מאמר חשוב, חבל שהכותרת מתלהמת 251843
אני יכול לחשוב על ענפי ייצוא גרועים יותר, כמו עבדות (וכן עבדות לבנה), סמים, איסלאם וואהבי, כלי נשק להשמדה המונית וטרור, אך מכיון שהללו אינם מבוצעים בד''כ ע''י ''התאגידימים'' (כפי שהוגדרו כבר, איני זוכר היכן), הם לא זוכים לתשומת לבה של הכותבת.
מאמר חשוב, חבל שהכותרת מתלהמת 251876
עידן, תודה על ''החשוב'' והכותרת לא פרי החלטתי אבל לדעתי היא מצויינת. כן, יש עוד דברים. בהזדמנות אנסה להגיב לך על ''העבדות הלבנה''. כן, זה שכותבים על דבר אחד לא אומר שאין עוד בעיות והדברים קשורים זה לזה. קראתי בעניין את הדיונים שיש פה באתר על מודלים כלכליים, אשר יתכן שהם מאירים את בעיית העבדות הלבנה למשל באור חשוב. (כלומר, האקדמיזציה של הנושא הזה). על נשק להשמדה המונית אפשר וצריך לדבר, נידמה לי שהאפשרות המעשית להעלות בכנות ובפתיחות את הנושא הזה בפורום ישראלי סגורה בשלב זה, ואולי גם על זה צריך לדבר. אני חסידה של האמרה הותיקה על תרומתו של אור השמש לחשיפת כל מיני צללים. אנא, העלה את הנושאים האלה בצורה מסודרת, אני בטוחה שתקבל תגובות חשובות. גם לגבי הסמים, אני מחכה שנושא זה יעלה לדיון מערכתי בישראל, לאחר ששומעים פה ושם על מעורבות ישראלית קצת בולטת מידי, ובדרגים גבוהים, בסחר הסמים הבינלאומי. אבל שוב, נידמה לי שאם נהיה מעשיים, נגלה שתחומים מסויימים חסומים בפני דיון ציבורי.
שיהיה טוב,
איריס
בקשה להבנת הנקרא 252047
"גם לגבי הסמים, אני מחכה שנושא זה יעלה לדיון מערכתי בישראל, לאחר ששומעים פה ושם על מעורבות ישראלית קצת בולטת מידי, ובדרגים גבוהים, בסחר הסמים הבינלאומי."

אני לא בטוח שהבנתי את המשפט הזה. מה שהבנתי מן החלק האחרון של דבריך הוא כדלקמן ‏1:
א. יש יד ממלכתית מכוונת שמפיצה סמים בעולם (אולי משו כמו מעורבות ה-CIA בהפצת סמים בארה"ב).
ב. מעצרו של שר האנרגיה לשעבר והעבריין בהווה ד"ר גונן שגב, הוא ראיה לא'.
ג. אין על א' דיון ציבורי נוקב כתוצאה מהשתקה ממלכתית מכוונת.
ד. אור השמש מטהר.

לפני שאני מגבש דעה בנוגע לטענותיך, האם זה מה שניסית לומר?

1 תחילה כתבתי 'כדלהמן', שבדיעבד נשמע לי טוב יותר מדלקמן ודלהלן גם יחד.
בקשה להבנת הנקרא 252058
אני חושב שבביטוי ''דרגים גבוהים'' היא התכוונה לטוויטו, ולא לשגב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים