מאמר מעניין 251158
אולם לדעתי מערבב בין שני נושאים שונים:
א. התנהלות מוסרית פושעת של תאגידי ענק במדינות עולם שלישי. זה אכן חמור מאוד, המאמר חידש לי. לדעתי התנהלות פושעת זו אינה יחודית דוקא לתאגידי ענק - גם ממשלות זרות, אזרחים פרטיים (זרים ומקומיים), ארגונים אידאולוגיים - לכולם קל יותר להתנהל באופן פושע דוקא במדינות עולם שלישי (והם אכן עושים זאת), מסיבות מובנות. מה שבכל זאת יחודי לתאגידים זה הכח הרב שיש להם, עם כל מה שנילווה אליו - אפקט הכח משחית, אחריותו של העולם המערבי וכו'.
ב. האשמות כלליות וקונספרטיביות לגבי השתלטות של תאגידי ענק על השלטון במדינות עולם שלישי. לכך לא מצאתי במאמר ולו בדל של סימוכין עובדתי או אפילו דוגמא אנקדוטלית.

בעיקר הטרידה אותי הפיסקה הבאה.
" מאבק זה קשור לתהליך רחב יותר של השתלטות מדאיגה של תאגידי ענק על כל מרכזי הכוח הפוליטיים, באופן שהופך את התהליך הדמוקרטי לבלתי רלוונטי. מועמדים מכל המפלגות "נרכשים" על ידי ההון שבידי התאגידים, וכך, תהליך החקיקה אינו מייצג עוד את הציבור אלא מיעוט מיוחס של עשירים, שחלקם אף אינו תושב של המדינה בה מתערב התאגיד. "
מאמר מעניין אבל... 251173
אני מסכימה איתך שיש כאן יותר מדי תיאורים ערטילאיים וקונספירטיביים. לא הבנתי מדוע ישראל גם היא ''מועדת לפורענות'' בעניין אישור תרופות והניסוי בהן ולמה הצבא הוא כר פורה לכך. אולי אני לא מעורה מספיק בהליך של אישור תרופה בשביל להבין כיצד כל זה מתקשר.
הייתי שמחה לו היה כאן הסבר יותר מפורט כיצד ישנה השפעה של חברות על אישור תרופות ואיך בדיוק הקהילה המשפטית מנסה לפעול למנוע את זה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים