מי מתקבל 254088
(אם אפשר, בבקשה לא להפוך את זה לדיון פוליטי, למרות שאני יודע שהפוטנציאל נמצא כאן)

"מעריב" http://www.nrg.co.il/online/1/ART/799/920.html מצטט מחקר שערך מרכז "מוסאוא" לזכויות האזרחים הערבים. אחוז הסטודנטים שהגישו מועמדות למוסדות להשכלה גבוהה בשנת הלימודים 2002-2003 עומד על 15.1% מכלל הסטודנטים. לעומת זאת, 29.6% מכלל הסטודנטים שבקשותיהם נידחו הם ערבים ורק 12.6% מאלו שהתקבלו למוסדות האקדמיים הם ערבים. הסקירה מציינת בנוסף כי אחוזי הדחייה הגדולים ביותר הם בקרב סטודנטים שמגיעים מיישובים ערביים בעוד שאחוזי הדחייה הנמוכים ביותר הם בקרב סטודנטים שמגיעים מההתנחלויות בגדה המערבית.

האם המחקר התייחס בכלל לרמת הציונים של המועמדים? אני מניח שהמחקר יפורסם, בסופו של דבר, כאן: http://www.mossawacenter.org/he/reports/2004/catalog... נמתין ונראה.
מי מתקבל 254102
זו גישה מקובלת ב''מחקרי אפליה'', להוכיח את ההבדלים בין הקבוצות תוך התעלמות מהגורמים הישירים, באופן שמרמז לקיומה של אפליה מכוונת.
למשל, כשאומרים שאחוז כזה-וכזה מבין האסירים בארצות-הברית הם שחורים, לא מלווים את הנתון בסטטיסטיקה של מבצעי הפשעים (אפשר היה למצוא דוגמא קרובה יותר למציאות שלנו). כשסופרים כמה הרוגים יש לכל צד בכמה השנים האחרונות של העימות בין ישראל לפלסטינאים - לא סופרים כמה נהרגו בזמן שהתקיפו, וכמה בזמן שהותקפו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים