עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260463
פיסת זכרון מאפריקה של שלהי שנות ה-‏50

בקונגו מי צריך בורדל?
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260535
יש פה איזשהו בלבול.

פיסת הזיכרון שלך יכלה להיקרא כסיפור פורנוגרפי, אבל למעשה מדובר פה בסיפור על מתירנות מינית, או כפנטזיה אירוטית שלך, ותו לא.

הפורנוגרפיה אינה קיימת במציאות, היא עיבוד סיפורי שלה. המציאות עצמה, פרועה ככל שתהיה, אינה פורנוגרפיה, אפילו אם במציאות באמת "הבחורות בקונגו לא עושות עניין מסקס מזדמן".

שוב- האבחנה שלי היא לא שסיפור מציאותי אינו יכול לכלול רכיבים שהיו מתאימים לסיפור פורנו ‏1. האבחנה היא, שלא מספיק שסקס יהיה זמין או מתירני כדי שיהפוך לפורנו. פורנו ניכר באמצעי המבע - לא בתוכן. ואת אמצעי המבע ניתן להכניס אליו רק בעיבוד ספרותי או קולנועי.

1 או שסיפור פורנו לא יכול היה להתרחש במציאות (למרות שצריך להיות נורא נאיביים, או נורא אגואיסטים, כדי להמתין לו שיתרחש).
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260538
אגואיסטים?
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260546
אולי זו לא המילה הנכונה. התכוונתי למין נרקיסיזם שמאפיל על תפיסית האחר כסובייקט (= כסובייקט שאינו מודע או קשור לתשוקותיו של המתבונן), ומערפל את האבחנה בין מציאות לפנטזיה.

אני ממש לא פסיכולוגית, אז בטח יש לזה מונח שאני לא מכירה.
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260654
קשה לי להאמין בנרקיסיזם הזה המאפיל על האחר כסובייקט.

נסה לחשוב על בחורה חסרת רצון המגיבה כבובת סמרטוטים ותראה עד כמה זה מסלק את האלמנט האירוטי. האם הפורנו הוא העצמה של הסוביקטיביות של הזולת - אתה ממש מתמזג ומונהג על ידי רצון בן הזוג?

גם זה לא. מדובר במעין תנועה הדדית -מפגש של שני רצונות הפועלים בשיתוף פעולה מושלם.

אפילו בפורנו קשה מודגש אלמנט ש"פ הזה, בדמות מעין מערכת ממסר שכל חלקיה מתפקדים בתאום מושלם זה עם זה.
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260659
א. אתה מוזמן לפנות אלי בלשון נקבה, כראוי לי.

ב. על זה בדיוק אני מדברת - בפורנו, הכוח המניע את כל הצדדים הוא תאווה פשוטה, ואין כמעט מקום למניעים נפשיים או אחרים. פנטזיית הפורנו הקלאסית מתחילה ברגע שבו כל הצדדים המעורבים מונעים בידי תאווה בלבד.

הנרקיסיזם ‏1 שאני מדברת עליו אינו כולל רצון להשתמש בצד השני כבבובת סמרטוטים - אלא הוא כולל את הפנטזיה שלפיה הצד השני מונע גם הוא בידי תאווה בלבד, ממש כמו המפנטז. כשהפנטזיה הזו הופכת לאמונה, אנחנו בבעיה בתחום החיבור למציאות.
זה שונה בתכלית מסתם הרגשת משיכה או תשוקה כלפי מישהו, הרגשה שבדרך כלל כוללת את "סימן השאלה" - האם גם הצד השני נמשך או משתוקק למפנטז? אולי לצד השני יש כאב ראש? אולי הוא עצוב, מתגעגע, מוטרד? ההבדל הוא ההכרה בעובדה שהצד השני אינו מונע בידי תאווה בלבד, ודאי לא כל הזמן.

1 באין לי מונח טוב יותר, זו סתם מילת קוד.
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260665
באשר למינך, הבוהק הלם בעיני ולא ראיתי את השם, הכתוב בצבע.

אשר לתאווה בלבד, היא יותר מתאווה בלבד בפורנו. מדובר גם באלמנטים של זרימה, תאום מושלם, הרמונייה מושלמת, ואמפטייה אירוטית מושלמת, המאפשרת את שיתוף הפעולה הזורם הזה.

סיטואציית הפורנו היא מצב בו שתי הצדדים מסונכרנים על התצורה הזאת, שכאמור, אינה תאווה בלבד.

אכן, המציאות כעורה למדי מבחינה אסטטית לעומת הפורנו הרך, למשל. יש כאב ראש, או הבוס חבט וקיפד את אחד הצדדים, ותחושת היקפדותו אינה מאפשרת לשתי הצדדים להכנס לטרקלין של האירוטיקה - שחייב להיות חסר פגע, וללא רמז לכאב או לעלבון, שימי לב.

גם במציאות ניתן לארגן זאת, חישבי על כוסית מרטיני , אורות עמומים, מוזיקה של ויולדי או מה שלא יהיה.

עבד איתי פעם במכון מחקר עולה חדש מצרפת שהיה מושלם מבחינה זאת, לפחות בסיפוריו. עם אשתו הטרייה שלף פעם למשל אשכול ענבים שחורים וגדולים מהפריז'ידר, הרטיב בלשונו בתנועה מודגשת ורכה ענב שתלש, והעביר באיבריה האינטימיים, נוגע ולא נוגע.

ענבים, תארי לעצמך. מול אמנות האירוטיקה שלו חשתי עד כמה אני פרובינציאלי וחסר תרבות. שלא לדבר על קולו הרך במבטא צרפתי קסום.

זוהי אם כן, יצירת סיטואצייה חדשה לגמרי, המגדירה את המציאות מחדש, עם כללי משחק משלה. ולא היכנסות לסיטואצייה עם חומרי היום יום. השיר את היום יום מאחוריך.
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260670
אתה שוב מבלבל בין פורנו, אירוטיקה וסקס. כל הדוגמאות שנתת הן של אירוטיקה, ולא של פורנו.

*זה* פורנו, במחילה (לנכנסים לקישור ‏1, טקסט בוטה, ללא תמונות):
ואני לא חושבת שיש שם שום מוזיקה של ויוואלדי ברקע. גם לא צלילים ענוגים של שפה צרפתית, ובקושי אמפתיה אירוטית. יש שם תאווה גולמית, שכל המניעים האחרים מתגמדים לידה. יש אומנם הדדיות (כולם שואפים לענג את כולם), אבל במובן שונה מעט, הרבה פחות פיוטי. יותר מתימטי (למשל, תיאור כל הצירופים האפשריים של השמת איברים אינטימיים בתוך איברים אינטימיים אחרים).

ובניגוד לדוגמאות שנתת (וגם בניגוד לפורנו עצמו), המנגנון החשיבתי שדיברתי עליו לא התייחס לשני צדדים מסכימים, אלא לצד אחד מעוניין ולאמונה שלו כי הפנטזיות לגבי האובייקט שבו הוא מעוניין, הן אמת לאמיתה. לצורך העניין, דמיין מישהו שרואה בחורה נאה במקום ציבורי, נתקף תאווה אליה, ונבצר מבינתו להבין מדוע לא יוכלו שניהם לממש את התאווה - את תאוותו שלו! - בו ברגע. הפנטזיה היא יומיומית ולגיטימית, אבל אני חוזרת לאמירתי הראשונה - מי שמצפה שהמציאות תתרחש באותו אופן כפי שהיא מתרחשת בפנטזיית הפורנו, יש לו בעיה בתפיסת המציאות.

1 ההשתתפות אסורה על איילים מתחת לגיל ההסכמה.
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260678
אה, מרטיני, אורות עמומים, ויוואלדי, (ענבים[?]) שחור(ים) גדול(ים) - אז זה מה שקרה, אה? ועכשיו עם ישראל עוצר את נשימתו ומסכית, תקופתית, לדיווחייך רושפי האש ולהגיגייך הנוגים בענייני בתי חולים ומיילדות :).

--------

אכן, כולם שם בפורנו רוצים לספק תאוות.

המפיק - לכסף.

הכוכבת - לעוד שתיים-שלוש מנות.

הכוכב/ים - שיצליח/ו להעמיד אותו, ושלא יתרכך ברגע הלא נכון כאיטריה שבושלה לה יתר על המידה.

-- שהרי, בלי קשר למה שמדובר בדיון זה ובמאמר שבראשו (?), ובלי קשר להזיותיו רבות החן של בן שיחך - במציאות - הסט העלוב (בד"כ) של סרטי הפורנו, האידיוט המסומם הקרוי "במאי" (אם יש כזה, והאמת היא שהוא לא ממש הכרחי) והטכנאי המטומטם שלא מצליח לכוון את הספוט - הם הדברים הכי אנטי-מחרמנים שבכל העולם כולו.
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260682
התכוונתי לפורנוגרפיה רכה. כזו שהולכת במקרים רבים עם אירוטיקה. אולי זאת שאיזה אנגלי פעם הגדיר אותה כך: "ספר פורנוגרפי הוא ספר שמחזיקים ביד אחת" (אך זה יכול לחול בעצם גם על פורנו קשה יותר).

אך את מדברת על פורנוגרפיה קשה - ושם אכן מתקיים לעיתים קרובות מה שהאיש האנונימי מתחתייך העיר - איכות זבל. מה שכן, ניתן להוסיף, בפורנו קשה אין אף דמות אחת מיותרת. יש איזה פסנתרן שמנגן ג'ז או מלצר שמגיש משקאות? אל תדאגי, גם אותם תראי בעירום עם הלשון בחוץ.

כאן תכופות יש באמת סיטואציות גאומטריות מורכבות שהשאלה היחידה, מי הם המקבלים יותר מכל כוון, ומי יוצאים מקופחים.
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260746
או.קיי, זה מקור הבלבול.

אגב, אני תוהה בכמה דיונים מסוג "בעד ונגד פורנו" ‏1הבלבול הזה מופיע: צד אחד רואה לנגד עיניו נרות, יין יקר ולבנים סקסיים, והצד השני - משוואות מתימטיות וגיאומטריות מהסוג שתואר לעיל.

1 זה לא היה דיון כזה.
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260816
יפה דרשת. טוב, לאחר ההבחנה ניתן להמשיך...
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260657
כבר מישל פוקו כתב שבמציאות, המין לכשעצמו הוא עניין די משעמם בעצם, אך ההתרגשות האמיתית טמונה בנארטיבים אודות המין.

אכן, האירוטיקה היא לחלוטין תוצר אמצעי ההבעה שלנו, העצמה של רמזים קלושים אודות מין שהמציאות מספקת. המציאות נבראה כדי לתת כמה נקודות בסיס או עוגנים לשפע הקסום שבאירוטיקה המנוסחת. גם משחק הדימיון לא מספיק, עקב דלדולו על ידי אילוצים הנאכפים מצד אובייקטים ויחסיהם במציאות. צריך את ההעצמה והגיוון העצום הזורם שבשפה או בקולנוע והתיאטרון, או הבלט, גיוון הזורם במעין פעולה לכידה. זאת כשאתה יכול לשלוט גם על מידת הדחיסות של הרכיבים - מינימליזם או שפעה צפופה בנקודות שונות בזמן.
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260542
הלינק מוליך להודעה שהסיפור הוסר, וללינק נוסף למקום בו הוא נמצא כביכול. הלינק הנוסף מוליך לתמונה של מישהו במעיל שחור.
עוד משהו המנוגד במוצהר לאתוס הפרוטסטנטי, עם רמז פורנו מעודן 260658
היתה אי הבנה. בינתיים העניין הוסדר והלינק מוביל ישר למטרה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים