טוב, תשובה אין לי, 25459
אם כבר אז יש לי שאלה משלימה­
מהיכן שואבות שאר החברות מים מינרליים והאם הן אינן פוגעות בסביבה?

מלבד זאת, הרשו לי להיות הראשון שיברך על המדור החדש
כל הכבוד על היוזמה וההשקעה
טוב, תשובה אין לי, 25463
''מי עדן'' שואבים את המים ממעיין סלוקי ברמת הגולן ועד כמה שאני יודע, הם לא פוגעים בסביבה. יותר מזה, קצרין מקבלת את המים שלה מאותו מעיין... אם אתה גר בקצרין אז אתה יכול לשתות ''מי עדן'' ישר מהברז ואפילו להתרחץ ב''מי עדן''
טוב, תשובה יש לי, 25473
נביעות - עין זהב בקרית-שמונה (בתחום העיר).
מי עדן - כמו שכתוב. עין סלוקיה נמצא בשמורת יהודיה כך שבעיני (לא אובייקטיבי) זו פגיעה בסביבה. אך לא גדולה (הנחל זורם).
בהארץ לפני כמה שבועות התייחסו לעין-גדי. אינני מכיר מחקר אובייקטיבי אך בעיני ניצול מי המעיין באזור מדברי מהווה פגיעה ברורה בסביבה.
טוב, תשובה יש לי, 25489
Where else are they supposed to get the water from?
טוב, תשובה יש לי, 25538
באמת שלא חייבים להביא מים מהמדבר. חברה מתחרה (נדמה לי שמדובר ב''טמפו'', אבל אני לא בטוח) מביאה מים מאיטליה, (תחת שם המותג ''סן בנדטו''),ובדרך פלא, מחירו של בקבוק מים מאיטליה אינו שונה מהותית ממחירו של בקבוק מים מהגולן, עמק החולה, או מדבר יהודה.
טוב, תשובה יש לי, 25577
And you are certain that they are not causing some kind of environmental damage in Italy? What kind of solution is that?
What kind of problem is that? 25627
יכול להיות שהאיטלקים עד כדי כך חלמאים שהם ישאבו מים מינרליים דווקא מהמקום הכי צחיח באיטליה, שבו המעיין היחיד הוא פנינת טבע ונוף. אבל כאן יש סבירות גבוהה שבפרסום ("מהאלפים אליך") יש אמת, והאיטלקים שואבים את המים מהאלפים. שם יש בוודאי נזק מקומי באזור השאיבה, אבל הוא מאוד מקומי; כללית יש באלפים הרבה מעיינות והרבה מים.

תראה, אפילו התפלת מים גורמת לנזק סביבתי מסוים (יש דבר שנקרא "זיהום תרמי": מים חמים שנפלטים ממתקני התפלה / תחנות כוח משנים את סביבתם הימית). אבל אנשי העולם באופן כללי צריכים לשתות *משהו*. למעשה, כמות המים שדרושים לשתייה בעולם, ובכל ארץ בנפרד, לא ממש ניתנת למשחק.

השיקול, לכן, הוא לצרוך מים ממקום שבו הם נמצאים כמה שיותר בשפע. צריך, כמובן, לאזן את זה עם המחיר הסביבתי של הובלת מים, או אריזה שלהם בפלסטיק. שלא לדבר על איזונים עם אינטרסים לא-סביבתיים (כלכליים, בטחוניים).

אחרי כל זה, שאיבת מים לכלל אזרחי ישראל מנווה המדבר היפהפה של עין גדי היא, איך נאמר זאת בעדינות, שערורייה.
פושטי יד מבקשים לפשוט רגל 114724
למה לא ?? כדאי לייבא מים, למה לא ?? שיתפרנסו האיטלקים המסכנים... אנחנו נמשיך לפשוט יד בכל מקום ללא בושה, עד שנפשוט רגל..
גם קולה, סודה, מיצים וכל משקה שיש בו מים כדאי לייבא. גם כדאי לחסל את הרפתות כי הפרות שותות מים ומגדלים עבורם ירק, ובתנובה שוטפים את הרצפה לא ?? כדאי לכן לייבא חלב וגבינות לא?
לא נדבר על פירות וירקות כמובן...
חבל על המילים, הרעיון הציוני שלך זקוק לרענון
פושטי יד מבקשים לפשוט רגל 114816
אולי פשוט תגיד מראש שאתה תושב עין-גדי, או שיש לך קרובי משפחה שם או מניות במפעל וזהו?

ולשאלתך - כן, אין שום סיבה שישראל תייצא לחו"ל אבטיחים, מלונים ועגבניות. מספיק שנגדל כמות מינימלית לצריכה בארץ, ולא מעבר לכך.
לגבי הפרות, היה לנו גזע מקומי - "בלאדי", מותאם לתנאי הארץ. החליפו אותו בפרות הולנדיות, שכמובן צריכות יותר מים (ונותנות יותר חלב), אפשר בהחלט לשקול את החלפת זני הפרות, כדי שתצרוכנה פחות מים. וחוץ מזה - החרא של הפרות בגולן מגיע בסופו של דבר לכינרת. לא מאמין? תסתובב קצת ברגל בנחלי הגולן ואדמות המרעה מסביב.

דומני שאם צריך לרענן רעיון ציוני, מדובר בשלך.
בנוגע לסן בנדטו! 202695
לפי המחקרים שנעשו בארץ נמצא שסן-בנדטו אלו המים הכי נקיים שנמכרים כאן!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים