צהל יוצא . ארצות הברית מברכת. 253658
זה עתה נמסר בקול ישראל שצהל יוצא מפאתי בית חנון בית להיה וג'יבליה בהם שהה במסגרת המבצע בצפון רצועת עזה. ארצות הברית מיהרה לברך על המהלך הזה, ובמקביל גם קראה לפלשתינים להפסיק את ירי הקסאמים על יישובנו.

אנו חוזרים לדפוסים דומים שאנו מכירים מהעבר כמו אחרי מבצע חומת מגן. נכנסנו לערים. היה לחץ אמריקאי ועולמי. יצאנו. הטרור התגבר שוב. חזרנו. היה לחץ. יצאנו. הטרור חזר. עד שנכנסנו ונשארנו.
עכשיו אנו בעיצומו של סרט דומה בצפון רצועת עזה.
וגוש קטיף שבדרום הרצועה, ללא כל קשר, ייעקר ויירמס.
צהל יוצא . ארצות הברית מברכת. 253738
לדעתי המבצע היה הצלחה גדולה.
החמאס ספג בו פגיעה קשה, ללא אבדות לצה"ל‏1, למרות היקפו של המבצע בזמן ובשטח.
ישנה פגיעה ביחידים שיכולים להפסיק את הטירור מעזה - האוכלוסיה העזתית, שחטפה חומר למחשבה.
הלחץ הבינ"ל והפנימי היה, באופן מפתיע, נמוך ביותר, למרות שהיתה שם גם פגיעה בילדים. היה חשש שהוא עומד להתגבר, אבל עד שלב הנסיגה, זה לא קרה, כך שהפלשתינים לא יצאו בהרגשה שהם יכולים לטבוח באוכלוסיה אחרת, שהמערב מונע ממנה להתגונן.
החלק הלא מוצלח: ירי הקסאם ימשך, גם אם בכמות פחותה. כנראה שנחזור לשם די מהר.

1 או כמעט ללא. היה הרוג אחד שאיני זוכר אם היה במסגרת המבצע.
צהל יוצא . ארצות הברית מברכת. 253744
1 אם אני לא טועה, ההרוג היחיד מאז תחילת המבצע היה חייל מג"ב שנהרג בגדה מאש כוחותינו.
צהל יוצא . ארצות הברית מברכת. 253838
ההרוג נהרג בעמדה בבית חנון.
צהל יוצא . ארצות הברית מברכת. 273047
היום נחתו שישה ! קסאמים על שדרות. לא היו נפגעים בגלל תקלה בסטטיסטיקה.

ולהתנתקות. ראש השב"כ אבי דיכטר אמר היום שאחרי ההתנתקות, באם תכלול גם את ציר פילדלפי תהפוך הרצועה לארסנל נשק (כלומר, האויב כבר לא ישים קצוץ על שדרות, כשביכולתו לפגוע באשדוד.) (1).

איני רואה עצמי מומחה צבאי גדול, אבל ההגיון האלמנטרי אומר ששמירה על ציר פילדלפי, ציר צר בתוך עיר עויינת, ללא עורף כגוש קטיף היום, הוא משימה קשה שתגבה גם מחיר גבוה.
וכדי לא להסתמך על ההגיון בלבד אזכיר מה דעתו של "מר ביטחון". כי זו בדיוק הנקודה ששמעתי מפי רבין בזמנו, כשהסביר מדוע ממשלתו (מדובר על ממשלת רבין הראשונה) תומכת בפיתוח הישובים בגוש קטיף.

(1) הוא גם אמר שמספר הפיגועים יקטן כי בגוש קטיף לא יהיו יהודים, אבל זה טרוויאלי ולא לעניין. גם בגולה, במקומות שנותרו נקיים מיהודים עקב גרוש לא נרשמו פגיעות בהם.
ארסנל- צ'לסי 0:2 273049
בקיצור, אתה אומר שאת הנמר שאנחנו רוכבים עליו אסור לעזוב, בעוד אנחנו השפויים‏1 טוענים שהוא נעשה רעב יותר ויותר, ואם לא נרד ממנו היום מחר הבעיה תהיה רק גדולה יותר. לא עושה רושם שהוא הולך למות בעתיד הנראה לעין.

את השאלה למה התיישבנו (תרתי משמע) עליו בכלל נשאיר לפעם אחרת.
__________
1- סתאאאם, הרבה זמן כבר לא רבתי עם מישהו
ארסנל- צ'לסי 0:2 273053
אני טוען שמסיבות פרקטיות (על סיבות אידיאולוגיות איני נוהג להתווכח) הרבה יותר קל ופשוט לרכוב על הנמר שנקרא מדינת ישראל, כשגוש קטיף הוא הוא גוש ישראלי.
ואם אינך מאמין לי תאמין לפחות ל''מר ביטחון'', שלא הספיק בתוקף הנסיבות לעבור מטמורפוזה כעמיתו הגנראל שמוביל את כולנו באף (אבל מתעקש לא לנמק את נסיבות השינוי).
ארסנל- צ'לסי 0:2 273068
לא לזה התכוונתי. הנמר הם הפלשתינאים.
ארסנל- צ'לסי 0:2 273073
בגוש קטיף אין פלשתינים.
מהמקום שהם כן ישנם (עזה ובנותיה) כבר יצאנו מזמן, ולא נראה שזה הועיל לנו מי יודע כמה, ולי אישית גם אין ספק שנחזור לשם בגלל סיבות שכבר ציינתי בתחילה (כשהקסאמים על שדרות יהפכו לקטיושות ארוכות על אשדוד), (ובכלל את כל מה שאמרתי ואת כל מה שאתה אומר כבר טענו ואמרנו כמה וכמה פעמים).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים