?...ו 2578
תודה רבה על המידע, אבל איזה דיון בדיוק ציפה הכותב \ עורך שיתפתח בעקבות המאמר?

אלא אם היה זה "נחיצותם של מאמרים אינפורמטיביים - אובייקטיביים במסגרת האייל הקורא" אני לא רואה טעם בפירסומו כאן.
?...ו 2579
טוב, לא נפתח את זה לדיון כאן. אם אתה רוצה תשובה מפורטת יותר - אתה מוזמן לענות לי באימייל (את שלך לא סיפקת). האייל הקורא נועד לתת תוכן איכותי במגוון תחומים של אקטואליה ותרבות, ביניהם ספרות, מוזיקה, פוליטיקה, חברה, דת, ובין השאר - גם מדע. מר עזגד הואיל לתרום לנו מספר מאמרים פרי עטו בנושאים שנראים, בעיני לפחות, כמרתקים ומרחיבי דעת, וככאלו - שמור להם מקום של כבוד בלוח הזמנים של האייל הקורא.
ועוד מילה אחת בנוגע לפוטנציאל הדיון של מאמרים - לא אחת הפתיעו אותי מאמרים מסויימים בריבוי התגובות אליהם (הביקורת על ז'אן ד'ארק, למשל), ומאמרים אחרים (מאמרה של חמוטל לוין, שציפיתי שיגרור אחריו דיון נרחב) שדווקא הפתיעו במיעוט התגובות. האייל אינו רק דעות, אלא גם עובדות. למעשה - בלי האחרונות לא ניתן לגבש את הראשונות.
השאר, כאמור, באימייל.
כן ירבו! 2583
כמי שחדשות מדעיות מרתקות אותו (אני קורא דבר ראשון כל בוקר את החלק האחורי של חלק ב' של "הארץ"...) הכתבה הזו היתה מרתקת בעבורי לקריאה.
אני משוכנע שאינני היחיד מבין פוקדי האייל אשר נהנה לקרוא כתבות בנושאים אלו, במיוחד כשהכתיבה רהוטה.
אינני יכול לחוות דעה על רמתה המדעית של הכתבה מפאת היותי הדיוט בנושא המדובר, אבל מתוך הנחה שהעורך הנכבד (יאללה דובי) דואג לנקודות הללו אני, לפחות, מצאתי בה תועלת והעשרה רבה.

מחכה למאמר הבא בתור...

ואם כבר בדיון חשקה נפשך, אז הנה שאלה שמעניינת אותי:
ישנן נחלות רבות אשר הגיעו למצב של כמעט הכחדה, החיידקים הגורמים אותן נמצאים כיום כמעט אך ורק בצנצנות מאובטחות במתקנים מיוחדים המשמשים למחקר.
בשנים האחרונות, למיטב זכרוני, התפרסמו מספר ספרים וסרטים שנושאם הוא "בריחה" של מחלה שכזו מ"כלא" שמור שכזה והאסון שהיא עלולה לגרום.

האים התועלת האפשרית משמירת החיידקים (שקיומה מוכח ע"י התועלת שנמצאה, יתכן, במחלה קשה כגון השחפת) שווה את הסיכון הזה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים