אין כאן חיפאים?! 257782
אחת הפיצריות הטובות בארץ (מלבד פיצה שמכינים בבית) היא פיצה פופולו בחיפה. גם הפסטות שלהם טובות, ואפילו הקינוחים.
עפולה מספיק קרוב 257787
כמו שכולם יודעים, בעפולה כדאי לעצור בשביל לקנות גרעינים ושאר פיצוחים, אני יודע שהיום מוכרים כבר לתל-אביבים נבערים כל מיני "גרעיני עפולה" (פחחח) בת"א שזה כמו אבקת חלב בקפה לעומת חלב מפרה שוויצרית, אבל אם כבר ממילא עברתם ליד עפולה וקניתם גרעינים, רצוי אצל "כתרי" בשדרה, גם מגדן בסדר.
גם לפלאפל של עפולה היה מוניטין אצל החיילים,
אבל יש גם פיצריה מעולה, לטעמי הטובה בארץ (ואכלתי פיצות גם באיטליה אך כאן ההשוואה קשה) לא רחוק מהמרכז (שנקרא הכיכר), הפיצריה נקראת "רימיני" ועוד מעט חוגגת 30 שנה! בבעלות אותה משפחה יוצאת פרס.
דמיינו איזה אושר פרוסטיאני זה לבוא ולאכול פיצה בטעם זהה בדיוק לטעם שאכלת בילדותך.
הפייבוריטה שלי: שני משולשים עם תוספת בצל ולבקש מהם את הרוטב החריף חריף (שורף אש, אשכנזים הזהרו) בבקבוק דמוי קטשופ, ולהוסיף ממנו כראות עיני על המשולש.
עפולה מספיק קרוב 257806
בזמנו, נפתח במדרחוב נורדאו בחיפה סניף של פיצריה רימיני. לצערי הוא הלך בדרך כל בשר יחד עם הידרדרות המדרחוב בתקופת כהונתו של מצנע הזכור לרע.
עפולה מספיק קרוב 257905
''אושר פרוסטיאני'' ואזהרת אשכנזים בנשימה אחת אכן מרחיבים את דעתו של אדם, אפילו בטרם זכה לנגוס מהפיצה העפולאית הוותיקה והמבוצלת.
עפולה מספיק קרוב 257921
אני גדלתי על פיצה רימיני וקניתי משולש כמעט בכל פעם שנקלעתי לאזור. לפני כשנתיים אכלתי שם. או שחוש הטעם שלי השתנה, או שהנוסטלגיה מטעה, או שהם פשוט איבדו את מגע הקסם. זה לא היה זה.
עפולה מספיק קרוב 339902
ככל הנראה(לבטח) זה רק בראש שלך , מפני שישנם אותם בעלים ואותו טעם לפיצה כבר כמו שכבר הזכרת - 30 שנה - ואני לקוחה קבועה.
אז חבל על בלבולי המוח - ניפגש ברימיני - יאללה ביי.
עפולה מספיק קרוב 368427
יש לך מושג מאיפה בא המוניטין של גרעיני עפולה?
עפולה מספיק קרוב 368429
המוניטין מהטעם.
זנים מיוחדים שמגדלים במיוחד בשבילם וקליה מושלמת.
תיכנס לחנות של כתרי באזור התעשייה החדש ותפגוש טעמים ופריכות מעולם אחר. גרעיני האבטיח ממכרים.
אבסורדי ככל שזה יישמע, במרחק הליכה מהתחנה המרכזית בעפולה מוכרים לך מוצר שהוא פשוטו כמשמעו הטוב מסוגו בעולם במחיר שווה לכל נפש. (בודאי הרבה יותר זול מכל השקיות היקרות האלה עם פיצוחים ירודים שמוכרים בסופרמרקטים במחירים מפולפלים).
עפולה מספיק קרוב 376264
היי, בדיוק נקלעת לנכדב של מי שיצר את השם גרעיני עפולה. סבי עליו השלום שנפטר לפני חודשיים וחצי, וסבתי שניפטרה ממזמן, היו מוכרים בתחנת אגד בעפולה תירס חם. הם היו מוכרים גם בבתי קולנוע, מצחיק הא?! בכ"א הם חשבו על הרעיון של גרעינים וכך התפתח העסק, אבי המשיך לפני 30 שנה פתח מפעל ועד היום יש לנו 5 סניפים.
סין מספיק רחוק 368476
כשהייתי בסין, המארחים (הסינים) שלי לקחו אותי למסעדת דגים ופירות ים מפוארת. בסיום הארוחה, אחרי שאכלנו הרבה סוגים של שרצים, ואחרי שהם הגיעו למסקנה שאולי אחרי הרבה אימונים אני אוכל לאכול כמו בן תרבות, עם מקלות ובידיים, הגיע המבחן האולטימטיבי. המלצרים הגישו לשולחן צלחת של... גרעיני דלעת. כן, הגרעינים הלבנים ששום מסעדה שמכבדת את עצמה (או שלא) בישראל לא תגיש אותם.

בקיצור, הם הופתעו לגלות שיש אנשים לבנים שיכולים לפצח גרעינים בטבעיות וביעילות, ואני הופתעתי לגלות שבמסעדה עם אוכל כל כך טעים לא יודעים שגרעיני דלעת עושים עם מלח.
אלוקינו ישמור!! 257981
בתור חיפאי לשעבר (ונס-תיוני בהווה)אני זוכר את פיצריה פופולו כחוויה קולינרית מאוד מפוקפקת , על טהרת קופסאות השימורים ותחליפי הגבינה!
אין כאן חיפאים?! 263115
אם כבר חיפה, אז תצויין לטובה פיצה פלרמו ממרכז פנורמה מנוחתה עדן, פיצה דקה לפי הספר.
אין כאן חיפאים?! 265042
אכן כן!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים