תוכנית הכלבו טק עידוד 261026
אני ממליצה על תוכנית של רפי גינת כל בו טק מעולה מצויין ופותח העיניים של עם ישראל המשיכו חיזקו ואימצו כל הכבוד מבורך מי שהפיק והמציא את התוכנית
תוכנית הכלבו טק עידוד 268280
גם אני עברתי את אותם הסיוטים שעברו המתלוננות אצל ד"ר אטינגר, לפני22 שנה כשהייתי בת 23. עברתי זאת בתוספת של ליטופים . הרגשתי שמשהו לא כשורה, אך בתור בחורה צעירה המשתוקקת לילד ראשון, הלכתי אליו כמו אל גורו, כשהוא טוחן אותי מבחינה כספית . אני ובעלי, בלענו כמויות של אנטיביוטיקה ואותי הוא צרב בכל טיפול. לפעמים הייתי צריכה לבוא אליו פעמיים בחודש ולשלם פעמיים. למרות הקושי הכספי, המשכנו ללכת כשנה. אז עברתי לרופא אחר שאמר לי שאין לי כלום ושאני לא הראשונה שמגיעה אליו עם סיפור דומה. הטיפולים היו נוראיים והוא היה כמו שטן, הקאתי אצלו והוא לא התייחס באנושיות. כל הזמן הדחקתי את התקופה הנוראית הזו ואני מתביישת להודות שקשה לי לפעמים להבין את עצמי................הלוואי ויענש בכל חומרת הדין.תודה לתוכנית שהעלתה את הסיפור הנוראי. אני לא אמיצה מספיק לעשות זאת.
תוכנית הכלבו טק עידוד 268493
אוקיי, בואו נוריד דבר אחד מסדר היום: זה לא היה בשביל הכסף. אוקיי? לא משנה אלו סיבות נוראיות היו לד"ר אטינגר לעשות מה שעשה, כסף היא לא אחת מהן. יש דרכים הרבה יותר טובות, נוחות ולא מסוכנות עבור גניקולוג לסחוט טיפולים מיותרים מהמטופלות שלו.

ולמה לעזאזל בעלך היה צריך לקחת אנטיביוטיקה?
ושמישהו ינסה לעצור אותו 268499
ואני הייתי בטוח שהמאמר הזה התעורר לחיים כי בילינסקי חיפש מקום לתקוע בו ידיעה על מינויו של רפי גינת לעורך הראשי של ''ידיעות אחרונות''.
ושמישהו ינסה לעצור אותו 268500
ושמישהו ינסה לעצור אותו 268557
נו, יופי. ואני כבר רציתי לשים עדכון חדשות חדש...

לא, לא צריך. אין בעיה.
ושמישהו ינסה לעצור אותו 268763
במיוחד בשבילך המצאתי חידה: מה ההבדל בין ידיעות אחרונות לאייל הקורא‏1?

אגב, מה שבכלל רציתי להגיד בהקשר המקורי (מינוי גינת לעורך ידיעות), ובינתיים כבר הספיקו להגיד אותו לפני (ב"וואלה" אפילו הקדישו לזה ידיעה), הוא שאתמול בעיתוי מאוד מעניין, החליט מבקר הטלוויזיה של העיתון, רענן שקד, לכתוב ביקורת אוהדת על תוכנית ותיקה שחזרה זה מכבר לעונה נוספת בערוץ 2: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3017213,00.h...

1 התשובה במהופך <דמינו תשובה מהופכת כאן>: לידיעות אחרונות יש עורך ראשי.
ושמישהו ינסה לעצור אותו 268853
למה העיתוי הוא מאוד מעניין? התחקיר של כלבוטק קיבל המון חשיפה, היה מעניין למדי, והשיחה בסופו עם פרופ' רכס הייתה שערורייתית כראוי. כאילו, עכשיו אנחנו צריכים ללכת לבדוק כמה פעמים הזכיר שקד את כלבוטק בטורים שלו בעונה האחרונה?
ושמישהו ינסה לעצור אותו 268930
העיתוי הוא מעניין בגלל שביקורת שעוסקת באותו יום דווקא בכלבוטק לא הייתה מתחייבת או מובנת מאיליה (כמו למשל כאשר נפתחת עונה חדשה או עולה תוכנית חדשה), ולראיה ביקורת הטלוויזיה של הארץ באותו יום לא עסקה בכלבוטק (לא יודע מה היה במעריב). זה אמנם לא מוכיח שהייתה כאן איזושהי כוונת מכוון‏1, ובהחלט יכול להיות שמדובר בלא יותר מצירוף מקרים, אבל גם אם כך, עדיין מדובר בצירוף מקרים מן הסוג המעניין.

1 והאמת שדי הופתעתי, וחשבתי שזה קצת מוגזם, כשראיתי שבוואלה החליטו להקדיש לזה ידיעה (לא חתומה). http://e.walla.co.il/?w=/6/639058
ושמישהו ינסה לעצור אותו 269112
אני קורא את שקד כמעט כל יום, והוא מעולם לא חשש לתת ביקורת טובה למי שהגיע לו. הוא נתן ביקורות טובות לעובדה, הוא נתן ביקורות טובות לאהבה זה כואב, הוא אפילו נתן ביקורת טובה ל''המשאית''. הוא ממש לא מגביל את הביקורות שלו לתוכניות או עונות חדשות (במיוחד מתי שאין), והתחקיר של כלבוטק זכה למספיק חשיפה כדי להצדיק ביקורת עליו גם בלי שום אינטרסים אישיים.
מכיוון שפעמים רבות יוצא לקרוא את ביקורת הטלוויזיה בכל שלושת העיתונים, אני יכול לספר לך שהכלל הוא שכאשר אחד משלושת הערוצים הראשיים מתחיל לשדר תוכנית חדשה, או עונה חדשה של תוכנית מקור, בד''כ יופיע לפחות אזכור של התוכנית בכל שלוש הביקורות. בימים שבהם אין עונה חדשה, מרבית הפעמים כל עיתון יעסוק בתוכנית אחרת ממגוון הערוצים הקיימים.
ועוד אני אגיד לך שהארץ כמעט אף פעם לא יעסוק בתוכניות התחקירים אלא אם הן נגעו לעניין הפלסטיני או לנושאי עוני. כל הקטע הזה של לחשוף עוולות של אנשים פרטיים כנגד אנשים פרטיים אחרים יזכה, לכל היותר, לאיזה זלזול מרקסיסטי מצד נועם יורן.
ושמישהו ינסה לעצור אותו 269133
אני חושב שלא ממש הבנת את הנקודה שלי. צירוף המקרים כאן לא מתבטא בכך ששקד החליט לתת ביקורת טובה לתוכנית *כלשהי*. ברור שהוא נתן ביקורות כאלה כבר בעבר. צירוף המקרים גם לא מתבטא בכך ששקד בחר להתייחס לתכנית מסוימת בעוד הביקורות בעיתונים האחרים בחרו לעסוק בתכנית אחרות. צירוף המקרים (כאמור, לכל הפחות) הוא בכך ששקד בחר להתייחס דווקא לכלבוטק (ביום בו, כאמור, התייחסות כזאת לא הייתה מתחייבת‏1), ו"דווקא" באופן חיובי, דווקא ביום בו נודע כי רפי גינת עומד להתמונת לעורכו של העיתון.

1 >>> "אני יכול לספר לך שהכלל הוא שכאשר אחד משלושת הערוצים הראשיים מתחיל לשדר תוכנית חדשה, או עונה חדשה של תוכנית מקור, בד"כ יופיע לפחות אזכור של התוכנית בכל שלוש הביקורות" - תודה, אבל זה בדיוק מה שהסברתי בהודעתי הקודמת. זה מראה ששקד לא היה "חייב" להתייחס לכלבוטק, או אם תרצה מגדיל את המקריות.
ושמישהו ינסה לעצור אותו 271194
דירקטוריון ידיעות אחרונות אישר את מינוי רפי גינת לעורך העיתון. יואל אסתרון ימונה לסגנו. "הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
תוכנית הכלבו טק עידוד 268505
חיפשתי קישורים לסיפור הקשור בד"ר אטינגר ולא מצאתי. מישהו יודע?
תוכנית הכלבו טק עידוד 270296
גם אני מעוניין לדעת.
תוכנית הכלבו טק עידוד 270733
כלבוטק הציגו תלונות של מספר נשים שאותו ד"ר אטינגר נוהג להפעיל הליך רפואי (קיים ומוכר) של צריבת צוואר הרחם, וזאת, לטענתנו, משום שהפציינטיות סובלות מוירוס אלים שיושב בצוואר הרחם ולא ניתן להפטר ממנו בכל דרך אחרת. הבעיה היא שאטינגר הפעיל אותו פחות או יותר על כל מי שנכנסה לקליניקה שלו, בין אם הייתה זקוקה להליך או לא, ביצע מספר גדול של צריבות בכל אשה, ועשה זאת ללא כל הרדמה. ע"פ ראיון שהביאו בכלבוטק עם אחד הגניקולוגים החשובים בעולם (באנגליה), ביצוע צריבה פעמיים באותה אישה זה דבר קיצוני מאין כמוהו, ובוודאי שלא יותר מכך, וכן ציין אותו גניקולוג כי אין זה אנושי לבצע את ההליך באשה ללא הרדמה.
ליתר בטחון, שלחו כלבוטק תחקירנית מטעמם לבדיקה גניקולוגית אצל ד"ר אטינגר. לפני הבדיקה הזו, התחקירנית עברה בדיקה מקיפה אצל גניקולוג אחר, וזה קבע כי אין לתחקירנית כל בעיה. אצל אטינגר, לעומת זאת, התגלו, כמובן, וירוסים אלימים שיושבים בצוואר הרחם. הדבר המדהים הוא שהבדיקה שביצע אטינגר ארכה כמה שניות בלבד, ומיד הוא שיגר את הדיאגנוזה שלו, ואף הראה למטופלת, על מסך טלוויזיה שהוצב מעליה, את צוואר הרחם שלה והם מה שהוא טען שהוא מושבות של וירוסים.
ליתר בטחון, אותה תחקירנית נשלחה לגניקולוג הבריטי החשוב שלעיל, ולאחר בדיקה הוא הכריז שאין לה לא וירוסים ולא נעליים‏1.
בעקבות השידור ההוא, פנו עוד עשרות נשים לכלבוטק וסיפרו על סדרות של ארבע, חמש וגם שתי-עשרה צריבות שעברו אצל אטינגר, ככל הנראה בלי סיבה טובה.

זהו. זה הסיפור. עוד פרטים?

1 סתם, סביר להניח שיש לה נעליים.
לא לא, הפרטים האלה בהחלט מספיקים, תודה.. 270740
תוכנית הכלבו טק עידוד 268707
כאשר אתה נתלה ברופא ומאמין בו, אתה מוכן לעשות הכל ובלבד שיעזור לך להגיע למטרה- הריון. הוא טען שבעלי בוודאי נדבק ממני ולכן עליו לקבל טיפול יחד איתי. בעלי עבר גם בדיקות זרע. קשה להסביר זאת , אבל זוג צעיר שרוצה ילדים מאמין לכל דבר, העיקר שיהיה טוב. היינו עיוורים , סמכנו עליו והוא ניצל זאת. אם המטרה שלו לא הייתה כספית, מדוע הוא חייב אותו סכום גם פעמיים בחודש? רופא אנושי לא היה גובה פעמיים בחודש.
תוכנית הכלבו טק עידוד 268854
הדרך היחידה שאנטיביוטיקה תצליח לעצור וירוס היא אם תקחי מספיק ממנה כדי להרוג אותך. אנטיביוטיקה פועלת נגד חיידקים (ושאר יצורים תאיים). וירוסים היא לא תהרוג. לכן, אם רופא אמר לך שבעלך נדבק ממך בוירוס, ולכן עליו לקחת אנטיביוטיקה, הדבר צריך להדליק, נגיד, איזה שתיים-שלוש נורות אזהרה מעל הכותרת "שקרן".
אם המטרה שלו הייתה כספית, הוא היה יכול לצרוב אותך פעם אחת ולקבוע לך ביקורת שבועית לשלושה חודשים, שתעלה לך גם 500 שקל לפגישה. הוא לא עשה זאת, למרות ששיטה כזו הייתה מביאה יותר כסף עם פחות סכנה לחשיפה (ולהפסקת תזרים המזומנים).
רופא אנושי לא היה צורב נשים מסכנות לחינם. כנראה שאין טעם לחפש אצלו את מידת הרחמים.
תוכנית הכלבו טק עידוד 268948
ביקורת שבועית שעולה 500 ש"ח עלולה להדליק נורות אדומות - לא רפואיות, סתם צרכניות - גם אצל מי שלא יודע על האי-קשר בין אנטיביוטיקה לנגיפים. יותר טבעי לדרוש תשלום תמורת טיפול "ממש".
תוכנית הכלבו טק עידוד 269113
בחיים שלי לא ביקרתי אצל רופא פרטי, אז אין לי מושג, אבל מקורות בלתי אמינים בעליל מספרים לי שזה מחיר סטנדרטי למדי. על פי התחקיר בכלבוטק, זה הסכום ששילמו הנשים עבור הבדיקה הראשונית, זו שבה עוד לא נערך כל טיפול.
אם הוא רוצה, הוא יכול להפוך את זה לבדיקה דו-שבועית במחיר 250 שקל. עדיין ירוויח יותר.
תוכנית הכלבו טק עידוד 269158
יכול להיות שזה יותר כדאי, אבל אני לא חושב שזה ברור כשמש, כאשר משקללים את גורם כמה-אמין-זה-נראה - גורם שהשיפוט שלו הוא מאוד סובייקטיבי (ובמיוחד אם אתה לא נוכל מלידה, ואולי הרגשות שלך בעניין מעורבים). ואם לא ברור כשמש שזה לא כדאי, אני מעדיף להישאר עם ברירת-המחדל, שהפשע היה למען בצע כסף. דיסקליימר: לא ממש עקבתי אחרי הפרשה, וסביר שאתה מודע לדברים אחרים, שאולי שופכים אור אחר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים