האיחוד הלאומי 258720
זה די משעשע שמפלגה עם שם כמו ''האיחוד הלאומי'' צריכה להתפצל לשתי סיעות פיקטיביות שהן בעצם אחת, כדי לקדם את עניינה.

בקשר להצעה של ליברמן, נשמע מעניין.
האיחוד הלאומי 258723
''האיחוד הלאומי'' נקראת כך מכיון שהיא איחוד בין מולדת, תקומה וישראל ביתנו.
האיחוד הלאומי 258817
אני מציע שאחרי הפיצול יקראו לשתי המפלגות החדשות ''איחוד-איחוד'' ו''איחוד-מאוחד''.
האיחוד הלאומי 258860
סיפור אמיתי: בחופשתנו האחרונה בטבריה, שמענו על מסעדה משובחת שנמצאת באשדות יעקב. הגענו למקום וחיפשנו את המסעדה לשוא, עד שהבנו שאנחנו ב"אשדות יעקב איחוד" במקום "-- מאוחד". מסתבר שהשנאה בין הפלגים עדיין לא שככה, עד כדי כך שהקיבוצניקים שאותם שאלנו השיתו עצמם כלא יודעים, כדי שלא לעזור לפרנסת "הפלג האוייב" חס וחלילה.
האיחוד הלאומי 258868
מזכיר לי את המלחמה האיומה על החמאה של ד''ר סוס
אין ''שנאה בין הפלגים'' 258873
ולו משום שכבר אין פלגים, וגם האיחוד וגם המאוחד שייכים כבר מזמן לתנועה אחת. אולי יש שנאה בין הקיבוצים, אולי יש תחרות בריאה בין הקיבוצים, אולי מי ששאלתם פשוט לא ידע, ואולי מי ששאלתם לא רצה לענות לכם, שנאה בין הפלגים ודאי שאין.
אין ''שנאה בין הפלגים'' 258877
אם כך, למה הם לא מתאחדים מחדש ומשחררים חצי מהקרקע?
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 258884
מדוע תושבי גוש קטיף לא מתאחדים עם אשקלון ומשחררים את הקרקע? מדוע תושבי מודיעין לא מתאחדים עם לוד ומשחררים את הקרקע? מדוע תושבי תל-אביב לא מתאחדים עם באר-שבע ומשחררים את הקרקע?
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 258911
בין גוש קטיף לאשקלון יש מעל 40 ק"מ, כנ"ל גם לגבי מודיעין ולוד (שלא לדבר על ת"א וב"ש).
לענייננו: בכל היישובים עליהם דיברת, התושבים רכשו את הדירות בכספם (או בכספי המשכנתא...). אשדות יעקב (איחוד) ו(מאוחד) קיבלו את הקרקע מקק"ל ומהמדינה (בהתאמה) ללא ששילמו שקל.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 258921
איזה קנו ואיזה נעלים.
בית בגוש קטיף עולה 2 שקל ,שגם אותם קבלו המתנחלים במענק הממשלה.רק מהוצאות השמירה עליהם אפשר לקנות לכולם וילות ברמת אביב גימל.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 258923
בית בגוש קטיף עולה כמו בית מקביל בשדרות.
הוצאות השמירה על שדרות (כולל כניסות ויציאות מעזה, למניעת קסאמים) גבוהות מהוצאות השמירה על כפר דרום למשל (בעיקר מכיון שהפגזת כפר דרום לא מזיזה לאף אחד, וממילא לא גוררת פעולות של צה"ל). דרך אגב, הוצאות השמירה על אשדות יעקב (גם איחוד וגם מאוחד) היו גבוהות במיוחד בשנות ה50 וה60.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 258924
מה שייך מה שקרה בשנות ה50 וה60?
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 258926
לו היו מפעילים את אותו ההגיון (פינוי יישובים מאויימים במקום הגנה עליהם) לא היה אשדות יעקב (לא איחוד ולא מאוחד) והדיון הזה לא היה נפתח בכלל.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 258938
בית בגוש קטיף עולה כמו בית מקביל בג'בליה.
בגוש קטיף יושבים מאות חילים שיכלו להגן על תושבי שדרות,
במקום לבזבז את זמנם בעזה.
הוצאות השמירה על הישובים בשנות החמישים והשישים היו אפסיות כי התושבים אז שמרו על עצמם.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259027
השאלה היא לא הוצאות שמירה על ישובים ברצועת עזה. אין חילוקי דעות, על זכויותיהם של בני אדם על רכושם, ודרישתם מהרשויות להגן עליהם. הקטע שבו יכולה הכנסת להצביע על פינוי בני אדם ממקומות מגוריהם ללא קבלת הסכמתם ממש מטריד, מחר זה יכול להיות אתה או אני מכל מקום בארץ.

הצד השני הוא שיש מצב מלחמה מתמשך והצגת פינוי ההתנחלויות כצעד לקראת שלום הוא מטעה, אם היתה אפשרות של הסכם שלום לא צריך היה לפנות את הישובים.

את הישובים צריך לפנות כי אחרת מדינת ישראל עם יהודה שומרון ועזה תהפך למדינה בעלת רוב ערבי מוסלמי, זו עובדה מצערת שליברמן מנסה להתמודד איתה עם התכנית שלו.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259492
השאלה היא לא כמה כואב לפנות אדם מביתו. אין חילוקי דעות על הבעיה הבטחונית שמהווה הרצועה. הקטע שבו יכול פלג קנאי מצומצם להכריח מדינה שלמה להקצות משאבים וחיי אדם לעזור לו במלחמת הקודש הפרטית שלו תוך כדי ניצול ציני של הדמוקרטיה והמחוייבות של המדינה להגן על תושביה ממש מטריד. מחר זה יכול להיות כיבוש ירדן או סיני.

הצד השני הוא שיש מצב מלחמה מתמשך והצגת הנוכחות של ההתנחלויות כגורם שמקל על הצבא או עוזר באיזשהו אופן לבטחון שאר המדינה הוא מטעה. אם לא היה כיבוש ודיכוי, לא היה צורך להגן על שאר המדינה.

למרבה האירוניה, עם הפסקה האחרונה שלך אני מסכים.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259504
כבר מאה שנה שהפלסטינאים אינם מוכנים לקבל את נוכחותנו בארץ ישראל, גלי מלחמה חוזרים ונשנים החל במאורעות 1929 ועד לאינטיפאדה, מוכיחים זאת.
להציג את פינוי ההתנחלויות כצעד לקראת שלום הוא בלוף והונאה עצמית, כל מי שעיניו בראשו ואזניו כרויות לשמוע את מנהיגיהם של הפלסטינאים, הקטנים והגדולים מבין שזו המציאות, ואין לכך קשר עם כיבוש או דיכוי. הפינוי הוא נסיגה מאזורים שיש בהם רוב מסיבי של פלסטינאים, אם נשאר בשטחים לאורך זמן, נצטרך לתת להם זכויות אזרח ולוותר על אופיה היהודי של המדינה.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259687
"אם לא היה כיבוש ודיכוי, לא היה צורך להגן על שאר המדינה".

נכון, כידוע, מלחמת העצמאות, כמו גם מלחמת ששת הימים, התרחשו לאחר 1967, ואש"ף הוקם ב-‏1964 כדי לשחרר את הגדה המערבית מידי ירדן ואת רצועת עזה מידי מצרים. גם כיום הפלסטינים מדברים שוב ושוב על כך שרצונם במדינה פלסטינית עצמאית לצד ישראל בשטחים ששוחררו על ידיה מידי ירדן ומצרים.

איפה אתה חי?
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259788
לא צריך להתייחס לתגובות מראה באופן מילולי, אלא לקרוא בין השורות.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259495
"הקטע שבו יכולה הכנסת להצביע על פינוי בני אדם ממקומות מגוריהם ללא קבלת הסכמתם ממש מטריד, מחר זה יכול להיות אתה או אני מכל מקום בארץ"

רק שאני ( ואתה?) לא גרים בשטחים כבושים. המתנחלים גם ידעו מראש שיש אפשרות שיפנו אותם ברגע שהם נכנסו.

"אם היתה אפשרות של הסכם שלום לא צריך היה לפנות את הישובים"

לא ברור מאיפה הפיסקה הזאת הגיעה ומהם הנימוקים.

ליברמן מנסה להתמודד עם פתרון לרוב העתידי של הערבים באמצעים לא ריאליים, וגזעניים. זה בסדר, גם שרון דיבר כמוהו שהיה באופוזיציה. דיבורים לא עולים כסף.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259509
תאר לך מצב שבכנסת מחליטים לפנות את אום אל פאחם ללא הסכמתם, זה לא היה מטריד את מצפונך?

אם תעבור על מה שלמדת בבית הספר, תבין שכולנו נמצאים בשטחים כבושים, עד לפני מאה שנה בקושי היו פה יהודים.

כמו שבישראל ישנם כפרים ערביים כך במצב של שלום אמיתי יכולים היו להיות ישובים יהודיים במדינה פלסטינאית, ולא צריך היה לפנות את הישובים.

ליברמן מנסה להתמודד לא עם רוב עתידי אלא עם המציאות של היום. מנהיגי הערבים שולחים פצצות אנושיות להתפוצץ באוטובוסים לא מטעמים של אחוות עמים.
אופוזיציה תפקידה להעלות הצעות ובדמוקרטיה אלה דיבורים ולא שימוש בנשק.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259511
כן, כולנו נמצאים בשטחים כבושים, אבל יש להבדיל בין השטח הכלול בתוך המדינה עפ"י הסכמת האו"ם בתקופת הקמתה ואחר מלחמת 1948, שנתפסה לא רק ע"י ישראל אלא אף ע"י גורמי חוץ כמלחמת מגן, לבין שטחים שנכבשו במלחמה עשרים שנה אחר שהמדינה היתה כבר קיימת, ושמעמדם הבינלאומי שנוי במחלוקת עד היום.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259512
האו''ם הכיר במה שנקרא מפת החלוקה, כיבושי מלחמת העצמאות אינם מוכרים רשמית, לעולם יש סבלנות, ושום דבר אינו סופי. להזכירך ירושלים עדיין לא מוכרת כבירת מדינת ישראל.
הכלל הקובע הוא דמוקרטי, אם לערבים יהיה רוב בתוך מדינת ישראל, המדינה לא תהיה יהודית ולא דמוקרטית.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259525
"האו"ם הכיר במה שנקרא מפת החלוקה, כיבושי מלחמת העצמאות אינם מוכרים רשמית, לעולם יש סבלנות, ושום דבר אינו סופי"

לא נכון, האו"ם מכיר בישראל בגבולות 67 http://christianactionforisrael.org/un/more242.html

"אם לערבים יהיה רוב בתוך מדינת ישראל, המדינה לא תהיה יהודית ולא דמוקרטית".

נכון מאוד, ולכן ההתנתקות מהפלסטינאים הכרחית.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259544
מוסכם
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259517
"אם תעבור על מה שלמדת בבית הספר, תבין שכולנו נמצאים בשטחים כבושים, עד לפני מאה שנה בקושי היו פה יהודים".

ואם תעבור על החלטות האו"ם 242 ו338 תראה שיש הכרה של האו"ם בנוסף להכרה בינ"ל לישראל בגבולות 67. ואין שום הכרה כזו לשטחים מעבר לקו הירוק.

בנוגע לשאלת אום אל פאחם- אום אל פאחם נמצאת בתוך הקו הירוק. לכן אין שום דימיון בינה לבין ההתנחלויות בעזה.

"במצב של שלום אמיתי יכולים היו להיות ישובים יהודיים במדינה פלסטינאית"- כמובן שאין שום אפשרות ריאלית למצב כזה. בינתיים ההתנחלויות סוחטות הרבה כסף מקופת המדינה. וחיילים מאבדים את החיים שלהם תוך שמירה על שטחים שאינם שלנו ושנצטרך לפנותם בין כה וכה. הפינוי שלהם נעשה בשבילי ובשבילך ולא בשביל הפלסטינאים.

ליברמן יכול להגיד (כמעט) מה שהוא רוצה , אך אין שום אפשרות ליישם את הדברים שלו. התנהלות שרון באופוזיציה (כשהיה גיבור בדיבורים) לעומת התנהלותו כרוה"מ (שהבין שאין ברירה אלה להתנתק מהפלסטינאים) מדגימה זאת.
שאלה טובה, יש לי עוד כמה 259543
קצת עיקביות, או שאתה פורמלי ואז החלטות של הכנסת שמתקבלות ברוב דמוקרטי גוברות על זכות הקניין, וטובות גם לגבי פינוי אום אל פאחם כמו לגבי גוש קטיף.
החלטות פורמליות לא הופכות שטח כבוש לשטח משוחרר, אילולא במלחמת העצמאות ברחו/גורשו ערבים מישראל, היום היה בתוך הקו הירוק רוב ערבי מוצק, ולא הייתה עוזרת לך שום החלטה פורמלית, ישראל הייתה מדינה ערבית לכל דבר.

החלטות האו"ם הן החלטות פוליטיות תזכור הויכוח על פינוי השטחים או שטחים, אלה לא עשרת הדיברות ומשתנות לפי הרוח, לרוסיה לא אומרים כלום על צ'צ'ניה.

נסיתי להעמיד אותך על המציאות הממשית בארצנו עם הגידול הדמוגרפי לערבים יהיה רוב גם בישראל, הערבים לא ידקדקו בטיעונים פורמליים ויעיפו אותנו מכאן, החלטות האו"ם לא יעזרו לנו.
השאלה לגבי ליברמן (ואני לא מחסידיו) היא לא שאלה של יישום אלא האם הצעותיו טובות ליהודים. ההתנתקות היא חלק מתוכנית ליברמן החפץ גם הוא בהתנתקות מערבים.
שטויות 258929
כשכל שני ישובים קרובים יתאחדו ויוותרו על הקרקע של אחד מהם, תוכל לבוא בבקשה דומה לאשדות יעקוב איחוד ומאוחד.

כשכל תושבי המדינה שחכרו אדמות מהמדינה יוותרו על הקרקע שהם חכרו, תוכל לבוא בדרישה דומה לאשדות יעקב איחוד ומאוחד.

כשכל הישובים שקמו לפני קום המדינה על אדמות קק''ל יוותרו על הקרקע, תוכל לבוא בדרישה דומה לאשדות יעקב איחוד ומאוחד.

השנאה לקיבוצים פשוט מוציאה אותך מדעתך.
שטויות 258934
מה קשורה השנאה? כך בירך מזכיר הקיבוץ (איחוד) בראש השנה:
"מי ייתן ונחבור לקהילה אחת מלוכדת ונחזור למקומנו הטבעי כבשנות הקיבוץ הראשונות".
שטויות 258943
מה הקשר בין איחוד לבין גירוש משפחות מבתיהם?
שטויות 258948
מה עניין גרוש? "ונחזור למקומנו הטבעי"
האיחוד הלאומי 258975
תיקון קטן: "האיחוד הלאומי" נוצרה כתוצאה מאיחוד של "מולדת", "תקומה" ו"חרות" של בני בגין. האיחוד עם "ישראל ביתנו" קרה אחר כך.
האיחוד הלאומי 259091
תיקון עוד יותר קטן: לא כתבתי על המצב בעבר ("נוצרה כתוצאה"), אלא על המצב בהווה ("שהיא")

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים