ועוד דרך להתמודד 255753
מתוך גלובס:
יצרניות הרכב האמריקניות מתייחסות לעלויות הבריאות כאל איום משמעותי יותר משערי הריבית, מחירי הבנזין או אף הפופולריות המתחזקת של טויוטה על פני פורד ופונטיאק.
...
מי יודע עד כמה נמוכים היו הסכומים האלו יכולים להיות אם כל עובד, שהבעיות הרפואיות שלו נובעות מעישון, עודף משקל, העדר פעילות גופנית או הימנעות מבדיקות תקופתיות, היה שומר על אורח חיים בריא? סביר להניח, לדעת גורמי בריאות הציבור, כי החיסכון עשוי להיות משמעותי, ואולי אף להגיע ל-‏20%.
...
כמה חברות מנסות היום ללחוץ על נקודה זאת, תוך שהן עושות שימוש בכמה טקטיקות קיצוניות ביותר, כמו לדוגמה, הימנעות מהעסקת עובדים מעשנים. יוניון פסיפיק קורפ, לדוגמה, שואלת מועמדים לעבודה בשבע מדינות האם הם מעשנים; מועמדים מעשנים לא יתקבלו לעבודה.

שעת נסיעה אחת מצפון מזרח לעיר המכוניות דטרויט, בעיירה הזעירה אוקמוס במישיגן, סירבה במשך זמן מה חברת ביטוח בריאות הנמצאת בבעלות מאמן לשעבר של קבוצת הפוטבול מישיגן סטייט לגייס מעשנים לעבודה. החל ב-‏1 בינואר, הלכה החברה צעד נוסף במדיניותה חסרת הרחם, כאשר פיטרה עשרות מעשנים שעדיין שרדו בכוח העבודה.
...
מעשנים אינם נחשבים למעמד מוגן בעיני החוק במדינת מישיגן או ב-‏29 מדינות אחרות, שלא כמו שורה ארוכה של קבוצות היכולות לטעון כי הן מופלות מסיבות של גזע, מגדר, דת או העדפה מינית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים