היה נשאר חי בכלל.
לשם שינוי אני מסכים איתך 366693
"ובאיראן, אגב, לא נראה לי שהוא היה נשאר חי בכלל". איזו מסקנה אפשר להסיק מן ההנחה הזו?
366695
"אין בזה שום מסר ערכי, למעט אולי המסר שזכויות אזרח הן משהו שמותר לשלול במידת הצורך (וזה בטח לא המסר שרוצה התקשורת להעביר)"

זכויות אזרח, או זכויות אדם, בכל מקרה, החברה, כחברה, לא חושבת שיש משהו בעייתי בשלילה שלהן במקרים מסויימים. אני יכולה לחשוב על אי אילו זכויות אדם וזכויות אזרח שנשללות מאסיר מעצם מאסרו. דווקא האיסור להנשא מטריד אותך יותר מכל דבר אחר?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים