א' ב' 25341
א. מישהו בכלל מסוגל לבצע הערכת סיכונים ולקבוע איך עומד הסיכון שבהגעה לישראל בימים אלה לעומת סיכונים אחרים (למשל שהייה בקליפורניה, המועדת לרעידות אדמה, או אכילת ביצה רכה)?

ב. אז למה לדחות או לבטל?! אפשר להעביר: לקיים את הארוע במדינה אחרת (שכולם יסכימו שהיא בטוחה כמו מקלט אטומי), עם משלחת ישראלית מכובדת.
א' ב' 25401
א. ברור שלא, אבל מה שמטה את הכף הוא אלמנט החרדה. למרות שאתה חי את חייך עם סכנות רבות מרחפות מסביב, רק כשאתה מודע לסכנה או מתעמת עימה מרצון אתה מפחד מפני העלול לקרות. או במילים אחרות - לאכול ביצה רכה באיזור עימות זה סיכון כפול שלא כולם רוצים להתמודד עימו.

ב. להעביר את מקום האירוע זו הכניעה המבזה ביותר לטרור הפלשתיני. המשחקים האלה הם סימבול, האתלטים היהודים שבאים לארץ ישראל, ארצו של העם היהודי, מסמלים בכך את הקשר הבל-ינתק בין יהודי הגולה לארץ הזו. זה לא אירוע ספורטיבי. זה אירוע מעין לאומי ולכן צריך לזכות ליחס שונה.
מבחינתי, כל המשמעות של המשחקים הם שהם נערכים *בארץ*. אם נאמר שניתן לארח אותם בארץ אחרת, נשלח שדר לעולם שהעם היהודי יכול להתקיים בארץ נכר ולא חייב ארץ ומדינה משלו.
א' ב' 25408
סעיף ב' שלי היה ציני לגמרי.
ב' 25409
אני דווקא חשבתי שזה נאמר ברצינות. גם אם זה לא נעים, יתכן ועדיף להזיז את האירוע מאשר לבטלו. אם, נניח, היו מכריזים כבר לפני שנה שהמכביה הבאה תתקיים באופן חד-פעמי באוסטרליה כמחווה לספורטאים שנפגעו באסון הגשר, לא בטוח שהרגשות הלאומיים של מאן דהוא היו נפגעים כמו בתסריט הצפוי בו מודים למעשה שלאור המצב לא ניתן לקיים את האירוע ומבטלים אותו לחלוטין.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים