איך מבצעים חקירה 26102
"בלי להכנס לפוליטיקה"

גם אם לדעתי תוכן המכתב הוא חמור ביותר, ולו רק מכיוון שמיוחסים בו דברים לנמען שאין למר טיבי, כנבחר ציבור בוחרים ישראלי כל חלק ומעורבות בהם, לא ככה מיית צריכה להתבצע חקירה רצינית.

סימן היכר שך מדינת-משטרה הוא שהמשטרה היא לא רצינית, לא מסוגלת לבצע חקירות כמו שצריך ולבצע את תפקידה החשוב כראוי, ובמקום זאת מפגינה כח על-ידי הפגנת כח מיותרת, איומיום, והטרדת אזרחים.

גם אם אני חושב שמכתבו של דב חמור מספיק כדי לראות בו סיכון של ממש לשלום הציבור, אני חייב לקבל את ההערות שלו על החוסר-המקצועיות, הרשלנות והשרירותיות הבלתי-ראויה של משטרת ישראל.

ככה לא עוצרים את ההסטה!

ככה לא מעוררים את אמון הציבור בממסד, ולא תורמים להרגשת הבטחון שלו.

ומהו תפקידה של משטרה, אם לא לדאוג לזה?
איך מבצעים חקירה 26106
אחמד טיבי נבחר ע"י אזרחי ישראל, אבל בדבריו הוא מייצג בעצם את הרשות וערפאת.
אינך חושב כך ?
כאשר כתבתי "אתם" התכוונתי לרשות שאותה מייצג טיבי בדבריו.
אני גם מאמין שלא במקרה נבחר, ודעות בוחריו כדעותיו.
איך מבצעים חקירה 26113
בקשר לדיעה הזו שלך על דעת בוחריו של טיבי - ההיית עד במו עיניך לתעמולת בחירות במגזר הערבי?
אני לא, ולכן ארשה לעצמי להביע את דעתי הלא מבוססת לחלוטין על שום עובדה קיימת - היכול להיות שחברי הכנסת הערבים מנהלים תעמולת בחירות שאין לה קשר לסכסוך? אולי ח"כ טיבי נבחר על סמך הבטחותיו להביא לשוויון זכויות מלא בין הערבים ליהודים, סוף הקיפוח ועוד תיקון עוולות שנעשו לערביי ישראל במשך השנים?
קח למשל את ח"כ בשארה, ואת דבריו בסוריה. הנה קמו רבים מתומכיו בבחירות האחרונות, וטענו כי אין דעתם כשל נציגם. כי הוא אינו מייצג אותם כשהוא קורא להתאחד כנגד ישראל. אולי לא על סמך דיעותיו אלו נבחר, אלא על סמך הבטחות בנושאים אחרים ומשנה, נגיד כלכלית, מבוססת?
אני אומר דברים אלו מכיוון שלפעמים קשה לי להאמין שערביי ישראל אכן נמצאים בעמדה קיצונית כפי שהיא מוצגת ע"י נבחריהם.
איך מבצעים חקירה 26122
לא, אני לא חושב כך.

הח''כ ד''ר טיבי מייצג את מי שבחר בו לכנסת הקודמת וגם לכנסת הנוכחית. הוא לא קבל מנדט מערפאת, או מהאוכלוסיה בשטחים הכבושים, שכידוע לך, אינם בעלי זכות-בחירה.

אם אתה אומר לו ''אתם'', אתה מאשים ציבור שלם במעשים שאין להם קשר אליהם, והאיום שלך הוא הסטה לכל דבר. זה כמו להגיד ''אתם'' לח''כ יהודי כלשהו, בגלל שקבוצת יהודים בבלגיה הורשעה בסחר בשמים, בנשק ובבני-אדם.

(להבדיל, כמובן.)

חבל שמשטרת ישראל היא כל-כך שלומיאלית. לטרטר אותך, לאיים עליך ולהתעלם מזכויות האזרח שלך זה דבר נבזי (אם-כי אופייני), שאסור היה להם לעשות, ובמדינה מתוקנת היו מפטרים מפכ''ל בגלל זה.
מאידך, משטרה רצינית הייתה מביאה אותך לבית-משפט באופן מסודר, תוך מגינה על זכויותיך כאזרח וכבודך כאדם.
איך מבצעים חקירה 26127
איזה איום? ואת מי לעזאזל הוא מסית?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים