הגיגים שלא בעיתם 24876
אולי עראפת מפא"יניק בנוסח "סלח שבתי" של אפרים קישון?
כל מה שאומרים לו, הוא עושה ההיפך. הפסקת אש? דווקא יורים ומפוצצים. עשיית שלום, כמו בתקופת רבין וברק? אז דווקא פיגועים. בסלח שבתי, כזכור, ניסו דיירי המעברה להשיג שיכון בכל דרך אפשרית, ולא הלך. בסוף צץ בסלח רעיון גאוני: הם היפגינו עם שלטים "לא צריך שיכון" "רק להשאר במעברה", "לא לא לא ניתן, על ראשנו לחרבן. אנו דורשים להשאר", ורק אז העבירו אותם הממונים בבהילות לשיכון חדש. אולי צריך לאמר לעראפת, לא צריך התנחלויות, שלום זה דרעק, קח הכל ותן קצת קרב מרנין, ואז הוא יגיד, "לאו, דווקא שלום וברכה".
רק מה, כשהוא אמר שלום, הוא התכוון מלחמה. גם המילים והסיכומים קצת ההפך, אומרים "נחת" ומתכוונים למחט בתחת, כמאמר המשורר. מישהי אמרה לי "יש עצה, אז שיגדיר את משמעות המילים".
אתה אומר לו, הי, קודם תגדיר למה בדיוק אתה מתכוון במילה "שלום", שהרי לפעמים אנשים אומרים מילה או מושג ומתכוונים למשהו אחר לגמרי.
למשל שתיית קפה. אני לתומי סברתי שכשבחורה אומרת, תעלה אלי לשתות קפה, ברור מה זה הקפה הזה. רק בשהייתי בארצות הברית התברר לי ש"קפה" זה משקה חם בעל תמצית מסויימת המכילה קופאין, ולא מה שחשבתי קודם.
אז הוא אומר, אין בעיות. שלום זה כשלא יורים, ואיש עם אחיו מתחבק, וכולם זוללים חומוס וגפילטע פיש. אז אתה אומר, "תשמע, משהו, איזה מילים", לוחץ את ידו בפנים קורנות, ופוסע קדימה לקראת השחר העולה. רק שכעבור 50 מטר אתה מקבל כדור בישבן. "הי מה זה איש, אתה משיגינער"? קודם לפוצץ ילדים בדיסקוטק ועכשו זה? אז הוא אומר ברחמים מהולים בבוז "במזרח התיכון כמו במזרח התיכון, עושים אובצלוחעס".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים