טפשים ו/או רשעים? 26044
נראה שהמשטרה היתה צריכה לקיים חקירה בעניין איומים שקיבל ח"כ טיבי - הן משום שהחוק אוסר לאיים (אינני רואה איך עבירת ההסתה רלוונטית לעניין) והן משום שמוצדק שהמשטרה תבדוק אם למאיימים יש יכולת (בלתי-חוקית) לממש את איומיהם.

נראה גם ששמו של דב אנשלוביץ, שהופיע בדבר-דואר לא-מאיים שנשלח לח"כ טיבי, היווה קצה-חוט לגיטימי בחקירה הנ"ל. המשטרה היתה עשויה לנסות ללכת בעקבות קצה-חוט זה בדרכים שונות (נסיון להשיג צווי-חיפוש או היתר לביצוע האזנת-סתר; חקירת מעסיקיו ומקורביו של דב אנשלוביץ; בקשת מידע מגופי-מודיעין אחרים), אולם היא החליטה לקרוא לו לחקירה, תוך שהיא נותנת לו שהות להתכונן (ובכלל זה - את האפשרות לתאם עדויות ולהעלים ראיות) וחושפת בפניו מידע במהלך החקירה. בתוך כך, לא ברור אם המשטרה הבהירה לנחקר את מעמדו (חשוד או לא, ובמה) ואת זכויותיו (רשאי שלא לענות? זכאי לייצוג משפטי בהליך החקירה?). נראה כי המשטרה התייחסה לדב אנשלוביץ כחשוד, ולא רק כ"קצה חוט" או כמי שחקירתו עשויה להניב מידע שיקדם את החקירה, ולאור כך התנהגה כלפיו בגסות ואולי אף באלימות. על פניו, לא נראה שהיתה סיבה למשטרה לעשות זאת (גם אם הדבר מותר לה), ולא נראה שהיתה למשטרה סיבה לייחס לדב אנשלוביץ איזשהם חשדות (אלא אם, בטפשותם, ייחסו משמעות רבה מאד לאותן כותרות-תעבורה המתווספות לדואל). במאמר מוסגר, רצוי לציין בהקשר זה את סמכויות-המעצר של המשטרה, ואת השימוש שהיא עושה בהן כאמצעי-לחץ על נחקרים. כקרבן של תוקפנות-יתר משטרתית, פנה דב אנשלוביץ למח"ש, אולם לא היה שבע-רצון מתשובתה, שתאמה את עמדת המשטרה. בנוסף, פנה לשר הממונה - וכאן יש לי בעיה: אינני שולל את זכותו של מישהו לפנות לשר המשטרה בכל עניין, אולם אני מוצא שאין זה ראוי או הגיוני שמי שיש לו טענה למשטרה(ובדומה, לכל זרוע אחרת של הרשות המבצעת) יפנה אותה לדרג פיקודי גבוה יותר במשטרה, או לדרג המדיני הממונה עליה. פנייה לגוף קבילות-הציבור המתאים (מח"ש במקרה של המשטרה, מבקר המדינה ונציב קבילות הציבור במקרה של רשויות אחרות) ופנייה לח"כ (כמה אירוני) כדי שידרוש תשובות מהשר נראות לי הולמות יותר.

אני מניח שחוויה כזו, שכמוה לא חוויתי (ואני מקווה מאד לא לחוות, לתשומת לב קוראינו כחולי-המדים) היא מזעזעת ומורטת-עצבים למדי. אני יכול רק לשער שהיא מאפשרת למי שחווה אותה להבין יותר טוב את המשמעות של "זרועות החוק" ופועלן.

יש לקוות שמקרה זה לא ירתיע אזרחים מלכתוב לחברי-הכנסת.
טפשים ו/או רשעים? 26049
"נראה גם ששמו של דב אנשלוביץ, שהופיע בדבר-דואר לא-מאיים שנשלח לח"כ טיבי, היווה קצה-חוט לגיטימי בחקירה הנ"ל"

הטענה הזו לא ברורה לי. האם נראה על פניו שיש קשר בין המכתב של דב אנשלוביץ למכתבים האחרים, חוץ מהעובדה שכולם עברו דרך השרתים של נטויז'ן בשלב זה או אחר?

הרי לפחות 40% מהדואר האלקטרוני בארץ עובר דרך השרתים של נטויז'ן בצורה זו או אחרת!

זה כאילו יזמנו אותי לחקירה בגלל שמכתב ששלחתי בדואר חילזון לח"כ כלשהו עבר בזמן מסויים דרך מרכז מיון הדואר בת"א, שבו עברו גם כמה מכתבי איומים אשר הופנו לאותו ח"כ.
טפשים ו/או רשעים? 26050
המכתב של דב אנשלוביץ מהווה קצה-חוט בלי קשר לכותרות-התעבורה של נטוויז'ן (כבר הערתי שההתייחסות אליהן משתייכת לקטגוריית ה"טפשות"). על פניו - לא נראה שיש קשר בין המכתב הזה לבין מכתבי-האיום, אולם טוב שהמשטרה *בודקת* גם כיוונים ש"על פניו" נראה שאינם קשורים. שוב, לא בבחינת היותו של דב אנשלוביץ חשוד (לא בגלל המכתב שלו, ולא כעומד מאחורי המכתבים האחרים), אלא בשל האפשרות שאולי חקירתו תספק מידע מועיל לחקירה.
טפשים ו/או רשעים? 26093
בירור שלי העלה שמכתבי לשר הועבר למחלקת התלונות של המשרד, כך שממילא לא נקרא ע''י השר.
בתוכן המכתב יש רק מה שידעתי אחרי השיחה הראשונה, שאני מוזמן לחקירה בגלל שכתבתי אימילים לחברי כנסת.
לא יודע מה הם יעשו עם זה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים