סתם שאלת בור 259888
מה ההצדקה באמת כיום לצה"ל לחדור ללבנון?
סתם שאלת בור 259889
ההצדקה היא שיש עדיין חיזבאללה בדרום לבנון. זה עדיין אינו שטח ריבוני לבנוני במלוא מובן המילה. צריכים דרכים שונות ויעילות להפעיל עליהם לחץ.

כמובן שיכול להיות שאתה מעדיף הפעלת לחץ אלימה יותר, בסגנון ''ענבי זעם''.
האיום החיזבאללי 259990
ההצדקה היא שאירן וסוריה חימשו את חיזבאללה באלפי רקטות (11,000 - 13,000) המכוונות למרכזי האוכלוסיה בצפון ישראל (יתכן שעד חדרה). בנוסף, כל כמה זמן יוזם האירגון הרג ישראלים ואף מצהיר על כוונתו להשמיד את כל מדינת ישראל.חלק מן הבעיות עם החיזבאללה הן מיעוט מחוייבותו לאוכלוסיה בה הוא יושב (במיוחד לנוצרים), נכונותה (במיוחד של זו השיעית), ככל אוכלוסיה ערבית כמעט, לשאת חורבן וקורבנות רבים. כמובן שגם שולחי האירגון מוכנים להכות בישראל עד הלבנוני האחרון.

מצב זה גם מאפשר לאירן וסוריה להמשיך למשל לפוצץ אוטובוסים בישראל, תוך קיום הרתעה מפני תגובת ישראל באמצעות הרקטות הנ"ל.כדי לטפל ולהפחית איומים אלו ישראל נעזרת במודיעין אוירי, מעל המדינה הנייטרלית ביותר בעולם, זו שאפילו בעינייניה שלה אינה מתערבת.הקהילה הבינ"ל אדישה כמעט לחלוטין לאיום ופגיעה הנמשכים מאזור זה בישראל, לאחר שזו נסוגה משם עד המילימטר האחרון - אלא כאשר ישראל מנסה להגיב על מעשי ההרג של האירגון.
האיום החיזבאללי 261596
בהמשך ל"מצב זה גם מאפשר לאירן וסוריה להמשיך למשל לפוצץ אוטובוסים בישראל":
"נראה שאיראן, סוריה וחיזבאללה מתנגדים באופן נחרץ לכל פיוס - ולו זמני –
עם ישראל. על רקע זה, כבר החל לחץ מטהראן ומביירות על פעילי הטרור
בשטחים לחדש את גל הפיגועים נגד ישראל."

ומה שניתן היה לחזות מאז תפס אבו-מאזן את השלטון:
"בשלב ראשון, תנסה איראן לסכל את מאמצי אבו מאזן ותומכיו להגיע
ל"הודנה" (הפסקת אש) מחודשת. ואולם, במערכת הביטחון אומרים כי
האיראנים רואים באבו מאזן איום - ולא יהססו לפגוע בו ובמקורבו
הבכיר, מוחמד דחלאן, אם אלה ימשיכו במאמציהם."

עוד נקודה מעניינת, אם כי לא נורא חשובה היא שכפי שמוזכר בהמשך הכתבה, הסכנה היא בעיקר שאירן וסוריה יעשו זאת באמצעות אנשי הפתח, הנחשבים לחלק מן השלטון המרכזי בו הם ינסו לפגוע. לחמאס ישנה הרבה פחות לגיטימציה בציבור הפלשתיני לפגיעה סמלית כזו בלאומיות הפלשתינית.

לא קשור, אך בינתיים בתאילנד, ההשפעה הערבית, הנתפסת כמבטאת איזשהו איסלאם אותנטי (כנראה בבתוספת כסף ממדינות הנפט ואנשים ששולחות מצרים, ירדן ואחרות), הולכת ומתגברת על האוכלוסיה המוסלמית שם:
"...ואז הפרידו את החיילים המוסלמים מחבריהם ושלחו אותם לחופשי; החיילים
הבודהיסטים נרצחו ללא רחמים."

"בשבועיים האחרונים, בין היתר, נמצאו שני תושבים בודהיסטים ערופי ראש."

וכדי לסיים במשהו נחמד, הנה http://www.filemagazine.com/thecollection/archives/2... ולשכלתנים שביננו, שהתמונה אולי לא עשתה להם את זה, אפשר לנסות את המבחן הבא: http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/body/interact... .
האיום החיזבאללי 446685
עדכון באשר ל"לחמאס ישנה הרבה פחות לגיטימציה בציבור הפלשתיני לפגיעה סמלית כזו בלאומיות הפלשתינית.": זה כבר לא נכון. מאז הוא כבר לא סמל, ובנוסף, גם אשלייה זו של אפשרות קיומה של לאומיות ערבית, כלומר הרחבת מעגל ההזדהות החיובית אל מעבר לרמת השבט, שלא מתוך כפייה אלימה - גז זה מכבר. אבו-מאזן יכול להיות מחוסל עתה ע"י כל גורם פלשתיני.
להביא שלום לגליל 261695

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים