קטיושות ארוכות טווח 25094
לקטיושות ארוכות הטווח אכן יש טווח, אבל צריך לזכור שהן "עוורות". סאדם חוסיין ירה טילים עוד יותר ארוכי טווח למרכז גוש דן הצפוף במשך כחודשיים והתוצאה שהשיג הייתה הרוג אחד שנפגע ממש באופן ישיר.
מבחינה היכולת לפגוע נטישת אזור הביטחון כן משנה את המצב באופן מהותי, ואני שוב חוזר על דברים שכבר אמרתי.
על הגדר לא יושב האום כפי שסוכם עמו אלא החיזבאלה. בעזרת ירי בכנון ישיר באמצעות אמצעים כטילי נ.ט. ניתן לפגוע ישירות בכלי רכב ובחדרים ולגרום נזק רב בהרבה. הייתי אומר שהם יכולים טכנית לגרום אצלנו למאות הרוגים באירוע אחד אם יתכוננו היטב.
בנוסף לכך, ירי טילים ארוכים ממדינה שכנה נשמע על פניו פחות כ "טרור" ויותר כהתקפה של מדינה על שכנתה אפילו במושגי "הפיל המסומם", וירי תגובה דומה על ערי לבנון לא ייחשב כ "מוגזם". (אני מקווה. אני כבר לא מאמין בשום דבר בעניין הזה.) ולכן פשוט הם לא יעשו זאת. בתחרות הזאת אין להם סיכוי לזכות.
אשר לשאלה העיקרית האם הנסיגה התבררה ככדאית אומר שאם השנים הבאות יהיו כשנה האחרונה אפשר אולי להגיד שהיה כדאי.
אני גם רוצה להודות בשגיאה מסויימת בההערכה שלי. עם הנסיגה הערכתי (והדברים כתובים כתגובה למאמר "נסיגת האיוולת") שתתכננה שתי התפתחיות: או שיהיה שקט מוחלט. או שתהיה הסלמה שתתחיל מאירועים קטנים ותתפשט לתבערה גדולה.
מה שקרה הוא משהו אמצעי. למרות אירועים קטנים האש לא התפשטה. יש לכך כנראה סיבות רבות, ולא כל דבר יכולתי לחזות (אפילו אני :) )
את הסיבה לשגיאה שלי אפשר אולי לראות גם כתוצאה ממה שהתפתח עם הפלשתינים עם סיום הסכמי אוסלו. רמת האלימות בגזרות האחרות היא כל כך גבוהה שלאויב זה מספיק. תמיד בחר בשיטת פעולה גבולית על מנת לא להעיר את הפיל מסמיו.
קטיושות ארוכות טווח 25095
Somehow, it seems that the drugged elephent has been under intoxication for so long, that its muscles have atrophied.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים