בתור מי שקולטת טלביזיה דרך אנטנה 25242
(לא שאני צופה בה הרבה), תמיד תהיתי- למה אני אמורה לשלם כסף לכבלים או ללוין בשביל לצפות בשידורי מליאת הכנסת או בחינוכית 23?
אלה לא אמורים להיות שידורים באוויר, לכלל האזרחים המשלמים אגרה?
בתור מי ש... 25243
בתור מי שמשלם לכבלים מעל 10 שקל לכל שעת צפיה מעשית בטלוויזיה: מסכים בהחלט. בסקר קודם, אגב, על השאלה מה אסור שישודר *רק* למנויי הלווין והכבלים, זכתה האפשרות "הכנסת" במקום השני (מיד אחרי האפשרות "השקופית סליחה תקלה").

דיון 505
בתור מי שקולטת טלביזיה דרך אנטנה 25249
שני הערוצים שהזכרת אינם ממומנים מכספי אגרת רשות-השידור. את שידורי מליאת הכנסת, כמו גם את יתר שידורי הערוץ השלישי (המכונה ערוץ 33) את יכולה לקלוט ללא תשלום בעזרת צלחת לקליטת שידורי לויין (הערוץ משודר ללא הצפנה ב"עמוס"]. את יכולה לשלם כסף לחברת הכבלים או לחברת ה-DBS תמורת ה*שירות* של קליטת השידורים בצלחת שלהם והעברתם אלייך (ולא תמורת השידורים עצמם). לגבי חינוכית 23 - אינני יודע אם גם תחנה זו ניתנת לקליטה מהאוויר (נדמה לי שהיא מופצת לכבלים וללויין בסיב אופטי פרטי), אולם כאמור - השידורים אינם ממומנים מאגרת רשות-השידור, כך שהשאלה שלך היא בדיוק כמו השאלה "למה אני אמורה לשלם כסף לספק-אינטרנט ול"בזק" בשביל להכנס לאתר האינטרנט של משרד האוצר?".
לא ידעתי שהם לא ממומנים מהאגרה 25251
תודה על תיקון הטעות.
אבל אם כך- מה/מי בדיוק מממן את שידוריהם?
את, כמובן! 25252
חינוכית 23 - מתקציב משרד החינוך (כחלק מהטלוויזיה החינוכית הישראלית. אינני חושב שיש מסגרת תקציבית נפרדת לכל אחד מערוצי החינוכית).
ערוץ 3 של רשות השידור - מתקציב הממשלה. נדמה לי שהכנסת מממנת במישרין את צילום ושידור דיוניה בערוץ זה, שהיא חפצה מאד ביקרו (ולאחרונה מנסה לאפשר לו למכור פרסומות).

לכן הבאתי את הדוגמא של שירותים אחרים שהממשלה נותנת ללא תשלום (אתרי אינטרנט ממשלתיים), הממומנים מכספי משלמי-המסים, ושכדי להינות מהם יש לשלם לגורם פרטי (ספק אינטרנט).
שלושים ושלוש, לאינטרנט 25254
אני עדיין תוהה. באתרי האינטרנט הממשלתיים לא מופיע מידע שלאזרח אין גישה אליו ממקומות אחרים, שלא דרך תשלום לספקים פרטיים. ההבדל הגדול בין האינטרנט ללא אינטרנט במקרה הזה זו רק הנוחות.

אגב, לעומת הכבלים, שבו או שיש לי מנוי או שאין, ואין לי אפשרות תשלום לפי צפייה מזדמנת, ללא דמי מינוי, האפשרות הזו כן קיימת באינטרנט למי שמעוניין (שירות בזקנט), ואף השתמשתי בה בעצמי לפני כמה שנים כשהייתי בתקופת מעבר מספק אחד לאחר.

לעומת זאת, חלק ניכר מהתכנים של הערוצים הנ''ל בעצם חסום לי, אלא אם אבחר לשלם תשלום גלובלי חודשי לספק כבלים או לווין כלשהו (ואל תתנו לי עכשיו להתחיל לקטר על העובדה שלא הכבלים ולא הלווין נותנים לי בשלב הזה להרכיב לי חבילה משלי, אך ורק עם הערוצים שאני מעונינת בהם).

כך שאיני מוצאת שהדוגמאות של אתרי אינטרנט ממשלתיים שוות לערוצי הטלביזיה הנ''ל.

(אשאיר לאחרים כאן לדון בשאלות הדמוקרטיות של החסם הזה. הראש שלי עייף כרגע מכדי לנסח טיעון קוהרנטי כלשהו בנושא)
שלושים ושלוש, לאינטרנט 25257
הערה קטנה - ניתן לא לשלם לחברות הכבלים בעבור שירותיהם, ולהתחבר תמורת סכום קטן מאוד (תמורת החיבור עצמו) לשקע שלהם בכל זאת. חיבור כזה יאפשר, לפי מה שהם טענו בזמנו, לקלוט את הערוצים ה"רגילים" (1,2,33 וכו'), פלוס ערוצים שאף אחד בכל מקרה לא רואה, אז לא אכפת להם לספק אותם חינם - רומניה, בולגריה , ונגיד, ספרד.

איך אפשר לבדוק את זה? התנתקו מהכבלים, וחברו את הטלויזיה לשקע שלהם. מעניין אם זה באמת ככה.
שלושים ושלוש, לאינטרנט 25259
לא יודע לגבי זה, אבל הסיבה שהכבלים לא מתכוונים לספק חבילה בסיסית בשידור הדיגיטלי שהיא קטנה יותר מהחבילה שקיימת כיום באנאלוגי, היא משום שמי שיתחבר בחבילה כזו ויכניס לשקע ממיר אנאלוגי (או סתם וידאו עם היפרבנד), יקבל את כל החבליה האנאלוגית במלואה...
שלושים ושלוש, לאינטרנט 25279
בתבל, אתה חייב להשתמש בממיר כדי לקלוט את רוב הערוצים ולכן אם הניתוק מתבצע רק ע''י החזרת הממיר ומשאירים אתך מחובר לתשתית שלהם תוכל להמשיך לקלוט את הערוצים המדוברים.
בערוצי זהב אין שום הצפנה ולכן ניתוק פירושו ניתוק מהכבל שלהם וחיבור חזרה לאנטנה של הבניין ואז אי אפשר לקלוט כלום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים