ליד קפריסין? 261216
החוקר האמריקאי רוברט סרמסט טען היום במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס בנמל לימסול כי צוותו מצא את אטלנטיס שלטענתו הוצפה עקב שיטפון כ-‏9,000 שנה לפני הספירה, והיא נמצאת כ-‏80 קילומטר מהחוף הדרום-מזרחי של קפריסין. לדבריו, מכשיר סונר שהוכנס למים העמוקים צילם מדרון ועליו מבנים שנעשו בידי אדם, בהם קיר באורך שלושה קילומטרים, גבעה ותעלה עמוקה.

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
ליד קפריסין? 266504
לפניך הגנב מבגדד מצא צדפות בים השחור המוכיחות מבול 5000 שנה לפני הספירה, אתה מסתמך על חוקר שמגלה עדויות למבול 9000 שנה לפני הספירה. ההבדל הקטן הוא 4000 שנה בין שני האירועים.
התנ"ך נכתב כ500 שנה לפני הספירה ומתאר אירועים כמה מאות שנים קודם, כלומר אלפי שנים לאחר המאורעות הגיאולוגיים המתוארים. המבול שייך לחלק המיתי אגדתי של התורה.
הנסיון למצוא אסמכתאות לארועים המוזכרים בתנ"ך הוא נסיון פתיטי מיותר. התורה לא נכתבה כמטרה לספר היסטוריה אלא כספר תיאולוגי הבא לחנך את העם להאמין באלוהים ולשמוע לרבנים שליחיו, ואם העם לא יעבוד את אלוהים יבואו על העם עונשים איומים ונוראים. המציאות ההיסטורית עוותה על ידי כותבי התורה להוכחת טענותיהם בדיעבד.
המאמינים בתורה לא צריכים הוכחות לאמיתותה, ואנשים נאורים לא צריכים את ההוכחות כביכול.
ליד קפריסין? 266522
לא ברור לי איך נכנס התנ''ך לתגובה שלך. כדי להזכיר לכולם, אנחנו נמצאים במאמר העוסק בחיפושים אחרי יבשת, אגדית או לא, בשם אטלנטיס. הבחור מצא, אולי, שרידים של מבנים בלב ים, וטוען שהם מקור האגדה הנ''ל. זה היה הקשר למאמר.
צלצלת בפעמון 266603
בדומה למר פז, נראה שגם מר צרי מתוכנת להגיב למילות מפתח.
המבול 327602
עוד אצל השומרים מסופר על שטפון ששטף את כל העולם ובכלל רוב החלק "המיתי" של התורה מסתמך בחלקו הגדול על אגדות השומרים.
בנוגע למבול ידוע קיום על שטפון גדול במיוחד שהיה במסופוטמיה בתקופת השומרים שהיה חמור במיוחד וחיסל כל התפתחות באיזור למשך שנים רבות. אני לא זוכר אם זה היה ב-‏2600 או ב-‏3600 לפני הספירה . אני אבדוק את הפרטים
המבול 359694
יש גירסה שהים השחור נוצר כתוצאה מפריצת מחסום יבשתי ע"י קרחונים שהפשירו בסוף תקופת הקרח האחרונה במקום שהוא היום מיצר הבוספורוס. סיפורי מבול למיניהם הם, אולי, הד לטראומה ההיא.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים