ופרשנות אלטרנטיבית 260168
המזל''ט מספק בידי אנשים מסוימים בראשות החיזבאללה אפשרות חדשה - אפשרות לא להגיב בירי על חדירות מטוסי חיל האוויר למרחב האווירי של לבנון. עד עכשיו, היה בידי החיזבאללה אמצעי ''לגיטימי'' אחד להגיב על החדירות - ירי נ''מ. היו בחיזבאללה מי שניצלו זאת כדי להורות על ירי נמוך במטרה לפגוע בישובים ישראלים מה שעלול לעורר הסלמה. כעת יכולים מתנגדיהם להשתמש באמצעי תגובה מונע-הסלמה - טיסות המזל''טים לתוך ישראל במקום ירי נ''מ.
ופרשנות אלטרנטיבית 260169
אתה מניח שיש להם יותר ממזל''ט אחד, ושהוא שרד את הטיסה הזו (קראתי איפשהוא שהוא התרסק בלבנון) ושהוא יהיה כשיר, וש.... וש... וש....
ופרשנות אלטרנטיבית 260281
גם מסע של אלף מילין מתחיל במזל''ט אחד. ההפך, עכשיו אותו גורם שרוצה להשתמש במזל''ט כדי להימנע מירי מסלים, יוכל לדרוש להפנות את המרץ והתקציבים להמשך פיתוח היכולת המזל''טית.
One down, seven more to go 260435
ע''פ פירסומים שמקורם באיראן יש (היו) לחיזבאללה שמונה מזל''טים שנמסרו להם ע''י ''משמרות המהפכה''.
ופרשנות אלטרנטיבית 260200
אהבתי את הפרשנות שלך.
לרדת מהעץ באמצעות טיסן.

אגב, מאז שלניוטון נפל תפוח על הראש, אין צורך לירות פגזי נ''מ נמוך במטרה לפגוע בישובים ישראלים. גם אם יורים גבוה, זה בסוף נופל.
אם יורים גבוה זה נופל בשטח לבנון 260201
אם יורים גבוה זה נופל בשטח לבנון 260204
השימוש ה"קרקעי" שעושה החיזבאללה בתותחי נ"מ שונה מהשימוש ה"קרקעי" שצה"ל עשה (עושה?) בתותחי ה"וולקן", דהיינו, החיזבאללה *אינו* יורה בכינון ישיר.
עכשיו נניח (רק לשם דוגמא) שתותח הנ"מ החיזבאלוני מוצב במרחק 3.5 ק"מ מהגבול בתוך שטח לבנון. אם תותח כזה יורה לעבר מטוס (אמיתי או מדומה) הטס רק 1.5 ק"מ בתוך שטחה של לבנון (כלומר 2 ק"מ מדרום לתותח), הפגזים ישעשו מסלול בליסטי של טיפוס לשיא גובהם במסלול (שהיטלו ה)אפקי של 2 ק"מ דרומה, ונפילה חזרה לנקודת האפס במסלול אפקי של 2 ק"מ נוספים דרומה, כלומר ½ ק"מ בתוך שטח ישראל, מספיק בשביל ליפול בשלומי.
אם יורים גבוה זה נופל בשטח לבנון 260205
ועכשיו נניח שבמקום לירות, החיזבאללה משגר מזל''ט.
אם יורים גבוה זה נופל בשטח לבנון 260207
אין בעיה, רק שיודיעו מראש, כדי שאספיק לסדר את התסרוקת.
אם יורים גבוה זה נופל בשטח לבנון 260211
החיזבאללה יודע טוב מאוד שאין אפשרות טכנית לפגוע בעזרת תותחי נ''מ, במטוס שטס ברום גבוה (כמו יעף צילום). הטיסה היא רק תירוץ כדי לירות לעבר יישובי הגליל. עובדה שהם לא מנסים לפגוע עם טילי כתף (וידוע שיש להם סטרלות וסטינגרים).
אם יורים גבוה זה נופל בשטח לבנון 260214
ברור לחלוטין. אבל דווקא בגלל שמדובר בתרוץ, החיזבאללה יורים גבוה ולא נמוך.
ופרשנות אלטרנטיבית 260202
בספרו של ז'ול ורן, "ירושת המיליונים" (זהירות - ספוילר!) מתואר אחד הר שולצה, שב"קריית הפלדה" שלו אי שם בארה"ב בונה את התותח האולטימטיבי, שמסוגל לירות למרחק של לא פחות מ*ארבעים קילומטר* (!), ומכוון הישר אל העיר האוטופית המתחרה, שהוקמה גם היא בארה"ב על ידי אחד מבני הגזע הצרפתי הנחות. הר שולצה המרושע משגר אל העיר פגז שמטרתו לירוק דם ואש ותמרות עשן ולהשמידה, אלא שהתותח שלו מתגלה כיעיל מדי, ובמקום שהפגז ייפול מטה, הוא הופך ללווין של כדור הארץ.

סתם הזכרת לי.
ופרשנות אלטרנטיבית 260239
תגיד, יש קשר לאריק שרין?
גם איתו היה איזה עניין עם 40 קילומטר ועודף יעילות?
שנים לא זכרתי איך קוראים לספר הזה! 261069
תודה! תודה! תודה! תודה!
החזרת אותי למחוזות ילדות בשורת טקסט אחת (גם אם מורכבת).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים