2506
נחמד לראות שאתה חושב שאנו שונים.
האם החרדים מרשים לילדיהם לקרוא איזה מהספרים שציינת? מה עם לימוד האבולוציה?
החרדים מגדלים את הדור הבא של מוגבלי החשיבה, ולצערי הם אינם מיעוט מבוטל.
ובאשר לחילונים, האם כל דעה פוליטית מורשית להיות מבוטאת בספריות בתי הספר שלנו?
לא ככה 2508
חרדים לא מגדלים דור של מוגבלי חשיבה
אתה מסית
לא ככה 2510
קשה אפילו להחליט מהיכן להתחיל. מה נער חרדי יודע על פילוסופיה, היסטוריה של המדע, ביאליק, ציונות, גזענות, אבולוציה?
מה עם הדגשת ההיסטוריה של מרידה בסמכות?
מה פירוש דבריך שאני מסית? לדעתי יש לעזור למוגבלי חשיבה.
לא ככה 2525
סליחה על הבוטות, אבל זה קשקוש
מה שהחרדי יודע על הפילוסופיה היוונית זה בערך מה שהחילוני יודע על הפילוסופיה של רס''ג
ממש לא ככה 47184
סתם שאלה- פגשת פעם אישית נער חרדי ומצאת אותו מוגבל חשיבה בדברים אלה שאתה מדבר ככה ????
וחוץ מזה מה נער חילוני יודע על ההיסטויה של עמו, על הדת של עמו, על מטרתו בחיים??
הם את הדברי האלה לא יודעים!! אז כל אחד לומד ויודע את הדברים החשובים בעיניו!
אז אם נער חילוני מוצא שחשוב בעיניו השחקנים, הזמרים וכל הג'יפה הזאת ( שזה אני מודה שנער חילוני מתמצא טוב יותר!!) אז הנער החרדי מוצא שללמוד מהי משמעות המילה יהודי
חשובה יותר בעיניו. בין זה לבין מוגבלי חשיבה המקום רחוק!!!!
לא ככה 343199
יובל הנכבד הרשה לי לענות לך בשאלה- אני מגדיר עצמי דתי חרדי - מה אתה יודע על הריטב"א, ספר החרדים, משנתו וספריו של רבי יהודה הלוי? מתי עיינת לאחרונה בספר המדע של של רבי משה בן מימון? מה אתה יודע על שיתוף מבואות? שפתך אינה מדויקת. אתה חוזר על "מוגבלי חשיבה" והיית צריך לדייק ולומר " מוגבלי ידע" חוששני שאי הדיוק בשפה מכניס אותך לקבוצת " מוגבלי חשיבה מקבוצת היודעים מונחים חילוניים בלבד"
לא ככה 2516
מסית למה, בדיוק?
שטויות, זה לא נכון 47128
האם החילונים לומדים גמרא? לא. החרדים יודעים על האבולציה(תאוריה חסרת כל ביסוס) הרבה יותר ממה שאתה יודע על חומש. שום מוגבלי חשיבה. לא הצלחתי להבין למה מי שלא לומד אבולוציה הוא יותר מוגבל חשיבה ממי שלא פתח גמרא מימיו, בגלל שאתה חושב שהאבולציה היא נכונה? טוב מה אפשר לעשות, הרי זה דמוקרטיה.
שטויות? 47136
ההבדל נעוץ בכינוי שבחרת לך. יהודי _מאמין_ ותו לא.

האבולוציה מאוששת על ידי תפיסה מדעית כוללת שבין השאר מאפשרת לך לכתוב הודעות מוזרות באינטרנט. אם תנסה זאת באמצעות "גמרא שימושית" יהיה לך קשה אפילו לייצר ספר גמרא.
שטויות! 47142
כדאי שתקרא את ספרו המצויין של Donald A. Norman
Things that make us smart
ותבחין בשני דברים
א. בין מדע וטכנולוגיה והמהפכה הכרוכה בכל אחד מהם.
ב. שיש אנשים שהאבולוציה קידמה אותם לדרגה של יכולת בהייה מול הטלויזיה לעומת אנשים שהתבונה הביאתם להבין ןלהשכיל.
לא שטויות, אבל גם לא כזה מדויק. 47339
אם כל הכבוד לאבולוציה, מדובר בתאוריה שמסתמכת על מקריות, כמו תאורית המפץ הגדול ומה שהיה אחריו.
הסיכוי למוטציה הראשונה של האבלוציה, שיצרה את התא החי הפרימיטיבי הראשון היא 1 חלקי 10 בחזקת 256, או באחוזים-‏1 חלקי 10 בחזקת 254, ואת זה אתה צריך להכפיל ב 1 חלקי 10 בחזקת 6 על כל מוטציה לאחר מכן (כמה מוטציות היו מהתא הראשון עד לאדם? די הרבה.). מכיוון שכך, כשאתה מעמיד אבולוציה מול אלוהים, אתה צריך לעשות 100% פחות המספר שיצא כסיכוי שהאבולוציה נכונה (מספר די קטן) ותקבל את הסיכוי שהדת (כלשהי) נכונה.

אם אתה עדיין מעריץ את האבולוציה, הייתי רוצה לעניין אותך בעסקה ריווחית. מדובר במגרש גרוטאות למטוסים בארה"ב במחיר של 10,000 $. כל מה שאתה צריך לעשות זה לקנות את המגרש שנמצא בלב של אזור מוכה סופות טורנדו, לחכות לאחת שתעבור במגרש, ותרכיב מכל החלקים מטוס בואינג 777 בשווי של 10,000,000 $!!!! (פי 1000 מההשקעה!). שווה, לא? זה בערך אותו סיכוי כמו הסיכוי שהאבולוציה התרחשה במקרה. מעוניין?

ודרך אגב, לידיעתך-האבולוציה מסתדרת טוב מאד עם היהדות (חוץ מזה שמחליפים את המילה "מקרה" במילה "אלוקים") ואפילו יש כמה גמרות "מיושנות" שמתאימות לאבולוציה, מעניין לא?...
(סופת רעמים בדרך) 47345
כל אייל שלישי פה קרא את דאוקינס ויודע להשיב לטענה השחוקה של השעון במדבר, או הבואינג וכו'. תסכח מסה.
ומה עם השניים שלפניהם? 47799
שתי שגיאות בסיסיות בארבע מילים 47801
אחד משניים:
א. ומה עם השניים שלפניו - לאמור יש בדיוק שלושה איילים, ורק אחד קרא את דאוקינס.
ב. ומה עם המספר הכפול של האיילים שלא קראו את דאוקינס - הם סתם מתעצבנים להיכנס לדיון מתמשך כדי לראות שעוד מישו כתב עוד תגובה חסרת-תוכן למישו אחר (שעוד משיב לו על לא-כלום).

מתימטיקה זה לא הצד החזק שלך כמדומני.
אני דווקא די טוב במתימטיקה 50295
אני לא חושב שהייתה איזו שהיא שגיאה במה שכתבתי. (זה לא ייתכן כי אני אדם מושלם...)
אתה כתבת לי שכל אייל שלישי מכיר את הטענה ואת התשובה לה=> ששני שליש מהאיילים לא מכירים, אז כתבתי לך שאני מיידע אותם. ולגבי הסיבה האמיתית שכתבתי את המשל עם המטוס, אני פשוט אוהב אותו וחייב שגם שאר האיילים ידעו עליו...
אם היית כותב לי את התשובה לטענה שלי הייתי מגיב בצורה שונה. אתה רק בחרת ליידע אותי ש33% מכירים אותה-אז תגובה כזו הייתה מתבקשת מאליה.
לא שטויות, אבל גם לא כזה מדויק. 47349
מותר לשאול מה מקור המספרים השונים בפסקה הראשונה? נראה לי חשוד, בעיקר הרעיון של "המוטציה הראשונה" שמראה חוסר הבנה מוחלט של התאוריה המקובלת כיום להיווצרות הראשונית של החיים על כדה"א.
אתה יכול להיות בטוח שלא המצאתי. 47800
את המספרים ביקשתי ממרצה לביולוגיה מאוניברסיטת בר אילן.
אם אני מגלה חוסר הבנה מוחלט-אני אשמח שתסתום את החור (או מכתש) בהשכלה שלי ותספר לי מהי האמת המוחלטת.
אתה יכול להיות בטוח שלא המצאתי. 47874
אז כשיצא לך, תשאל אותו על מה הוא מבסס את התשובה הזו.

לעניינינו - בראשית היה מרק פרימורדיאלי, בו הסתובבו כל מיני אטומים ומולקולות חסרי מעש. ותבוא גברת מזל מקרי, ויתאחדו חלק מהאטומים והמולקולות למולקולה בעלת תכונה יחודית - היא מאמצת מולקולות אחרות ומאחדת אותן כך שהן יהיו זהות לה עצמה. ויתרבו המולקולות החדשות עד מאוד, ויהיו חיים.

ורק אז באה המוטציה הראשונה.

אם מישהו יודע מה הסיכוי להיווצרות המולקולה הראשונה הזאת, ויכול להוכיח את זה, איך זה שהוא לא קיבל פרס נובל עדיין?
רבי ומורי: 50296
מכיוון שחידשת לי וסתמת לי מכתש בהשכלה אני מסיר בפניך את הכובע...

אני חושב שהחידוש הזה לא משנה את הטענה שלי מכיוון שלא נראה לי שהעבודה של גברת מזל מקרי יחד עם כל שאר המוטציות לא מגיעה לסיכוי של 50% ויותר, כך שלאלוהים עדיין יש יתרון.
רבי ומורי: 50322
כן, אבל מה הסיכוי שאלוהים יווצר?
זה די ברור 50348
אלוהים לא נוצר, אלוהים קיים לנצח, כך זה לפחות לפי הגדרתה של היהדות. הסיכוי למציאותו של אלוהים שווה ל100% פחות הסיכוי לאי הימצאותו.
סטטיסטיקה 635494
למעשה החישוב בוצע בשנות ה-‏60 ונמצא שהסיכוי לתגובה הוא מאד מאד מאד נמוך, על סף הבלתי אפשרי. ניסו אפילו לחקות את תנאי המרק הפרימורדיאלי והצליחו להדגים רק שלב אחד מבין כל השלבים בתהליך התיאורתי.
אבל, בהינתן מספיק זמן (מליוני שנים ויותר) ותנאים קיצוניים יותר ממה שאפשר לייצר במעבדה (גופרית, סופות ברקים, קרינות חזקות מסוגים שונים ובקיצור: תוהו ובוהו) - החישוב מראה שהתהליך כולו יכל לקרות יותר מפעם אחת (כלומר בהסתברות גבוהה הוא קרה לפחות פעם אחת).

מכאן ועד הוכחת האבולוציה הדרך ארוכה - אבל גם היא נעשתה.

אגב, אני דוקטור לביולוגיה ומבסס את הטענות שלי על עובדות מוכחות. לא השערות וניחושים.
גם לא כזה מדויק. 47376
מרוב שהתאהבת במילותיך, לא קראת בתשומת לב את מה שכתבתי. אם תנסה לייצר גלגל למכונית שלך (או זאת שאולי תהייה לך) על פי ''גמרא שימושית'' אז באמת תגיע רק עד מגרש הגרוטאות.

אם תעקוב אחרי שלל התגובות שלי ושל אחרים פה באייל תיווכח לדעת שכולנו מכירים בטנטטיביות של תאוריות מדעיות ולכן אין לך שום צורך להתפרץ בפירואט חינני לדלת פתוחה.

שלילתו הגורפת של יהודי-מאמין (אחלה שם) והעמדתו את הגמרא על אותו מישור עם המדע, כל זאת תוך שימוש בשם תואר מוחלט - שטויות - היא במקרה הטוב תמוהה ובמקרה הרע ...את זה אני אשאיר לך.
בסופו של דבר 47659
הכל תלוי באמונה. הכל ניתן להוכחה והכל ניתן לסתירה. אין שום תיאוריה בעולם שאני מכירה שלא הצליחו או מנסים לסתור אותה ובסוף יצליחו. גם לא אלוהים. גם את אלוהים לא הצליחו להוכיח לי או לסתור לי ממש אף פעם. (ובבקשה שאף אחד לא ינסה!) ולכן הכל תלוי בסופו של דבר באמונה- שהיא דבר סובייקטיבי ממשמעותה הבסיסית של המילה. אני בחרתי שלא להאמין. אתה בוחר להאמין. מה הבעיה כאן? אני לא באה לשכנע אותך שאין אלוהים כי אני לא באמת יודעת, ואתה לא יכול לשכנע אותי הפוך כי עם כל הכבוד- אין לך מושג. אני מניחה שאתה מאמין שהעולם הוא ההוכחה עצמה. בסדר. כמו שאני לא באה לשכנע אותך שעינים כחולות זה יותר יפה, או שהצבע הסגול הוא היפה ביותר בעולם, יש דברים שהם רק סובייקטיבים.
אני באמת מאוהב בעצמי (מי לא?) 47809
ולא במילים שלי.

לפי הבנתי, יהודי מאמין (באמת אחלה שם) טען שחוסר ידע באבולוציה אצל חרדי הוא כמו חוסר ידע של חילוני בחומש. אתה ענית לו שהאבולוציה מבוססת הרבה יותר מהחומש ומהגמרא-קרי מהיהדות. אני עניתי שהאבולוציה היא לא מי יודע מה מבוססת, ואין קשר בין זה לבין בניית גלגלים לאוטו. ואם כבר הזכרנו, הדת והמדע, למרות שיש להם הרבה במשותף (תתפלא), בסופו של דבר הם מתפצלים לשני תחומים שונים: המדע מלמד אותנו להכין גלגלים, לשגר טילים לירח וכו' הדת מלמדת אותנו איך להתנהג במסע לירח, ולמה צריך לטוס לירח ובכלל-מי אנחנו? מכיוון שכך, העובדה שאפילו סוסיתא אי אפשר לבנות בעזרת הגמרא לא הופכת אותה ללא מבוססת או לא נכונה.

התפרצתי בפירואט חינני מכיוון שעל פי דבריך הייתי משוכנע שאתה לא בקי בטנטטיביות של תאוריות מדעיות (ולא הספקתי לראות את כל התגובות באייל-אני די חדש)-עמך הסליחה.
אני באמת מאוהב בעצמי (מי לא?) 47876
אז זהו, שאני יודע טוב מאוד איך להתנהג גם בלי הדת (עובדה!). ועם איך שהדת מתנהגת לנשים (ולגויים ולעוד כל מיני דברים), אני לא בטוח שאתם כל-כך צריכים להתגאות בה.
מאיפה? 50297
האם אתה מגדיר את עצמך כאדם שמתנהג במוסריות? אני משער שכן, ולכן מגיעה השאלה למה אתה מתנהג כך. המוסריות של הדתי נובעת מצו האל, ולכן מוסרי להרוג מישהו שהאל מצווה להרוג, למרות שהאל אוסר על הריגה. מוסר שלא נקבע מגורם חיצוני משתנה בהתאם לנסיבות, ולכן אני חושב שבנסיבות מסוימות אתה תתנהג מאד לא יפה לפי ההגדרות שלך כיום, כך שתרשה לי לא להעריך במיוחד את הסיבה שאתה אדם טוב, נפלא ותרבותי.

אני רואה את הטענה שלך לגבי היחס לנשים וגויים די מרושעת משתי סיבות. זו טענה שמשמיצה מתוך חוסר בקיאות בדת עם ניסיון להסביר את ההגיון שלה עם כלים חיצוניים שלא מתאימים. בנוסף, ניצול של אידאולוגיה למעשי התאכזרות זו תכונה אנושית, ואין לה קשר עם הדת דווקא. אמנם הצלבנים טבחו תינוקות בכיבוש ירושלים, אבל האתאיזם והאבולוציה היוו אבן דרך חשובה בגיבוש הנאציזם.

לסיום, אני חושש שפתחת כאן דיון חדש שלא כ"כ קשור לדיון הקודם, אבל למי אכפת?
מאיפה? 50326
א. בדיוק, למי אכפת? (:

אני מוסרי משום שאני רואה בהתנהגות מוסרית (על פי ערכים ליברליים) כדבר הנכון והכדאי ביותר (לטווח הארוך, לפחות) עבורי ועבור משפחתי ובני מיני. העובדה הזו לא תשתנה - אני אעניש את מי שעוברים על כללי המוסר (ולא אראה בענישה הזו בלתי מוסרית), ובכך אני אדאג שכולם ינהגו על פי הכללים הללו (גם אם ינהגו על-פיהם מסיבות שונות ממני). אתה יכול לסמוך עלי יותר מאשר אתה יכול לסמוך על אדם שמסוגל לפרש את התנ"ך כמו שבא לו (ראה מקרה יגאל עמיר), ולפעול, בסופו של דבר, על פי משובות ליבו, ומתוך אמונה דתית יוקדת.
מוסריות 50328
אתה מזהה מוסריות עם תועלתנות.
מה תעשה מול מי שיחשוב שדווקא ערכים קומוניסטיים ככדאיים ביותר?
האם גם עליו תכפה את ערכיך?
ואם הדבר הכדאי ביותר בשבילך יהיה לגנוב - האם תעשה גם את זה?
מוסריות 50467
אם אני אפגוש אדם כזה, אנסה לשכנע אותו שהוא טועה, ואני מניח שהוא יעשה אותו דבר לי. אם לא נשכנע אחד את השני, נאלץ להמשיך לחיות באי-הסכמה, אבל ברגע שהוא יפעל כדי לפגוע בזכויות שלי, הרי שאני (והמדינה) אמנע ממנו לעשות כן.
אני לא צריך לכפות ערכים על אחרים. אני רק דורש שאחרים לא יכפו את ערכיהם עלי.

לא יקרה שהדבר הכדאי ביותר בשבילי יהיה לגנוב. זה מנוגד ללוגיקה שלי.
מוסריות 51247
מי קובע מהם זכויותיו של אדם?
מדוע פגיעה בזכויותיך מתירות לך פגיעה בזכויות של אחרים?
מוסריות 51262
משום שזהו אינטרס של כל אדם שלא יפגעו זכויותיו - ולכן אסור לו לפגוע בזכויות של אחרים.
זכויותיו של אדם הן חייו, בריאותו, קניינו ודמיונו. זה האחרון כולל חופש אמונה, דיבור וכו'. מזכויות אלו נגזרות חרויות שונות. מי קובע מהן הזכויות? ההגיון.
לפימה אתה מחליט מה מוסרי ומה לא? 50350
המוסר שלא נובע מדת הוא מוסר יחסי, לפעמים ע"פ הרגש. מכיוון שכך הוא בר שינוי והוא לא כ"כ שווה, כי אם תחליט שבמקרה הזה עדיף לך לנהוג נגד כללי המוסר העכשויים שלך?
ולגבי יגאל עמיר, גם במוסר חילוני אדם עלול שלא לפרש אותו נכון ולעשות דברים לא מוסריים. אני לא מדבר על טיפשים אלא עליך ועלי.
לפימה אתה מחליט מה מוסרי ומה לא? 50466
להגיד שיגאל עמיר הוא טיפש זה הפתרון הקל, אבל אני לא ארשה לך להשתמש בו. יגאל עמיר לא טיפש. לא מגיעים לאיפה שהוא היה (תלמיד למשפטים) אנשים טיפשים.
המקרה יש יגאל עמיר רק מראה שגם מוסר שנובע מדת הוא יחסי - הפירוש של הדת נתון כל כולו בידי האינטרסים של המפרש.
לפימה אתה מחליט מה מוסרי ומה לא? 50564
אני חושב שזו בדיוק כוונתו של הציווי המפורסם ''עשה לך רב''.
תרשה לי לחלוק עליך 51261
כל בני האדם הם טיפשים במשהו. אדם יכול לדעת אנציקלופדיות שלמות בעל פה, אבל לא להבין איך יש כזה דבר מספר מדומה.
אדם יכול להוכיח את המשפט של פרמה, השערת גולדבאך והיפותזת רימן ביחד, אבל כשזה יגיע לאיך למצוא את הדרך לרחוב לא מוכר-הוא ימצא את עצמו בעיר אחרת, אם לא משהו יותר גרוע.
אדם יכול להיות גאון במכונאות, ולא להבין איך X + 2=4 הרי X זה אות!
יגאל עמיר היה מאד מוכשר במשפטים, כנראה, אבל בכל מה שנוגע לתאולוגיה ולדת וליהדות הוא נראה לי טיפש גמור.
תרשה לי לחלוק עליך 51303
ולטעמי, אם מישהו שהוא סתם ''טיפש'' יכול להגיע למצב של רצח, הרי שיש משהו לא בסדר עם הדת עצמה. מעבר לכך - יש משהו מסוכן עד מאוד בדת עצמה.
וזה בלי קשר לעובדה שאני חושב שלהגיד שיגאל עמיר היה טיפש בענייני יהדות, היא לא יותר מתירוץ עלוב.
זה דו כיווני 53475
עד כמה שאני זוכר מלימודי ההסטוריה שלי, הנאציזם בוסס על הטענה שאין אלוהים, אין לאדם תכלית, הוא כמו חיה, והגזע החזק צריך להשמיד את החלש. האם זה אומר שיש משהו לא בסדר עם האתיאיזם? לפי התשובות העצבניות שאני מקבל פה נראה שאתיאזם לא מצדיק כלל רצח עם. אז זה שמייסדי תורת הגזע הגיעו מהאתיאזם למצב של רצח לא אומר לי שיש משהו לא בסדר באתיאיזם עצמו.
יגאל עמיר פירש את הדת כרצונו כדי שיוכל לעשות את מה שרצה לעשות (בהדרכתו ובעידודו של אבישי רביב ושאר החברים). אנשים כאלו יכולים לקחת כל תפיסת חיים ולעוות אותה.
ולא מדובר פה בתירוץ עלוב. אם אתה מתכוון לכך שאני מסרב להודות באווירה הציבורית שהביאה לרצח, תתפלא, אני מכיר בה ועוד איך. אבל כשאני רוצה להבין איך אדם מוצא לכך צידוק בדת, שלא קיים כלל וכלל, אני נאלץ להגיד שמדובר בטמבל.
זה דו כיווני 53498
אף אחד לא טוען שאתאיזם מוביל למוסריות. אבל הרבה אנשים טוענים שדת מובילה למוסריות. מכיוון שאתה מסכים איתי שכל אחד יכול "לעוות" את הדת כדי לעשות מעשים לא מוסריים, אז מה טוב בדת?
זה דו כיווני 53508
אני מניח שאליבא דטוביה, אין שאלה מה טוב בדת. הדת היהודית היא אמת.
שאלה של טוב או רע לא תופסת כאן. היא כמעט חסרת משמעות.

על שאלה כזאת יוכלו סוציולוגים לענות.

זאת אומרת, אם טוביה יענה על השאלה הזאת תחת הכובע של איש דת ולא תחת הכובע של איש מדע, זה יהיה מוזר עבורי.
זה דו כיווני 53559
אתה צריך לעבור לטענות פחות מכלילות.
אתאיזם מוביל למוסריות. מעתה אמור: אף אחד, חוץ מיובל, לא טוען שאתאיזם מוביל למוסריות.
זה דו כיווני 53573
למה להגביל הכללות אם אפשר לנסות לשכנע את החריגים? האתאיזם הוא אדיש למוסריות. אדם אתאיסט יכול להיות מוסרי ויכול להיות סוציופט - זה לא קשור לאתאיזם שלו. אתה יכול לומר שדת מובילה לאי-מוסריות, ולכן אתאיסטים, בממוצע, טובים יותר מאשר אנשים דתיים, אבל הטענה הזו שונה לחלוטין מהטענה שהאתאיזם מוביל למוסריות.
די לכותרות! 54491
לא אמרתי שאתיאזם מוביל למוסריות. אמרתי שזה שבני אדם מצליחים לעוות תפיסות עולם לא אומר שהתפיסות האלו מוטעות. את המוסריות החילונית אפשר לעוות באותה מידה כדי להצדיק מעשים לא מוסריים בעליל.
זה דו כיווני 53558
אתה צריך לדרוש חזרה את שכר הלימוד שלך. הנאצים לא היו אתאיסטים. הקומוניסטים הם אתאיסטים.

על אמונתם הדתית של הנאצים כבר הרחבתי: תגובה 33719

רצח עם הוצדק תמיד על ידי אנשים דתיים. לא ידועה לי הצדקת רצח עם כחלק ממשנה אתאיסטית סדורה.
אני לא חושב כך 54492
הנאציזם הוא עיוות של תורת ההתפתחות שגובתה באנטישמיות שורשית. קראתי את הלינק שלך, ואתה כותב על עמדתה הרשמית של הנאצים כלפי דתות-משמע שהם לא היו דתיים. ''הדת חופשית'' ושאר ההמצאות האלו היו ניסיון להתאים את הנאציזם גם למאמינים באל.
סלח לי 473492
אבל ביהדות המואטה (בלי סרקאזם) שאני למדתי-קרי חלקים מתוך התנ''ך כתוב שהוא ברא את הדגים לא הפך חידקים דמויי דגים לדגים ניתן לפרש במקרה זה את ''ברא'' במשמעות הזאת אבל אז זה לא מתאים ליתר הבריאות (האור השמיים הארץ השמש והירח)

ובלי קשר אני משאר שאם התקדמות הגנטיקה יהיה באמת צריך להחליף את תורת האבולציה בתורה יותר מעודכנת בעשורים הקרובים
סלח לי 473518
רציתי לעדכן אותך מעט באפשרויות הגלומות במעבד תמלילים: קיימים בו הסימנים ",", ".", ואפילו ";", והם נועדו לשימוש.
בלה בלה בלה 55381
הכנסייה שם הוציאה את הארי פוטר מתוכנית הלימודים של מדינה שלמה. ועזוב את הארי- את התפסן הם הוציאו בגלל שכל מילה שניה שם זה GODDAMN, אין בארץ לחרדים כפיה מהסוג הזה, אם אתה ממש רוצה להוציא את השנאה והמרמור שלך לפני כולם לא תהיה לך בעיה למצוא הרבה נושאים אחרים להיטפל אליהם (תחבורה ציבורית בשבת לדוגמא)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים