תגיד לי מי חבריך שאדע מי אתה 256314
ציטוט מהכתבה: "ד"ר מוטי בריל, ידידי,"
מוטי בריל ראש עיריית ערד אחד מהגזענים הגדולים שישנם בנגב, הגיע מהמרכז לדרום לעבודה בקמ"ג וגורמים להסרחתו.
זה התחיל בכתבה בעיתון הארץ של העיתונאי בן סימון
עבר להתקפה חזיתית של עו"ד משה טובלסקי מערד על גזענות
התנגדות תושבי ערד על גזענות כלפי הרוסים שעשו עליה לערד
אין בדברים האלו לגמד את נושא הכתבה למעט רקע אישי פוליטי של אלו שאמורים לקדם את האינטרס של הנגב.
אני אלמד טוב טוב את הכתבה ואגיב בהתאם כי ישנה חשיבות רבה לנאמר בכתבה ומאיזה עומק תרבותי אידיאולוגי נכתבה.
בעיני בכל מקרה "הנגב הוא חזון הציונות" על כל תחלואיו ובעיותיו שהם יצירה של מכלול ממשלת ישראל לדורותיה וגם ברמה הפוליטית אישית של נבחרי הנגב.
אני גאה להיות חברו של מוטי בריל 256336
מאז שחזרתי מהעבודה מצאתי הרבה דברים להגיב עליהם, ואתחיל מהמקומם ביותר.
אתה מכיר אישית את מוטי בריל, ג'קי? דיברת איתו פעם? עוד לא למדת איך עיתונאים רודפי רייטינג מוציאים דברים מהקשרם? אני מכיר את מוטי שנים. לומר שהוא גזען זוהי שטות מוחלטת ועשו בשטות הזו שימוש נרחב וציני במערכת הבחירות וגם אחריה. נכון, הוא לא פוליטיקאי רגיל, אומר בבוטות את אשר על ליבו, לא נזהר ממלכודות ויודע להיות פרובוקטיבי ולהרגיז אנשים שאחר כך שמחים להכשילו. הלואי עלינו עוד ראשי ערים כל כך איכפתיים, אידיאליסאטיים וחסרי אינטרס זר ורצון לטובת הנאה אישית.
כל מה שהוא אמר על הרוסים הוא שמאז שהם הגיעו ונפלו למעמסה על קופת העיר, איכות החיים ירדה מאד, לא בגלל המהות הרוסית אלא בגלל המצוקה הכספית. דברים כהוויתם, אבל לא פוליטיקלי קורקט. קל מאד לעשות מזה "אנטי רוסיות", אבל בדיוק כדי לתקן את המעוות שיוצר קשר בין עליה למצוקה הוא נלחם להבחר לתפקיד. אני מניח שנישואיו ליוצאת פרס הם סימן לגזענות שלו כלפי עדות המזרח...
ובאשר לעומק התרבותי אידאולוגי שלי, אני בספק אם תלמד עליהם מהכתבה הזו (יש לי כתבות מתאימות יותר במגזינים אינטרנטיים אחרים) וזה ממש לא משנה, לא לי ולא לאף אחד אחר. אני מקווה שיש לך את הכלים לשפיטה הזו. את ההתנשאות יש לך בודאי...
אני גאה להיות חברו של מוטי בריל 256364
אני מכיר את ד''ר בריל שוחחתי איתו ואף השתתפנו בדיון רדיו משותף.
התכוונתי לגבי הכתבה הזו נקודתית העומק התרבותי והאידיאולוגי שלה בכדי להציג את תגובתי לכתבה, ואם לא הובנתי נכון קבל את התנצלותי המלאה לא התכוונתי אישית אליך אלא לכתבה.
הצוררים הגדולים ביותר (מבלי לפגוע בד''ר בבריל) התפארו שהנשים שלהם או השכנים שלהם או החברים הטובים ביותר שלהם הם יהודים, לכן נושא אשתו של ד''ר בריל לא היה במקום.
לידיעתך הכללית ד''ר בריל התנצל בפני תושבי דימונה בשידור רדיו(לא התקבלה), אתה לעומתו ממשיך את התאוריה שהעיתונאי בן סימון הוציא דברם מהקשרם.
אתה עושה פירושים לדברים שכתב ד''ר בריל במסע הבחירות שלו והוצגו בקישור בתגובתי את התרגום מרוסית עשו מבקשי הדחתו של ד''ר בריל.
כתבתי את אשר כתבתי ואל לנו לסטות מהנושא העיקרי של הכתבה ואלמלא רשמתה את שמו של ד''ר בריל לא היה עולה הנושא הזה לידעת כלל הגולשים באתר האייל הקורא
מסכים, בוא נדבר על הנגב 256399
ג'קי,
בעניינו של מוטי בריל כנראה לא נסכים (ואני עדיין מניח שאני מכיר אותו טוב ממך), ואני גם לא אתייחס לרמיזה לגבי, עקב היותי ידידו של מוטי. אני מסכים, עם זאת שזה לא העניין כאן (כל העלאת שמו היתה רק בהקשר לציטטה ההיתולית על עצמאות הנגב). אשמח לקבל תגובה עניינית בנושאי הכתבה העוסקת בעניין החשוב לשנינו שבה הבאתי רק מדגם של הבעיות ולא נגעתי בנושאים חשובים אחרים שאתה מוזמן להעלות. אני מניח שבנושאים אלה יכולה להיות בינינו יותר הסכמה.
אני גאה להיות חברו של מוטי בריל 256560
הנה עולה וצומחת לפנינו עדות הסטורית אשר תילמד בעתיד כתשובה לשאלה: איך לא הצילו את הנגב, למרות כל האנשים הטובים והמוכשרים שהיו בו.

בזבוזי אנרגיה מיותרים על השמצות ומלחמות אישיות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים