אפקט החממה 25595
ישנן דעות שאפקט החממה מבשר על בואה של תקופת קרח קרובה. ברגע שזרם הגולף יימס והדבר אפשרי, תקפא כל אירופה ואז אנחנו עשויים למצוא את עצמנו למרגלות קרחונים.
ברגע שיהיו מושבות מבוססות בעולמות אחרים, יעזבו אותנו התאגידים לאנחות כמו שהם עוזבים מדינת עולם שלישי גוססת. פרט לכדור הארץ, אין עולם עם אקולוגיה במערכת השמש הפנימית ולכן אין שום חשש שנפר איזה איזון טבעי(המצב במאדים מספיק גרוע וכך בנוגה ובמרקורי).
אפקט החממה 25614
Read Neuromancer one time too many?
עד שהסופה תחלוף והקרח ישבר 25704
"זרם הגולף יימס"? הוא קפוא ולא סיפרו לי?
(קצת הקשר: זרם הגולף (במובן מפרץ) הוא זרימה של מים חמים באוקיינוס האטלנטי, ממפרץ מקסיקו עד לחופי בריטניה, שמחממת את אירופה, כך מספרים).
יותר מאגדה 25705
אם ברצונך לצפות בהוכחה חד משמעית לחימום אירופה (למעשה רק חלק ממנה: אנגליה, צרפת ואירלנד בעיקר) ע"י זרם הגולף, בביקורך הבא באירלנד טרח וחפש את עצי הדקל שנמצאים על כמה מחופיה (הדרומיים, כמדומני) של ארץ נאווה זו.

החום שמגיע עם זרם הגולף מאפשר את התנאים הנחוצים לצמיחתם של צמחים אלו.
אפקט החממה 25747
תיקון קל:
כל תקופה מסויימת, אני לא זוכר כמה שנים, המסת הקרחונים גוררת ירידה בריכוז המלחים באוקיינוס. דבר זה פוגע במנגנון היוצר את זרם הגולף. הקטנת עוצמת זרם הגולף החם, גוררת התקררות חזקה של אירופה, בתהליך שמגביר את עצמו, למשך לפחות כמה מאות שנים.
אפקט החממה 25755
נושא שלא הוזכר כלל בדיון המרתק שנערך כאן לגבי ההתחממות הגלובאלית הוא נושא העננים. העננים הם תחום מסתורי באופן יחסי בכל הקשור להשפעותיהם על מזג האוויר והטמפרטורה, וזאת בעיקר בגלל התקציבים הנמוכים שמוענקים לאלה החוקרים אותם, אך בכל זאת הגיעו החוקרים הנ"ל למספר מסקנות מרתקות. שני סוגי העננים המשפיעים ביותר על ההתחממות העולמית הם ענני כומולוס, עננים נמוכים הנוצרים ממי הים המתאדים אל האוויר, וענני סירוס, הידועים גם כענני נוצה, שמורכבים מחלקיקי קרח קטנים. ענני סירוס נוצרים מעל אזורי ים קרים, כאשר הטיפות בענני הכומולוס קופאות בגבהים נמוכים ולכן הרבה מהן לא מספיקות להתאבות לכמות מספיקה ליצירת משקעים. עננים אלה יוצרים "חומת מגן" החוסמת אנרגית חום בדרכה החוצה אל החלל, ובכך יוצרים "אפקט חממה" נוסף על הקיים. לעומת זאת, ענני הכומולוס נפוצים יותר מעל אזורים חמים, בעיקר טרופיים, בהם מתאבות רוב הטיפות לפני שהענן מגיע לגובה בטמרטורת קפיאה, ולכן מצטיינים אזורים אלה במשקעים רבים. תכונה נוספת של עננים אלה היא שאנרגיית החום זורמת דרכם בחופשיות מוחלטת, ולכן הם מסוגלים ליצור למעשה "משפכים" לשחרור האנרגיה הזאת באזורים בהם הם נפוצים. השפעותיהם של שני סוגי עננים אלה כה גדולה עד כי מדענים מעריכים שתוספת של 4% בכמות ענני הכומולוס תבטל לחלוטין את אפקט החממה ואילו תוספת של 4% בכמות ענני הסירוס יגביר בהרבה את עוצמתה. הבעיה היא שקשה מאוד לחזות את התנהגות העננים האלה ואי אפשר לדעת כרגע אם כמות הסירוס או הכומולוס תגדל או תקטן, אך בכל מקרה הידע החדש לגבי שחרור אנרגיית החום על ידי ענני הכומולוס גרם להערכה מחודשת של אפקט החממה וכעת מעריכים שעוצמתו תהיה חלשה בשני שליש מההערכה המקובלת עד כה.
אפקט החממה 25757
מעניין מאוד. האם לפעילות האנושית השפעה כלשהי על היווצרות או התנהגות עננים אלו?
מדוע משנה הבנת תיפקודם את הערכת העוצמה של אפקט החממה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים