להכות בחיילים הסוריים בלבנון ! 2590
פגיעה בתשתיות ובאזרחים לבנוניים הווה עילה להפצצות קטיושות, וגם משרתת את האינטרס הסורי: גינוים בינלאומיים, עקב ריבוי פגיעות בתשתיות ובאזרחים הלבנוניים, יאלצו את ישראל להפסיק זאת בבושת פנים, כמו בתקדים של כפר קנא.
פגיעה כואבת במחנות צבא הכיבוש הסורי בלבנון, כנגד כל פגיעה בחיילי צה"ל, תפגע ישירות בנוכחות הסורים בלבנון, תזכה באהדת חלק גדול מהציבור הלבנוני, לא תגרור גינוים עקב פגיעה באזרחים, לא תהווה עילה לתגובת קטיושות, והסורים יאלצו להפסיק את פעילות חיזבאללה, אשר, במצב חדש זה, תסכן את האינטרס העליון הסורי של שליטה בלבנון. יתכן שיספיקו מספר סיורים אוויריים של מטוסי צילום ותצפית לא מוסווים מעל מחנות הצבא הסורי, לשם הצהרת כוונות, בתוספת עידוד גורמים לבנוניים בגלות וכן אנשי קונגרס אמריקאיים לפתוח במסע נמרץ נגד הנוכחות הסורית בלבנון. יש תקדים: איום צבאי ישיר על סוריה ע"י טורקיה (אף כי צבא טורקיה חלש בהשוואה לצה"ל), גרם לאסד להכנע מידית, לסגור את מחנות האימונים של הכורדים בלבנון, ולגירוש אוג'אלאן, מנהיגם.
ניתן להגיע לשלום עם הסורים ולשקט בלבנון, כמחיר שעליהם לשלם עבור הסכמתנו לנוכחותם שם. נפסיק להיות הפראירים שנתנו להם להפוך את היוצרות: איום בפגיעה צבאית ישירה בנוכחות הסורית בלבנון, בתוספת מסע ציבורי נרחב בסיסמאות כגון "תשתיות ואזרחים לבנונים אינם הכתובת! להכות בחיילים הלבנונים בלבנון!", הוא אשר יבהיר לאסד, שאנו דורשים, שהחיילים והקצינים הסוריים בלבנון יהיו בני ערובה ישירים עבור שלום חיילינו, במסגרת הפיכת האינטרס העליון הסורי של שליטה בלבנון לבן ערובה לאינטרס שלנו בשלום.
חבל על כל חלל צה"ל נוסף.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים