בועות 254125
לנושא הבועות יש עניין גם מן הצד ההפוך - בתור חייל קטן בשורות ההיי-טק, השאלה שהכי מעסיקה אותי היום היא מה תהיה הבועה מחר. מתוך הנחה שבקנה מידה כזה או אחר, התופעה תחזור על עצמה עוד כמה פעמים לפחות.

המועמדים בעיני כרגע הם אינטילגנציה מלאכותית, וביו-טכנולוגיה. אבל ניסיון העבר מראה שלבועות יש נטייה להפתיע גם בנושא שבו הן פורצות.
על תוכניתנים ותופרות... 254131
שאלה שעלתה במוחי לאחרונה, אם החברות הגדולות מעבירות את מרכזי פיתוח התוכנה מזרחה, האם המתכנתים של העתיד הם התופרות של ההווה? כלומר האם יבוא יום ובו תוכניתן יהיה הסחורה הכי זולה בשוק?

איש המרק,
שחשב להתחיל ללמוד הנדסת תוכנה, ותוהה האם כדאי לו לחשוב פעמיים.
על תוכניתנים ותופרות... 254146
לא הייתי הולך עד תופרות, אבל תראה מה קורה עם סטונדטים למשפטים היום. לדעתי, הבעיה היא עניין של היצע וביקוש - מי צריך כ"כ הרבה עורכי-דין למען השם ? התוצאה היא שסטודנטים למשפטים הם כוח עבודה זול במשרדים של עורכי-דין, והרבה מסיימי תואר ראשון במשפטים לא יגיעו לפיתוח קריירה בתחום. הרבה גם יפתחו קריירה לא מרשימה במיוחד.

אני רואה ניצנים של התופעה במדעי המחשב: QA. פח הזבל של עולם התכנות. כל בוגר תואר ראשון במדעי המחשב יכול למצוא עבודה ב QA, אבל למצוא עבודה בתכנות אמיתי זה כבר יותר בעיה. העניין בולט יותר לדעתי בחברות גדולות, איפה שבכלל אפשר למצוא תופעות של רוויה של בוגרי תואר ראשון ב QA, ואחוז נמוך יותר בקרב המתכנתים ואנשי הסיסטם, שכבר תכנתו (או ניהלו רשתות) ברמה גבוהה מאוד עוד לפני שהבועה התנפחה.

אם אתה שואל אותי, אלא אם יש לך רקע בתכנות ואתה יודע שאתה טוב בזה ונהנה מזה - עדיף שתחשוב בכיוון אחר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים