אני לא יודע אם אפשר לקרוא לזה אוסף.. 251771
אבל יש לי לא מעט ספרים ישנים. וכשאני אומר לא מעט, אני מתכוון לכמה מאות (ארבעה וחצי מדפים באחסון כפול, ועוד הזרוע נטויה). רק בשבוע האחרון קניתי שלושה-עשר, ביניהם ספר של לורנס איש ערב, ספר שירה של אדמונד ספנסר ותרגומים לאנגלית של האיליאדה והאודיסיאה.

לא מעט מן הספרים שלי הם ספרי עיון. יש לי לפחות 20 ספרים בפיסיקה ובמתמטיקה, לפחות 10 ספרים במדעי המחשב ובאלקטרוניקה, והרבה יותר מכך במדעי הרוח.

חלק ניכר אחר מן הספרים שלי הוא של מד"ב ופנטזיה. יש לי לפחות מדף וחצי באחסון כפול של ספרים כאלה.
אני לא יודע אם אפשר לקרוא לזה אוסף.. 251799
ספרים זה לא אוסף. ספרים זה מצרך קיומי.
ספרים הם מצרך קיומי 251823
בודאי.

אספן ספרים הוא זה שקונה ספרים שלא על מנת לקרוא אותם, אלא רק כדי להחזיק בהם.
אספנות זה סוג מכובד יותר של פטישיזם.
-אתה אוסף בולים? -אני אוסף לירות! 251860
ואספן יינות? כזה שברור שלעולם לא ישתה את כל היין שברשותו, אבל מדי פעם פותח בקבוק, גם כזה ש"יחסר" לו באוסף?
ואספן כסף? כזה שברור (גם לו) שיש לו הרבה יותר ממה שיוציא במשך כל חייו, והוא ממשיך לצבור, אבל לא מהסס גם להשתמש?
ספרים הם מצרך קיומי 251897
יש לי מעל מאה ספרי הסטורי צבאית. חלקם ישנים מאוד. קראתי כ 80 אחוז מהם אבל יש כמה שברור לי שלעולם לא אגיע אלהם (תמיד יוצאים יותר ספרים משאני יכול לקרוא) כולל כמה באנגלית שנקנו בחו"ל (אין להם תרגום בעברית).
האם זה נחשב אוסף ?
ספרים הם מצרך קיומי 251920
אז אני מניחה שאני לא יכולה לקרוא ל-‏2000+ הספרים שלי אוסף. בעיקר לאור העובדה שכל כמה חודשים אני מוכרת חלק מהישנים. וגם לא לכמה אלפי הדיסקים (בעיקר רוק כבד). עם זאת, כנראה שאפשר להגיד שיש לי אוסף ספרי כישוף, כי אני כן קונה את הז'אנר הספציפי על מנת להחזיק (גם לקרוא, אבל בעיקר להחזיק, כי אני אוספת גם כאלו שמעצבנים אותי או משעממים אותי). יש כמה מאות כאלו "אמיתיים" בכריכה, לא בטוחה לגבי המספר המדויק. אם מוסיפים את סריקות ה-PDF של ספרי כישוף עתיקים, אפשר להגיע למספר הרבה יותר גבוה.

חוץ מזה יש לי שני אוספים "מתים", כלומר כאלו שהפסקתי להוסיף להם פריטים בשנים האחרונות. הראשון הוא אוסף של הזמנות חתונה (כמה מאות), והשני אוסף של קריסטלים/אבנים (בערך 300). את הזמנות החתונה הפסקתי לאסוף בתקופת פמיניזם רדיקלי משהו כשהייתי בצבא. קריסטלים הפסקתי לאסוף כשהבנתי שהם לא "מתנות נוצצות מאמא אדמה" אלא ניצול גס של משאבי טבע וכוח אדם בעולם שלישי.

הכל מתועד, ממוין, מקוטלג, וכו' וכו'.
ספרים הם מצרך קיומי 252353
אמנם זה לא קשור לסקר, אבל אולי את יכולה לפרט קצת איך הקריסטלים קשורים לניצול הגס של משאבי טבע וכוח אדם בעולם שלישי
ספרים הם מצרך קיומי 252356
הקריסטלים אינם תוצאה של ניצול והשחתה, הם מלוקטים ע''י תרנוגולות חופש לאחר שנשרו בעצמם מעצי הקריסטל שבדרום שווייץ.
הו! 252393
שכחתי לגמרי את "אוסף-ההזמנות-למסיבות-ומועדונים" שאספתי בשקדנות ראויה לציון בשנת שירות. הם שימשו כטפט ‏1שהלך וגדל עם הזמן על הקיר הצמוד למיטה שלי ואפשרו לכל ילדי השכונה לעלות לרגל לקומונה ולהביא לי עוד. (לא שככה הם לא היו מגיעים אלינו לקומונה ולא שהם חיפשו תרוצים, אבל אין סיבה להתפס לפרטים הלא רלוונטים)
ביום שעזבנו, הטרגדיה הגדולה ביותר הייתה כשגיליתי שחדר הבנות יהפוך ל"חדר הבנים" של הקומונה שבאה אחרינו, ושאין להם שום כוונה להשאיר את ההזמנות שלי. היו שם הרבה דמעות.
וגם תמונות לתיעוד, כשהבנתי שאני לא אוכל לקחת איתי את האוסף הביתה.

1וגם כסוג של יומן, וגם כתרפיה מעוותת, ודפי זהב. וזה כן היה אוסף, כי באיזשהו שלב היו לי הזמנות שבכלל לא הספיקו להגיע אל הקיר, ועדיין המשכתי לאמץ אל חיקי עוד ועוד ועוד...

__________
העלמה עפרונית, אזרחית.
אני לא יודע אם אפשר לקרוא לזה אוסף.. 252139
ספרים זה מיצרך קיומי, אבל ניתן גם להרכיב מהם אוספים. כך למשל יש לי גליונות של פנטסיה 2000 וקוסמוס (משנות ה50 ושנות ה70), ספרים בנושאים שמעניינים אותי כמו מלחמת העולם השנייה, הנאציזם והפאשיזם, ביקורת המיקרא, קולנוע, אנגליה ואירלנד ומדפים של נתן אלתרמן ושרלוק הולמס.
אני לא יודע אם אפשר לקרוא לזה אוסף.. 252174
אם ככה, אז לי יש אוסף של ספרים. רק שאף פעם לא חשבתי על זה כעל אוסף.
אני לא יודע אם אפשר לקרוא לזה אוסף.. 251893
פעם הייתי אוסף מאמרים תמוהים. היתה לי תיקיה עם מאמרים על התפלגות השימוש בפאי בספרים של לנדאו וליפשיץ, משהו על התרמודינמיקה של הפופקורן, על רובוטים מ טינקר-טויס, ועל אקסטרפולציה המראה שהעולם יסתיים ב2150 ( או משהו כזה). לצערי, כל התיקיה נעלמה באחד ממעברי ה(אין) קריירה שלי.
אז אתה בטח מכיר את כל אלה 251902
אז אתה בטח מכיר את כל אלה 251903
אילו באמת הבוטים ביותר, אבל יש גם מהזן הפחות בולט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים