257807
במאמרו מתייחס שמיר לשלושה היבטים המעידים על קיפוח הנגב ואוכלוסייתו. האחד הוא כביש שש, בניית המפלצת המגלומנית שעתידה לכסות שטחים נרחבים באספלט שחור עתידה לקצר את המרחק מהפריפריה למרכז. אשליה מי שחושב שהדבר יטיב עם תושבי הנגב. אופציית המגורים במרכז לאוכלוסייה מבוססת שעבודתה מתרכזת בנגב, כדוגמת מרצים באוניברסיטת בן גוריון, תקבל גושפנקא נוספת.
לגבי הפיכת הנגב לפח אשפה של חומרים כימיים ורדיואקטיביים די מתבקשת. האם ניתן להעלות על הדעת הקמת אתר כמו רמת חובב בצומת כפר-סבא רעננה? אין להסיק מדברי שאני מצדד שמועצה אזורית רמת-חובב, הטיפול בפסולת, שנעשה ברשלנות, זיהום הסביבה גובל בפשע שנזקיו עדיין לא ידועים אך אין ספק שכבר עכשיו ניתן לדעת, זה מסריח!
ההתייחסות המרכזית שלו נוגעת באוכלוסיית הבדואים, בעיות כמו גניבת קרקעות, ריבוי אוכלוסייה והפיצוץ שעליו מתריעים פוליטיקאים, מזרחנים ועוד נביאי שחורות עתידה רק ללבות את היצרים התוססים ממילא
לא הבנתי בדיוק 258076
לגבי כביש 6, מאיר, אין סכנה משמעותית כמו שאתה מציין. הרכבת מחברת את מרכז תל אביב ישירות לאוניברסיטת בן-גוריון ועדיין חברי הסגל שלה מעדיפים לגור בסביבה ולא בתל אביב (מסיבות רבות ובהן איכות חיים ומגורים ברמה הרבה יותר טובה באותו מחיר).

כמובן שלא הצעתי להקים את רמת חובב במקום אחר ולא בנגב. מרחבי הנגב הם בודאי המתאימים ביותר. עם זאת אין סיבה לסמיכות הרבה לבאר שבע והטיפול הרשלני עד כדי הזנחה פלילית של האתר.

הקטע שלא הבנתי הוא בקשר לבדואים. האם הטענה שלך היא שעצם העלאת הבעיה מלבה את הרוחות? הניסוח לא ברור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים