קישקוש בלבוש 254
א. הרי צביעות ואינטרסנטיות מן הסוג הזה קיימת בכל גוף פוליטי ובכל דעה ורעיון.

ב. כי להיות ''ירוק'' זה הכי לא אלטרואיסטי והכי כן אגואיסטי שיכול להיות. מה יותר אגואיסטי מלדאוג לעצמך ולסביבה שבה אתה חי שלא תיהרס, ושלנכדים שלך יהיה עולם לחיות בו.

אין דבר רע באגואיזם, ואין דבר כזה אלטרואיזם, למעשה.
לא לזאת התכוונתי... 255
החחש שהבעתי לא היה שה"ירוקים" ביהוד אינם אלטרואיסטים; לא טענתי לרגע שתומכי איכות הסביבה למניהם חייבים להיות אלטרואיסטים (אני משלם מדי חודש דמי חבר ל"גרינפיס", ואני אגואיסט).

הטענה שלי היתה פשוט שמפלגת הירוקים ביהוד מקדמים רעיון *הנוגד* לאינטרס איכות הסביבה, במסווה של רעיון "ירוק". וזוהי צביעות.

בארצנו הקטנה, שטחים פתוחים הם אחת הבעיות הגדולות ביותר. בניה של בתים פרטיים מהווה בזבוז של משאבים יקרים, והיא נוגדת את האינטרס של שומרי איכות הסביבה. במקום מקום מגורים ל-‏10 משפחות על 5 דונם, עדיף מקום מגורים ל-‏10 משפחות על דונם אחד בבנין של 5 קומות (בפירוש לא "גורד שחקים" הפוגע בנוף) – פלוס 4 דונם פנויים לגינות ושאר ירקות.
לא לזאת התכוונתי... 263
אתה מתנגד לפעולה אלימה ועם זאת אתה משלם דמי חבר לגרינפיס? מעניין.

נדמה לי שהארגונים הירוקים עברו מזמן את השלב בו דיון לגבי אלטרואיזם מול אגואיזם של חבריהם הוא רלוונטי (וכמובן יהיה מי שיאמר שאלטרואיזם גם הוא סוג של אגואיזם אלא אם הוא נובע מהפרעה נפשית). ארגונים אלו מפתחים (ובאירופה כבר פיתחו מזמן) התנהגויות כשל כל קבוצה דתית אחרת, עם קמפיינים חסרי כל בסיס עובדתי (אנטנות סלולאריות), נסיון לכפייה דתית (חוק למניעת פיטום אווזים) ושימוש בחומר תעמולתי ברמה שמתאימה למחזירים בתשובה. ובדת כמו בדת, צפוי שיקומו פלגים קיצוניים יותר ופחות שהשינאה בין חבריהם תהומית ושרק כלפי חוץ הם מנסים להציג חזית אחידה. אגב, הודעתך המטילה ספק במניעים של "הירוקים ההם" מקלקלת את השורה, נא להתיישר אל מול עוכרי הסביבה בבקשה ולכבס את הירקות הרקובים בבית פנימה.
לא לזאת התכוונתי... 315
הדברים שכתבת הם מסוג הדברים שיכולים לשגע אותי. שטויות טהורות. למדינת ישראל אין שום בעית קרקע. אחד ההבדלים בין מדינות מתועשות למדינות העולם השלישי, ואת זה למדתי בתיכון, היא שבמדינות העולם השלישי יש רק עיר אחת מרכזית, ואשר סביבה סובב הכל, בעוד שאר הארץ מפגר ולא מפותח, בניגוד למדינות מתקדמות, בהן גם התעשייה וגם ההתיישבות פזורים ומבוזרים על פני כל הארץ.
איזה סוג של מדינה היא ישראל, אם כן?

אגב, את המכתב הזה אני כותב לך מוילה דו משפחתית יפהפיה, עם גינה גדולה, מעיירה בעלת כבישים רחבים ובלי שום בעיית תנועה, ועם מרחבים אינסופיים שרק מחכים שיבואו לגאול אותם משממונם.

אורי תדהר,
ערד

נ.ב.
מצטער עם סטיתי מהנושא המקורי. פשוט דווקא הדוגמה שהבאת היא כלכך לא מתאימה. ישראל אינה הונג-קונג ואינה מדינה של מטר על מטר. הדבר היחיד שחסר לאנשים במדינה הזו, זה טיפה מחשבה קדימה. במקום זאת, כולם מצטופפים כמו ג'וקים, בביוב הזה שנקרא תל-אביב.
לא לזאת התכוונתי... 174077
אתה קשקשן גדול.יהוד הירוקה פעלה במקרה הנדון לבער שינוי מושחת של תכנית בנין עיר לפיה הומרו זכויות בניה קיימות בזכויות אחרות רבות ''פי שבע'',ללא כל הצדקה תכנונית,אגב פגיעה קשה באיכות הסביבה ,ללא פתרונות ביוב חניה וכיו''ב.עובדה היא שאף שנמצא שאין לירוקי יהוד ''המעמד'' החוקי הדרוש להגשת התנגדויות לתכנית(אף שהיה להם ''המעמד'' הדרוש לשריפת מכוניותיהם),מוסדות התכנון קיבלו את כל טענותיהם,הקטינו את זכויות הבניה באופן משמעותי והתנו את הוצאת התר הבני בחיבורה של יהוד לשפד''ן.זאת כדי שכותבים כמוך לא יסבלו מן השפכים הללו ,''שתוכננו'' להשפך באופן''חופשי'' לנחל השפכים אליו נשפכים שפכי יהוד ובנותיה.סייג לחוכמה שתיקה.
אין אלטרואיזם? יש אגואיזם? 316
זה נראה לי כמו התייהרות והשלכה של עצמך על הכלל, לפסוק שאין אלטרואיזם, וכל דבר הוא אגואיסטי נטו.
האמת, כמו תמיד, אינה אוהבת שחור ולבן (והרי זה מה שמוכיח בעצם המאמר המקורי בקשר לירוקים) והמוסר האנושי אינו שונה מכך.

כל טוב,
אורי
Voluntary Human Extinction Movem 72377
ויש מי שחושבים שהעולם יהיה "ירוק" יותר וטוב יותר בלי הנכדים שלך. כל מה שרצית לדעת על התנועה להכחדת המין האנושי:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים