ואני שואל 246055
למי איכפת ?

שיתחתן... שלא יתחתן... הדבר היחיד שמזיז לי, זה שהרוצח של ראש ממשלה לשעבר מקבל כ"כ הרבה זמן בכותרות. ההתעסקות בחתונה הזאת נראית לי מתאימה לטורי הרכילות, ולא לסדר היום הציבורי.
ואני שואל 246056
מותר להעיר בכל-זאת הערה עקרונית? עדיף שרבנים יעסקו בהתרת עגונות מאשר ביצירתן.

(מדובר כמובן רק על אלו שסייעו למשפחה במעשה עצמו. אחרים, שנשאלו שאלות עקרוניות בהלכה, אינם יכולים ואינם צריכים להתחמק מתשובה).
ואני שואל 246187
לצערי היא תהיה עגונה הרבה פחות זמן ממה שאתה חושב. דרכו של עולם היא שנאשמים במעשי רצח פוליטיים מבלים בבתי הכלא משהו כמו 10 שנים. גם אצלנו יש כבר כמה תקדימים (רצח אמיל גרינצוייג והרוצח של קסטנר (גרינוולד אאל"ט)).
ואני שואל 246343
אברושמי בכלא כבר יותר מעשרים שנה, ולא נראה שישתחרר בקרוב.

מלכיאל גרינוולד לא היה רוצחו של קסטנר, אלא האדם שהאשים אותו בהפקרת יהדות הונגריה. קסטנר תבע אותו לדין באשמת דיבה, הפסיד במשפט, וזכה בערעור לאחר מותו. הרוצחים היו סוכן השב''כ זאב אקשטיין, יוסף מנקס ודן שמר.
ואני שואל 246391
לא נותר לי אלא לקוות שאף אחד מקרוביו או מקורביו של גרינוולד לא קרא את השטות שלי.
האם אתה רומז לאיזשהי קונספירציה? האם השב"כ רצח גם את קסטנר?
ואני שואל 246409
נשמעה לא אחת בעבר הטענה כאילו בידי קסטנר היה מידע על כך שמנהיגי התנועה הציונית ידעו על המתרחש באירופה ולא נקפו אצבע, או פעלו להעלאת אנשיהם בלבד, בעיקר על חשבון החרדים.

בכל מקרה, עד כמה שאני יודע, השב"כ התנער מהסוכן וטען כי אקשטיין ניתק עצמו ממפעיליו ונסחף לרעיונות המתנקשים: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%9...
רצח קסטנר 269280
קסטנר נרצח על ידי השב"כ כאשר איסר הראל היה בראשו, בהוראת בן גוריון. הוא נרצח מאחר ומשטרו של בן גוריון עמד בסכנה בעקבות משפט הדיבה של גרינוולד, והיה מתמוטט אילו קסטנר היה פותח את פיו ומספר את הידוע לו על מעללי בן גוריון במלחה"ע 2 בנוגע ליהודי אירופה. הרוצח היה זאב אקשטיין, סוכן שב"כ. סוכן שב"כ נוסף, דן שמר הורשע אף הוא ברצח. הם ישבו במאסר שנים ספורות בתנאי בית מלון ושוחררו. מורשע שלישי, מנקס, היה אכן רביזיוניסט, שלא היה לו שום חלק ברצח וישב על לא עוול בכפו. הוא שוחרר מאוחר יותר משני האחרים.
רצח קסטנר 269361
כמה סוכני שב"כ יש בין מגיבי האייל?
רצח קסטנר 269366
כולנו מלבדך. טפסי הרשמה בדרך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים