פוצח 250005
אז הפעם לקח למקשה ‏1 שעה ושלושים ותשע דקות לפתור את החידה (תגובה 249903). הפתרון המלא, למען הסדר הטוב, הוא "דגניה" - הטנק הסורי המפורסם שניסה לחדור לקיבוץ במלחמת העצמאות הוא מתוצרת "רנו".

בקרוב מתחת לתגובה זו: לינק לתמונת תקריב של שם היצרן על הטנק.
_____________
1 שטוב יעשה אם יבדוק את תיבת הדואר שלו
פוצח 250035
כבר לא מקבלים קרדיט על השערות פרועות במדינה הזאת?
פוצח 250051
דווקא כן.

פינת הטריוויה של האייל זה משהו אחר.
פוצח 250046
למען הדיוק: לקח לי כשעה ושלושים ותשע דקות לגלות שבספטמבר יש רק 30 ימים...
למזלי, לקח לדורון כשעתיים ושני תריסר דקות לגמור את שטיפת הכלים, וכך נחלצתי בעור שיני מהתעלול הנבזי שניסתה להריץ עלי מערכת הטריויה (קרי: הוצאתה לחופשה של הספקית ללא הודעה מראש).
פוצח 250555
והאם פרסומת סמויה באייל לחברת ייבוא מסויימת?
פוצח 250564
הבטחתי, ולכן אקיים:

הפרצוף המצונזר בתמונה הראשונה הוא של חבר צרפתי שלי, שמאד רצה לראות קיבוץ, נלקח לדגניה (אם כבר אז כבר!), ונקלע למבוכה מסויימת כשראה את הכתובת על הטנק, מיד אחרי שסיפרתי לו איך הוא הגיע למקום.

ותגידו, יכול להיות שהטנק היה פעם במקום אחר במשק, יותר קרוב לסכר? ד. הגלילי - התזכור?
פוצח 250586
אכן, לפי מיטב זכרוני‏1 הטנק עמד בכניסה למשק, יותר קרוב לסכר. הוא גם נראה פחות מבריק.
מה שכן, בתור מי שנסע‏2 שנים ארוכות וקילומטרים רבים (או להיפך) במגוון מכוניות מתוצרת רנו, בטווח המספרים שבין 19÷4 (וגם בכאלו שאינן נמנות במספרים) התאכזבתי לגלות שעל הטנק אין את סמל היהלום המפורסם.

___
1 לא לבנות על זה יותר מדי, התמונה בתגובה 249932 היא בת 45 שנים.
2 מה נסע, מי נסע, בעיקר חיכה לגרר.
פוצח 250612
הטנק עמד במשך עשרות שנים בתוך חורשת אורנים קטנה, כשלושים מטרים צפונה ממיקומו הנכחי. להערכתי, אלה העצים שברקע התמונה של דורון.
another tank 250843
for many years, there used to be a tank next to the Saint-Simon monestary in old Katamon, Jerusalem. later, a beautiful park was built around it. a couple of years ago it disappeared. can anyone say where that tank came from and where did it go?
another tank 250851
כמובן. הטנק שבפארק הוצב לזכר קרב ההגנה על מנזר סן-סימון, בו בין היתר רפול נפצע קשה. בניגוד לטנק בדגניה, לא בטוח שהטנק שהוצב בקטמון הוא גם זה שהשתתף בקרב. הוא פשוט יצא מהקרב ללא פגע, ואף אחד לא רשם את המספר שלו וחזר חי כדי לדווח. מצד שני, בהתחשב במספר הטנקים המצומצם שהופעלו ע''י הלגיון בגזרה זו, גם אפשרות זו תיתכן.
מצער לשמוע שהטנק נעתק ממקומו. זה לא היה קורה כשכוחו של רפול עוד היה במותניו.
פוצח - הטנק בדגניה 337350
באקראי נכנסתי לאתר זה. כל כך הרבה ברבורים ותשובות לא עניניות על דבר שנשכח כבר מזמן. היודע אתה מה גרם לחור שבצריחו של הטנק? אם תדע הרי שפיענחת את אחד הסודות הכמוסים של צה"ל.
פוצח - הטנק בדגניה 337382
נו, הרבה ברבורים ותשובות לא עניניות על דבר שנשכח כבר מזמן. מה יותר טוב מזה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים