הערה חשובה 261204
אמנם לא נכחתי בערב המדובר, אך לא הייתי מכליל ממה שנעשה בערב הספציפי הזה על סצינת הרוק המתקדם בישראל, ועל הסגנון באופן כללי. הערב שנכתב עליו הוא חלק מסדרת ערבים שמאורגנת ע''י להקת 'יובל רון ואזרחי העתיד' (שגם מופיעים בכל הערבים), ולרוב מייצג רק אספקט מאד ספציפי של סצינת המוזיקה בישראל - שלא תמיד קל להגדיר אותו דווקא כרוק מתקדם.

לא יצא לי לשמוע עדיין את להקת אוקטובר (ההרכב השלישי שהופיע הוא הרכב ג'אז, ולכן לא אתייחס אליו) אך נכחתי כבר פעם אחת בהופעה של יובל רון ואזרחי העתיד, והאזנתי מספר פעמים רב לשני קטעי האולפן שלהם שמופיעים ב'במה חדשה' - ולדעתי הם הרבה יותר מזכירים פיוז'ן (במסורת של אלן הולדסוורת', כאמור) מאשר רוק מתקדם - פשוט כיוון שהקטעים מבוססים מאד על אילתור ועל טכניקה, יותר מאשר ברוק המתקדם שלרוב מבוסס דווקא על קומפוזיציה ואירגון מראש של חומרים.

דווקא נעשה היום לא מעט רוק מתקדם בישראל, והייתי מזכיר במיוחד את להקת 'סימפוזיון' שכבר הופיעה מספר פעמים, השאירה רושם ניכר על חברי הפורומים למוזיקה, ועומדת להוציא בקרוב אלבום בכורה, ואת להקת 'אבק' שהוציאה כבר אלבום בכורה בלייבל בינלאומי (קיוניפורם).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים