השוואות לא טובות 255001
אני שומע בכל מיני מקורות השוואות שונות ומשונות על מהות הפינוי שבדרך..ועל העלת השאלה האם זה בכלל לגיטימי לפנות אנשים מבתהם..אפילו בדף הזה מישהו שאל אם ניתן לקבוע במשאל עם שהבדואים בנגב מגורשים לסיני לפי אותו הגיון של פינוי.זה מספיק הציק לי בשביל לנסות להבהיר תנקודה.
במדינה דמוקרטית הרוב הוא לא כל יכול,ואכן אי אפשר לגרש בדואים..לצורך העיניין.ההבדל הוא..שאם פינוי הבודאים היה מאפשר התקדמות מדינית כלשהי ושיפור המצב של כלל המדינה בזירה העולמית,בנוסף לכך כל משפחה בדואית היתה מקבלת רבע מיליון דולאר פלוס מענקים פלוס תוספת ותק פלוס רשות לבחור את מקום מושבה החדש בכל רחבי הארץ פלוס עזרה במציאת תעסוקה פלוס התחנפות מצד הרוב המוחלט של הדרג הפוליטי,אז כן..גם אותם היה אפשר לפנות.להזכירכם..הפקעת אדמות זה משהו שמתרחש בארצנו שנים..ואףפעם לא שמעתי את השאלה המוזרה האם זה לגיטימי לפנות מישהו מביתו.במיוחד שהבית הזה נמצא בשטח שלא סופח רישמית למדינת ישראל,ומציעים למפונה זכויות ובונוסים כאילו היה גיבור ישראל רק כי קנה בית באזור שהיה ברור מראש שהוא בעייתי.
מי יודע למה? 255010
האים יש בכלל נימוק רישמי להתנתקות? לפי הבנתי הראיון עם דב וייסגלס אינו בבחינת הודעה רישמית מטעם הממשלה. אני לא מצאתי באף מקום דבר כזה.
יש מאמרי פרשנות שונים, אבל לא הודעה רשמית של הממשלה לאזרחי המדינה מדוע היא מתכוונת לגרש אלפי אזרחים מבתיהם.
אולי רוצים לסלול כביש חדש שיעבור במרכז גוש קטיף...
אולי למישהו/היא יש לינק?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים