וידוא הריגה? 261607
"נחת ארה"ב ירה למוות בשבוי עיראקי פצוע, שככל הנראה לא היה חמוש. התקרית, שאירעה בשבת במסגד שהעיר פלוג'ה, תועדה בידי העיתונאי קווין סייטס מרשת הטלוויזיה האמריקאית אן-בי-סי. דובר הנחתים אמר, כי האירוע נחקר. סייטס דיווח, כי עוד שלושה שבויים עיראקים נורו בתוך המסגד בהיותם פצועים."

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
וידוא הריגה? 261609
דובר הנחתים אמר, כי האירוע נחקר.
בסיום החקירה הנחתים ודאי ידעו מה גרם לכך, ואיך למנוע את הישנות המקרה של נוכחות עיתונאי בפעילות מבצעית.
וידוא הריגה? 261641
אכן. לפרסום התמונות מאל-גריב היתה השפעה מגייסת גדולה מאוד על העולם הערבי, השפעה שעלתה בחיי אמריקנים והרבה יותר מזה, אזרחים עירקים רבים, אם כי דווקא במקרה ההוא התיעוד לא נעשה ע''י עיתונאים.
גם במפרץ קוראים את האייל 262219
"בדובאי אמר עבדאללה, מהנדס במקצועו: "אני לא איש של ג'יהאד, אני מוסלמי רגיל, אבל תמונות כאלה דוחפות אותי לג'יהאד."."
(מתוך http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...). כמובן, אף לא מתנדב-חו"ל אחד היינו רואים לו היה שליט ערבי משמיד 100,000 מאזרחיו שלו, או אף מאלו של מדינה שכנה. הרגישות אינה לחיי אדם, אלא לפגיעה חיצונית בכבוד השבט. למתנדבים אלו אין בעייה לטבוח בעצמם אלפי אזרחים - אם יש בכך כדי לעצבן את הגורם החוץ שבטי .
גם במפרץ קוראים את האייל 262670
אני חושש שגם אתה נפלת קורבן לתעמולה מטעה.
אותו מהנדס אמר משפט קלסי שכמוהו אנו שומעים רבות גם במקומותינו. אז הוא אמר. האם באמת ילך ויעשה פעולת התאבדות ? ואם יעשה, האם באמת התמונה שראה היא זו שתדחוף אותו לכך ? אני מאד מטיל ספק בכך.
דעתי היא שהג'יהד לא צובר כוח בגלל תמונות כאלה, ואולי זה לא יפה לומר זאת, אך הגיוני שהוא דווקא מאבד כוח בשל כך.
הטרור הרצחני ביותר כנגד המערב, פעולת ה 11 בספטמבר שתוכננה במשך שנים נעשה לא בגלל תמונות כאלה. באותה עת נתנו לטרוריסטים לצבור כוח באינקובטורים שלהם בשלווה, וזו הייתה התוצאה.
אחת מדרכי המלחמה של הטרוריסטים ותומכיהם היא בדיוק זו - התחת הדברים: המלחמה שלכם בנו רק מדרבנת אותנו להגביר את מעשינו. כדאי לכם להפסיק.
מי שמקבל את הדברים ברצינות דוחף להחזרת הטרוריסטים לבתי הגידול השלוים שלהם. אין זה נכון לקבל כך את הדברים, וזה גם מזיק.
גם במפרץ קוראים את האייל 262775
אני מסכים עם רוב תגובתך. אכן, כל פעם שנעשה ניסיון להתגונן מן הטירור מרואיינים אלו הטוענים שהם ו/או אחרים יפנו לדרך הטירור דווקא בגלל זה.
כמו כן, אני טוען שהדרך להתמודד עם הטירור הערבי הוא פגיעה במנהיגים (אסד, חמנאי, בית המלוכה הסעודי...) אך גם באוכלוסיות המארחות את הטירור, בין אם מרצונן ובין אם לא - כדי שיפחדו מקורבנות הטירור יותר מאשר מהטירוריסטים.

למרות כל זאת, התרשמותי מן התגובות בעולם הערבי היא שלתמונות בהן מופיעים חיילים אמריקנים עושים מעשים מסויימים יש אפקט מגייס יותר מאשר מרתיע. לעומת זאת בתמונות ערי טירור עשנות, גופות טירוריסטים ומארחיהם האזרחיים ברחובות, ללא צילום האקט, יש לדעתי אפקט מרתיע יותר מאשר מגייס.
גם במפרץ קוראים את האייל 263117
נגד איזה טרור בדיוק האמריקאים נלחמים בעיראק ?
גם במפרץ קוראים את האייל 263122
בעירק מפעיל העולם הערבי בשיתוף גורמים מקומיים טירור כנגד האוכלוסיה שם כדי לפגוע באמריקנים, כדי לפגוע באוכלוסיות מדתות וזרמים דתיים השונים מאלו של הפוגעים, כדי למנוע את שלטון העם (לעומת ''שלטון האל''), כדי להפוך את עירק לבסיס ערבי ראשי לחיסול המערב וסתם, כי זה נעים להרוג אנשים.
גם באירופה קוראים את האייל 263133
אפשר גם בצורה חלופית:

בעירק מפעיל העולם הערבי בשיתוף גורמים מקומיים טירור כנגד האוכלוסיה שם, כדי לפגוע באמריקנים שבאו להפיל שלטון בטענה שקרית או מאד מאד חלשה שהוא היה קשור לטרור, דבר שגרם לגורמים מקומיים לפנות לטרור כנגד האוכלוסיה שם כי האמריקאים יותר מדי מוגנים.
גם באירופה קוראים את האייל 263138
אכן, ישנם תיאורים רבים לכל מצב.
גם באירופה קוראים את האייל 263159
יש עוד תיאור: האמריקאים פלשו לעיראק, ללא הצדקה, תוך הריגת עשרות אלפי עיראקים (חיילים ואזרחים). לאחר הפלישה הם השליטו שלטון כיבוש שלא בוחל בשום אמצעי כדי לדכא את המרד שפרץ שם.
רק באמריקה לא קוראים את האייל 263269
אפשר גם שבעירק מתנהלת מלחמת אזרחים בין הפלגים השונים.המאבק של האסלאם הקיצוני באמריקאים הוא רק חזית אחת מתוך רבות.
התמונה האמרקאית שמשדרת מלחמה של האסלאם הקיצוני בכוחות האור האמרקאים בלבד ,היא תמונה מוגבלת מאוד שלא מאפשרת להבין מה קורה שם.
גם במפרץ קוראים את האייל 263152
האוכלוסיה בעירק היא חלק מהעולם הערבי או לא ?
הגורמים המקומיים בעירק הם חלק מהאוכלוסיה או לא ?
הדתות והזרמים הדתיים השונים מאילו של הפוגעים הם חלק מהאוכלוסיה או לא?
וזה נעים להרוג רק אוכלוסיה או רק אמרקאים ?
וידוא הריגה? 261688
איך למנוע?! כל העיתונאים המערביים כיום בעיראק הם כאלו ש"הושתלו" (embedded) ביחידות אמריקאיות...
וידוא הריגה? 261696
הוטמעו
שובצו 261714

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים