הפנתרים הצהובים 245130
זו אם כל האפליות.
ברגעים אלו עובר מעל הבית שלי הטייפון השני תוך שבוע בעצמה של 925 הקטר/פסקל, משבי רוח שמגיעים ל 230 קמ"ש ומשקעים של 700 מ"מ בפרק זמן של פחות מיממה.

אף אחד לא חושב לעזוב לרגע עדכונים בוויקיפדיה ולדרוש לשלומנו, שלא לדבר על אזכור באייל.

ככה זה שאתה חי בפריפריה...

אבל ברצינות, אולי חשיבות העדכון היא בהתיחסות לטיב הבניה בארה"ב והעובדה שצריך לפנות כל כך הרבה אנשים בשביל טייפון בינוני פלוס.
הפנתרים הצהובים 245195
אתה רציני? תחזיק מעמד...

הודעת הפינוי בפלורידה יצאה כשסברו שפרנסס היא קטגוריה 4, מה שזה לא יהיה, וכשהגיעה לפלורידה כבר נצטמקה לכדי קטגוריה 2. אני מניח שבשביל "בינוני פלוס" לא היו מפנים כל כך הרבה אנשים.

התכוונתי לשאול מה מניע אנשים לגור באזורים כל כך מוכי הוריקנים, אבל אז נזכרתי שיש גם רעידות-אדמה אז עדיף שאשתוק.
לפתח הר הגעש 245196
הפנתרים הצהובים 245282
כן, מי שחי בקליפורניה הוא המשוגע הגדול באמת.

לגבי פלורידה, יש שם שלוש צורות בניה עיקריות שמותאמות למזג האוויר:

- עירונית - במיאמי ועוד כמה ערים יש בניינים רבי קומות שהנזק שהוריקן יסב להם הוא מוגבל (חלונות שבורים וכו')

- בתים מיוצרים מראש, בעלות בניה של 20-40 אלף דולר, שישרדו סופות בקנה מידה בינוני, אבל לא פגיעה ישירה. חברות הביטוח שמחות להחליף אותם ולא להתעסק עם שיפוץ של בתים יקרים יותר שאינם בהכרח יותר עמידים.

- אתרי קרוואנים, בהם לרוב יש את מספר הקורבנות הגדול ביותר, משום שהתושבים היו מסוממים/שיכורים/טפשים מדי כדי לציית להמלצת הפינוי. בתיאוריה, אם באמת היה להם איך לנייד את הקרוואנים או את עצמם, לא הייתה להם שום בעיה.

דווקא בזמן האחרון, עם עליית ערך הנדל"ן, התחילו לבנות שם בתים לא הגיוניים (באיכות בניה אמריקאית, אבל בהשקעה משמעותית ומחירי מכירה גבוהים), אם כי חלקם הגדול באזור ה Panhandle השקט יותר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים