250575
ראש אונר"א, פיטר הנסן: אין לי בעיה עם זה שחברי חמאס יעבדו בסוכנות (בראיון ברשת הטלוויזיה הקנדית CBC, בעקבות הפרסומים על שימוש בכלי רכב של האו"ם לסיוע למשגרי קסאמים).

איזו סיבה 250592
יש כעת שלא להכריז על אונר"א כלא לגיטימית, ולגרש או לעצור את כל אנשיה?

אפילו על מראית עין של הגינות לא חשוב להם יותר לשמור. האנשים הללו סייעו במשך שנים למדינות ערב ולרשות הפלסטינית להנציח את בעיית הפליטים וכעת הם תומכים כספית בגלוי בחמאס, שהוא כולו ארגון טרור (גם ה'זרוע הפוליטית' הפיקטיבית שלו) גם מבחינת האיחוד האירופי וקנדה? בשם איזה טירוף מותר להרשות לדבר הזה להמשיך להתקיים?
איזו סיבה 250594
למעשה, לישראל יחסים מורכבים למדי עם סוכנויות הסיוע. דווקא בצד השני (של הסוכנויות) יש מי שמבקרים את אופי הפעילות וטוענים שהוא מאפשר לישראל "כיבוש דה-לוקס". ישראל כובשת מפוצצת והורסת, ומדינות אירופה מנקות את ההריסות ומאכילות את האוכלוסיה. כבר יותר מפעם אחת הודו הגורמים הרשמיים בישראל שהפעילות ההומניטרית הזו רצויה. היא חוסכת לישראל מליארדים, וכאב ראש לא קטן, ולמעשה לא מן הנמנע שהיא מתחזקת את הכיבוש הישראלי (אני יודע שיש מי שיאמר "אז שירעבו למוות!", אבל אני מדבר על האפשרויות במציאות הריאלית).
איזו סיבה 250598
אותן 'סוכניות סיוע' מסייעות לטרור ותורמות להנצחה של בעיית הפליטים. אילו רצו לעשות משהו מועיל, היו מתנות סיוע באי סיוע לטרור (ועל ידי הצלחה בכך ממילא משפרות את מצבה הכללי של האוכלוסיה המקומית), ומנסות לקיים יוזמות ליישוב קבע של הפליטים במקום לסייע להנציח את מצבם ובכך לשחק לידי הרשות הפלסטינית ומדינות ערב.
איזו סיבה 250609
אפשר לדון עד מחר במה מנציח את מה, ומה ''מועיל'' למי. העובדה הפשוטה היא שישראל לא תרוויח כלום בריבוע אם סוכנויות הסיוע יחליטו לארוז מחר, אלא דווקא תפסיד המון. רבים הסיכויים שהעלות של משטר הכיבוש בסיטואציה כזו תגרור עימה למטה את הצמיחה המיוחלת של המעמד הבינוני-הגבוה. גם ההנהגה הישראלית מבינה זו, ולכן היא יודעת טוב מאוד לעשות כל מה שצריך על מנת שיישארו.
מרעית עין 250614
זהו חלק מן הגישה העויינת הכללית המאפיינת את יחסו של האו"ם למדינה היהודית, כפי שניסחה את זה פרופ' אן באייפסקי:
"The U.N. has become the leading global purveyor of anti-Semitism – intolerance and inequality against the Jewish people and its state."
אפשר ומומלץ לצפות בנאום המלא ( 15 דקות) ב http://tinyurl.com/56rwm . דורש התקנת RealOne למי שטרם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים