על ''הגזזת'' שמעתם 251201
כתבה מעולה
מצאתי לנכון להתערב פה בדיון ולהציג את הפן הישראלי לתמונה הכללית שיש בה לתמוך ולהוסיף לכתבה שישנם הרבה מאוד עדויות לכך שהאדם הוא "המעבדה הראשית" בהפרה שיטתית של מעטפת זכויות האדם.
לידיעה כללית ולהשלמת התמונה, מבצע הגזזת החל למעשה בארה"ב ובוצע על חיילי ארה"ב במלחמת העולם השנייה אולם בהתערבות אירגונים לזכויות האדם המבצע הופסק וכל התהליך הועבר למדינת ישראל באישור ד"ר שיבא.

סרט הגזזת יוקרן בערוץ 10 יום א' 15/08/04 בשעה 21:00
המציאות עולה על כל דמיון, ולפעמים ניכרות בדרכינו תופעות שהזמן הרחוק לא מכהה אותם, ורק מעצים את הכאב והשאלות. נושא הגזזת (פיטריית עור על קרקפת הראש שנעלמת עם הזמן מעצמה) היא אחת מהם ועוד במימון אמריקאי מלא.

עדותו של דוד דרעי מבאר שבע ממייסדי עמותת נפגעי הגזזת.

"בתום המיון הגיעו לשערי בית הספר משאיות רעועות והתלמידים הובלו למחנה עולים בפאתי חיפה בשם "שער העלייה", המחנה היה מוקף גדרות תיל והילדים הסתובבו עם מספרים על הצוואר. התרוצצנו שם כמו חיות מכל צד צעקו אמא אבא אבל אף אחד לא שמע. הדמעות הזיעה שאריות המשחות שמשחו על הראש, הכל שימש בערבוביה, היה ריח נורא של ליזול. הכניסו אותי לחדר, מרחו לי על הראש משחה והכניסו אותי למכונת ההקרנות, שנראתה כמו מכונת איקוויזיציה וקשרו אותי שלא אוכל לזוז צעקתי "עד לב השמים" עדויות רבות כגון אלו קיימות למכביר ודעתו המקצועית של פרופסור פוירמן מביה"ח סורוקה ב"ש "להערכתי כל ילד הוקרן ע"י מכונת הרנטגן פי 35000 מצילומי הרנטגן היום" רק מאמתות את טענות נפגעי הגזזת על מחלות סרטן ומחלות מוזרות שפגעו בהם מאז ועד היום.

עדותו של דוד דרעי היא עדות אחת מתוך מאות עדויות של עולים וילדים הפורסות מסכת התעללות בקהילת העולים ממרוקו. מעבר לכך התקבלה החלטה ממשלתית הכופה על יהדות מרוקו לבצע את ההקרנות במרוקו לפני העלייה לארץ ישראל ומי שהתנגד לכך עוקבה עלייתו ארצה עד שביצעו את ההקרנה האכזרית בראש שגרמה למחלות סרטן קשות מההקרנות הרנטגן במינון גבוה במיוחד.

שר הבריאות בממשלת ישראל בהקמת המדינה ד"ר חיים שיבא תלמיד האסכולה האמריקאית שטענה שיש בסיס גנטי בדוק לקשר בין הגנטיקה של יהדות צפון אפריקה למחלת הגזזת ולמחלות זיהומיות אחרות. ומתוך כך התנגד לעליה של יהדות צפון אפריקה ובפרט ממרוקו מפחד להבאה של מחלות זיהומיות גנטיות קשות לארץ ישראל.

הד"ר יקותיאל פרץ, שכיהן בשנות החמישים כראש השירותים האפידמיולוגיים במשרד הבריאות ושהטיפול במבצע ההקרנות הופקע מידיו כדי להימסר לידי מנכ"ל המשרד, הד"ר חיים שיבא. בפיו של הד"ר פרץ, שהיה בן 94 בזמן הראיון וזכר, לדבריו, כל פרט ממה שהתרחש חמישים שנה קודם לכן, היה גילוי. מבצע ההקרנות, אמר, "עלה 300 מיליון לירות ומומן ממקורות אמריקאיים". "זה סכום אסטרונומי שיכול היה להגיע רק מהממשל האמריקאי, לא מארגונים יהודיים", אומר בלחסן. "כל תקציב המדינה היה אז 60 מיליון לירות. תקציב משרד הבריאות נע בין שלושה לחמישה מיליון".

קישור :
קישור:
על ''הגזזת'' שמעתם 251283
זה אכן סיפור נורא, אבל הוא לא ממש קשור לנושא.

ממשלת ישראל (או ממשלת ארה''ב) אינם תאגידים בין לאומים. הפרות של זכויות אדם על ידי ממשלות אינן דבר חדש.
אני לא מבין איזה אינטרס יש למצרים לבוא לפה 251295
אפשר להבין איך מבצע מבעית כזה יכול היה לצאת לפועל במדינת ישראל הצעירה. אבל איזה אינטרס היה לממשל האמריקאי להשקיע סכום עתק כזה במבצע ההקרנות?
אני לא מבין איזה אינטרס יש למצרים לבוא לפה 251326
אינטרס אחד ויחיד להמשיך את הניסוי על בני אדם, היות והאירגונים לזכויות אדם בארה''ב מנעו את המשך המחקר על חיילי ארה''ב בצפון אפריקה מדינת ישראל איפשרה לצבא האמריקאי ולמוסדות המחקר האקדמיים להמשיך את המחקר על העלייה היהודית מצפון אפריקה בישראל וארה''ב הייתה מוכנה לשלם סכום עתק למדינת ישראל.
רק תיקי מודן החסויים של ממשלת ישראל יכולים לפתוח צוהר לעוולה הגדולה וכן בסיס לתביעה נגד ממשלת ארה''ב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים