כמה הערות קטנות 259149
א. קדמה להצגת נושא ההשתתפות בסרטים פורנוגרפיים ההתעסקות בנושא בסרט "הגורו" (ושם מדובר בהתייחסות חיובית אפילו יותר). גם העיסוק בנושא ב"לילות בוגי" יכול להחשב חיובי באופן כללי.

ב. הטענה לפיה "הפורנו הצרכני לא יחרוג לרגע מההיגיון ההטרוסקסואלי... המעמדי והעדתי/גזעי" לא עולה בקנה אחד עם העובדה שחלק ניכר מהסרטים הפורנוגרפיים המיוצרים היום הם סרטים להומוסקסואלים, סרטים העוסקים בקיום יחסים בין-גזעיים, וכן הלאה.
כמה הערות קטנות 259150
א. זה לא קולנוע, אבל ב''חברים'' אחותה התאומה של פיבי היא שחקנית פורנו נערצת.
כמה הערות קטנות 259281
אבל היא דמות שולית, וגם לא חיובית במיוחד.
כמה הערות קטנות 259287
בכל אופן, העיסוק שלה מוצג כלגיטימי ומשעשע, ופיבי אפילו באה לבקר אותה בעבודה.
כמה הערות קטנות 259809
משעשע? זה סיטקום. תני דוגמה לנושא שעולה ואינו (אמור להיות) משעשע. לכן ניתן אולי לטעון שכל נושא שנכנס לסדרה אוטומטית מיליגיטַמֵץ. אם זה המצב, ואנו מתנגדים לו, נראה לי שאנחנו הופכים לפוריטנים מצחיקים.

מבקרת בעבודה? נדמה לי שהיא הולכת כדי להתעמת ולהשיב את שמה הטוב.

אגב, חלק מהביקורת במאמר היא שהשחקנית לא מוצגת כעשוקה. האחיות לבית בופה דוקא כן כאלו.
כמה הערות קטנות 260000
הולכת להתעמת או לא, מה משנה כאן ההצדקה העלילתית? היא פותחת את הדלת ולעיניה נגלה (תרתי משמע) עולם תעשיית הפורנו על הטוב והרע שבו. וכן, הצגת הנושא בתוך סיטקום נותנת לו לגיטימציה (אנא, עמול עוד קצת על שיפוץ החידוש הלשוני המפלצתי שלך).

פיבי היא התמהונית של "חברים", טובת לב אבל מנותקת מהמציאות. אחותה, לעומת זאת, מוצגת כבחורה אטומה וקרת לב שהדחיקה את רגשותיה. אבל את מי מכירים ומעריצים כל היושבים בקפה השכונתי? נכון, את האחות האטומה. היא כוכבת.

לבד מזאת, הצגה דו-צדדית של דמות שנויה במחלוקת היא חלק מהחבילה - כל סטייה חברתית מוצגת בסיטקומים האמריקאיים תוך שילוב המתוק והמר. לקח כמעט עשרים שנה להציג הומו מאושר, למשל, בסדרות האלה. משך המון זמן, אם רצית להציג הומו, היית צריך לדאוג שהוא ימות בסוף, או משהו.
(לא שאני משווה בין מידת הלגיטימיות שצריכה להיות לדעתי לחד-מיניות ולשחקני פורנו. לא נכנסת לזה כרגע).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים