תגידו, מתנגדי ההתנתקות, גם אחרי ההצבעה בכנסת זה יהיה לא-דמוקרטי? 256495
היו כאן כמה וכמה שטענו שההתנתקות "לא התקבלה באף פורום דמוקרטי" ולכן היא פעולה סולואיסטית של מנהיג שהשתן עלה לו לראש. הערב, אם לא יקרה משהו דרסטי, הכנסת צפויה לאשר את התכנית, ברוב די גדול, ואפילו "רוב יהודי" (למי שזה חשוב לו. האם אחרי האישור תוותרו על הרטוריקה הטוענת שהתכנית היא אנטי-דמוקרטית?
תגידו, מתנגדי ההתנתקות, גם אחרי ההצבעה בכנסת זה יהיה לא-דמוקרטי? 256498
תגובה 255303
תגידו, מתנגדי ההתנתקות, גם אחרי ההצבעה בכנסת זה יהיה לא-דמוקרטי? 256499
מה פתאום? מהי הכנסת אם לא 120 מיצובישים שמחפשים נהג?

ההכרעה הדמוקרטית היחידה שבאה בחשבון היא משאל עם עם רוב של 100% ואישור בכתב של מועצת חכמי התורה, גדולי התורה, ענקי התורה ונפילי התורה. וגם הרבי מלובביץ', כמובן.
תגידו, מתנגדי ההתנתקות, גם אחרי ההצבעה בכנסת זה יהיה לא-דמוקרטי? 256501
ע''פ התקדים הידוע כ''תנורו של עכנאי'', הרי גם אם אלוהים בעצמו יצביע בעד ההתנתקות, זה לא משנה כי אין לו מנדט.
הערה לסדר 256584
ההצבעה בכנסת (גם אם זו תאשר את התוכנית) אינה מאפשרת פינוי יישובים.

לפי מה שקראתי 256812
ההצעה אינה מאשרת פינוי יישובים, אך היא מסמיכה את הממשלה לאשר פינוי כזה.
תגידו, מתנגדי ההתנתקות, גם אחרי ההצבעה בכנסת זה יהיה לא-דמוקרטי? 256599
אחרי הפארסה שראינו (זלזול בהכרעת מרכז הליכוד, פיטורין של שרים ע''י שרון, איומים של שרון ומקורביו על חברי כנסת וכו'), שמגמדים את המיצובישי של גולדפארב עשרות מונים, ברור שההצבעה בכנסת אינה דמוקרטית.
לא הבנתי 256650
מה לא דמוקרטי בזלזול בהכרעת מרכז הליכוד?
האם ומתי שרון זלזל בהכרעת מרכז הליכוד?
מה לא דמוקרטי בפיטורין של שרים ע"י שרון?
על איזה איומים של שרון ומקורביו על חברי כנסת מדובר?
ומה לא דמוקרטי בהם?
מה מתחבא מאחורי ה"וכו"'?
מה לא דמוקרטי ב"מיצובישי של גודפרב"?
בתמצית: 256676
מה רע בכך שח"כ יצביע בעד תכנית מדינית / בטחונית / מלחמה שעליו לא גיבש דעה (כי הוא לא מבין בזה) - תמורת הבטחה לסגירת המחצבה בכינרת אשר מזהמת את האויר (בזה הוא כן מבין)?
רע? 256701
למה רע?
תגידו, מתנגדי ההתנתקות, גם אחרי ההצבעה בכנסת זה יהיה לא-דמוקרטי? 256816
1. מהלך פיטורין של שרים שמצביעים בכנסת נגד החלטת ממשלה הוא מהלך דמוקרטי, נהוג ונפוץ. שרי ש"ס פוטרו פעם אחת בצורה כזו, על עניין אחר. האפשרות נועדה לשמור על יציבות הממשלה.
2. מרכז הליכוד, עם כל הכבוד, איננו גוף רשמי של מדינת ישראל. זלזול בהחלטותיו הוא (אולי) פוליטיקה גרועה, אבל לא חוסר דמוקרטיות.
3. איומים על חברי כנסת? איזה סוג של איומים? הרי שרון אינו יכול לפטר ח"כים ממשרתם, ואני מניח שלא איים עליהם בחבלה פיזית. בקיצור, על מה אתה מדבר?
4. (וחשוב ביותר) מה הקשר בין מהלכים קודמים של ראש הממשלה לבין הלגיטימיות של החלטה שהתקבלה בכנסת ברוב גדול (הפרש של 22 ח"כים!!!)? גם אם נניח ששרון פעל בזמנים שונים באורח לא-דמוקרטי, הרי שאלא אם תוכיח לי שהוא הפעיל לחץ בלתי-כשר (דהיינו: איומים מהותיים או שוחד) על 11 חברי-כנסת לפחות, לא תוכל לערער את הדמוקרטיות של ההחלטה.

והערת אגב: האמת שאני פונה בעיקר לדוברים הרהוטים של הימין, כלומר ניצה ודב אנשלוביץ', שטענו שיש להתחשב בתוצאות הבחירות (במקרה זה, נניח הבחירות האחרונות). הצבעה בכנסת היא ללא ספק התחשבות בדעת העם כפי שהיא מתבטאת בדעת נציגיו הנבחרים בבחירות דמוקרטיות.
תגידו, מתנגדי ההתנתקות, גם אחרי ההצבעה בכנסת זה יהיה לא-דמוקרטי? 256935
מה שאתה וניצה עושים, יחד עם המתנחלים ושאר בני-בריתם, זאת הפגיעה הגדולה בדמוקרטיה. כל עוד ההצבעות בכנסת ו/או האישורים מתחת לשולחן, העלמות העין מעברות על החוק והעברות כספים במחשכים התאימו לאידיאולוגיה שלכם, הכל היה דמוקרטי להפליא. ברגע שמסתמנת הכרעה אחרת, אתם קופצים וצועקים "לא דמוקרטי" ובכך מכשירים את שרץ ההתנגדות האלימה לפינוי.
יותר מכך היא גם הצבעה לא יהודית 256941
זו הצבעה שהועברה בעזרתו של רוב חילוני. 256943
זהו בדיוק. 257152

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים