ברכות חמות מכותבת לשעבר 251217
קודם כל הרבה ברכות על עשירית יובל לאתר המוצלח והמעניין שלכם. בניהולכם המוצלח בטוח שתגיעו למצוות וליובל אמיתי!

אני רוצה לספר קצת על ההנאה שהייתה לי בהתכתבות באתר המוצלח והמעניין שלכם. הגעתי לאתר לפני בערך ארבעה ימים ובארבעה ימים האלה כבר הצלחתי להגיע להשגים מכובדים ברוח האתר המוצלח והמעניין כשמחקו לי תשע הודעות.

בהתחלה מאוד התפלאתי למה בדיוק מחקו לי שש הודעות אבל ישר כשקראתי את הכללים של האתר הבנתי. בכללים לפרסום תגובות כתוב שיוסרו הודעות שמשתמשות בשפה גסה, השמצות או לשון הרע, פרסומות, פרסומים שהם עבירה על החוק והסתה לאלימות. פתאום הבנתי מה קרה ואיפה טעיתי בהתנהגותי באתר המוצלח.

לדוגמה התכתבתי עם איש מאוד מאוד חכם שקוראים לו צבי ובאיזה שלב פתאום יצאה לו בטעות לגמרי הודעה קצת פחות מוצלחת ועניתי לזה בהערה במרוקאית שהפירוש שלה שיש קשיים בגידול יתומים קטנים. את ההודעה הזאת מחקו.

אחר כך התכתבתי עם איש מאוד נחמד שקרא לעצמו הכלב והוא העיר בנחמדות שמתאימה לאתר המוצלח והמעניין "עדיף פרה על גסת פה ורוח." גם את התגובה שלי לזה מחקו.

ואחר כך התכתבתי עם אחד בשם דובי קננגיסר שגם הוא כתב הודעות חכמות מאוד אבל אולי קצת כל אחת אומרת דבר והיפוכו וכשאמרתי את זה מחקו את ההודעה.

אחר כך כתב מישהו שקוראים לו גיל לדרמן הודעה מאוד מסקרנת ויפה כמו שמתאים באתר המוצלח והמעניין אבל אולי קצת ארוכה ואולי ממש טיפה בלי קשר למה שהיה בהתכתבות בדיון כמו שכתב מישהו אחר כך. זאת הייתה הודעה מאוד שונה מההודעות שגילי כותב בדרך כלל שהן תמיד לעניין ונורא מסקרנות ולכן כתבתי שבהודעה יש יותר מים מבשר. גם את התגובה הזאתי שלי מחקו.

והיו עוד הודעות שמחקו אבל לא חשוב כרגע.

בהתחלה זה בלבל אותי ולא הבנתי למה באתר מאוד מוצלח ומעניין כמו האיל הקורא מוחקים את ההודעות שלי כי אולי אני לא מנומסת והבלה מידי בשביל אתר כל כך מוצלח וההודעות שלי הם השמצות או לשון הרע אבל בסוף הצלחתי להבין את הסיבה האמיתית: אני גם לא מנומסת וגם הבלה אבל הכי חשוב לא מנהלת באתר.

לדוגמה טל כהן החכם מאוד כתב לבחור בשם אבנר שהוא חצוף ושיקרא את כל ההודעות באתר לפני שהוא פותח את הפה ואחר כך התנצל אבל ההודעה לא נמחקה. ואחר כך עוד בחור מאוד חכם וחריף שהזכרתי קודם ושמו דובי קננגיסר כתב לאותו אבנר "מצדי אפשר לדון אם יש לך חטוטרת על הגב או שומה על האף" ואחר כך כתב לו "הגודוויניזם שלך לא היה רק אדיוטי... גם מחליא ופסיכופטי... אולי זה מסביר את העמדות שלך בנושאים הנידונים" (שהכוונה שזה שהוא פסיכופט זה ההסבר לזה שהוא בעד הקפיטליזם) ואחרי זה הוא כתב "מי שמציב את אין רנד בשורה אחת עם גדולי הפילוסופים של האנושות, לא ממש ראוי להתייחסות רצינית. לפחות זה מייתר את השאלה שלי אם גם אתה אחד מחסידיה התמהוניים"
מישהו כתב לו על זה "נסה לקרוא את ההודעה שלך שוב, ולראות כמה בוז וזלזול היא מפגינה, ובתגובה לאיזה "חטא" ומישהו אחר כתב "אבל האיש מביע את דעתו בהודעות ענייניות ומנומקות. לא מגיע לו יחס כזה"
אחרי זה הוא כתב למישהו דתי הודעה בוגרת ומעניינת: "אתה יודע מה עשיתי שנה שעברה ביום כיפור? ישבתי במסעדה (בפראג), ואכלתי נתח בשר חזיר בשמנת. היה נורא טעים. סתם, כי אתה עצבנת אותי, אז אני אעצבן אותך חזרה"

לפי הבירור שלי יצא שגם טל כהן וגם דובי קננגיסר הם מהמנהלים של האתר. ככה שאם יוצאת לי הודעה שלא מתאימה אז מוחקים ואם יוצאת להם הודעה קצת לא מנומסת הם לא יכולים למחוק כי זאת הודעה שלהם והם הבעלי בית אז ההודעה חייבת לעלות בקנה אחד עם רוח האתר, לא? זה מאוד הגיוני.

בכל אופן אני רוצה לסכם את החוויה בארבעה הימים הראשונים שלי באתר המוצלח והמעניין האיל הקורא בצורה חיובית מאוד. למדתי להיות מנומסת ומחונכת ולא להיות חוצפנית ובטוח שאני לא כמו אבנר שהוא מחליא ופסיכופט אם אני אשמור על כללי הנימוס ולא להתחצף ולא להיות קפיטליסטית יתנו לי לשלוח הודעות וזה נורא כיפי.

ולסיכום אני רוצה לתרום לחגיגת עשירית היובל את התרומה האישית שלי בזה שאחרי תשע הודעות שלי שמחקו זאת תהיה ההודעה העשירית שתימחק וככה ארים כוסית וירטואלית לפעמיים עשירית יובל לאתר המוצלח והמעניין!
ברכות חמות מכותבת לשעבר 251219
ע"פ כללי האתר, כדי שלא ימחקו לך את ההודעה הזו פרסמי אותה תחת הדיון הזה:
דיון 1013
ברכות חמות מכותבת לשעבר 251221
ההודעות שמחקו לי לא מופיעות שמה ככה שבטח גם זאת לא תופיע שמה.
אאוץ' 251222
אל תדאגי, את ההודעה הזאת הם לא ימחקו.

זה אמנם לא כתוב בחוקי האתר, אבל סרקאזם שנון תמיד מקובל, ולא משנה במי הוא בועט וכמה חזק.
ברכות חמות מכותבת לשעבר 252414
א. לפני שמגיעים התירוצים והפלפולים, חשוב להדגיש: רבות מטענותיך מוצדקות. אולי יעניין אותך לדעת כי לפחות לגבי חלק מהודעותיך שהוסרו, התנהל ויכוח בין חברי המערכת לאחר ההסרה, והיו שחשבו שחלק מההסרות היו שגויות ו/או לא ראויות. (כל עורך יכול להסיר תגובות, אולם על כל הסרה כזו, מייד מקבלים כל העורכים האחרים הודעה – כמנגנון ביקורת פנימי).

ב. חלק מתגובותיך הוסרו משום שהיוו "נקודת מוצא" לשרשרת של תגובות שאולי כל אחת מהן בפני עצמה היא "גבולית" או "בסדר", אבל המכלול היה בלתי-נסבל – לא תמיד בגללך.

ג. חלק מהשיקולים בהסרת תגובות הוא תרומתו הכוללת של הכותב. אם מדי פעם "מתפלקת" לכותב קבוע תגובה לא ראויה, אנו נוטים להיות סלחנים; כשמגיע משתתף חדש וכמעט *כל* תגובה שלו כוללת ניבולי פה מיותרים, שאינם תרומים לדיון, הנטייה היא לא להיות נחמדים (וודאי לא אחרי שמעירים לו פעם-פעמיים בנדון).

ד. התגובה שלי לאבנר לא היתה ראויה, כי היתה תוקפנית – אבל יש הבדל בין זה לבין שפת-שוק. כשהעירו לי על כך, התנצלתי; ואם גם את היית נוקטת בשיטה דומה מול חלק מהאנשים שהחלטת לעלוב בהם, אולי היחס אליך היה משתנה.

בכל מקרה, את מוזמנת לנסות ולפתוח דף חדש.
ברכות חמות מכותבת לשעבר 252951
ההבדל הבולט בין הסגנון של הלשעברית בתגובות הקודמות לסגנון שלה כאן מוביל להשערה הבלתי נמנעת שהיא בלון ניסוי של אחד הקבועים באתר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים