קראתי את התגובות כאן 25643
אני רוצה להציג נקודת ראות שונה במקצת, זו שהוזנחה: הנקודה הגברית.

ומקרה שהיה כך היה:
לפני כחודשיים יצאתי עם בחורה, בפגישה השלישית קיימנו יחסי מין. לאחר שבוע, (כנציג של המין השובניסטי, השולט וזה שמדכא את המין הנשי אלפי שנות דיכוי ועבדות) החלטתי לסיים את מערכת היחסים.

בשיחה טלפונית שנערכה ביננו לאחר הפרידה, הבחורה איימה עלי באופן ברור שבמידה ולא אשקול מחדש את החלטתי, היא תתלונן עלי במשטרה על אונס.

לאחר שהבטחתי לה שאשקול מחדש את החלטתי התקשרתי מייד לחבר שהוא עורך דין במקצועו, הדבר הראשון שהוא שאל אותי היה: "היא הסכימה?"
אמרתי שלא כפיתי את עצמי, התחלנו להתנשק ומשם זה פשוט... המשיך הלאה.
"אז לא הפעלת כוח?"
לא, בשום פנים ואופן.
"אז אתה בטוח" קבע חברי העורך דין בסיפוק, "במשטרה כבר ישאלו אותה את זה ויגלו את האמת."

כנראה שגם הגברת ערכה בירורים משלה ולשמחתי לא הוגשה נגדי תלונה.

אני לא מבין הרבה בענייני מוסר ואתיקה, זכויות הנשים מול זכויות הגזע החזק והמדכא או הלכות אונס, מעולם לא התיימרתי להבין נשים.

מה שאני יודע שהחוק החדש מעמיד אותי בסכנה. מעבר לסכנה של כליאה, גם התוצאות של הגשת תלונה ומשפט ארוך הן הרות אסון מבחינתי: כשאתה נאשם אתה לא יכול לצאת מגבולות הארץ, אתה לא יכול למצוא עבודה, אתה לא יכול למצוא בת זוג, חייך נהרסים.

ללא החוק החדש, אשה המתלוננת על אונס היתה צריכה להתאמץ על מנת להגיש תלונה, כיום כל אחת יכולה להגיש תלונה כיוון שאין להוכיח התנגדות כלל. וגם אם בסופו של דבר אזוכה בבית המשפט, מי יחזיר לי את נזקי התלונה? את ימי המעצר, את הזמן הנלקח מחיי, את מערכות היחסים שהפסדתי, את הדאגות ואת הלילות ללא שינה?

מנקודת מבטי החוק הוא עוד כלי אחד שפוגם ביחסי גברים/נשים - כפי שמאז החוק החדש למניעת הטרדה מינית, איני יוצא עם בנות שעובדות איתי, למרות שיש רצון הדדי. כך אני אמנע כעת מ"חפוז", מה יהיה החוק הבא?
איכות חיים 25654
אתה מודאג מפגיעה ביחסי גברים נשים.
ואולי היחסים פגומים מלכתחילה?

1) אתה נמנע מיציאה עם בנות שעובדות אתך בשל החוק להטרדה מינית. לידיעתך: החוק תקף רק כשמדובר בבנות שאתה הבוס שלהן. תסכים איתי שבמצב של יחסי כוח לא שקולים, יחסי גברים נשים בעייתיים מלכתחילה. בפרט, אתה כנראה מעוניין בחוק שימנע מהבוס ההומוסקסואל שלך להתחיל איתך, דבר שעלול לגרום לך בעיות במקום העבודה.

2) מכיוון שאתה מודאג מאד בנוגע לאפשרות של תביעה ומשפט ארוך, ללא קשר לתוצאות המשפט (בו יתכן והצדק יצא לאור) - הרשה לי להרגיעך, כל אשם יכול לתבוע כל אדם בנוגע לכמעט כל עניין.
חבר לשעבר של חברתי דיווח לרשות לניירות ערך שחברתי (האנליסטית) מריצה מניות. (או עברת ברוקרים דומה). היא נכלאה, העסק שלה נסגר, והמשפט בהחלט היה ארוך ולא נעים. מקצועית היא עדיין לא שקמה את הקריירה שלה.
נו, אז מה? אז החוק אשם?

הבעיה היחידה שיכולה להיות עם החוק היא שהוא יקטין את האפשרות לעשות צדק במקום להגדיל אותה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים