כתב אישום 263419
כתב אישום הוגש היום בבית הדין הצבאי של פיקוד הדרום הוגש הבוקר נגד סרן ר', המ"פ שירה בנערה הפלסטינית איימן אל-המס. לפי כתב האישום, המ"פ עמד ליד הילדה, סמוך למוצב "גירית" שליד רפיח, וירה בה שתי יריות מטווח קצר. אחר כך הוא כיוון את נשקו כלפי מטה וירה בירי אוטומטי עוד כ-‏10 קליעים, עד שרוקן את המחסנית. סרן ר' מואשם גם שניסה לשכנע שני חיילים בפלוגה להעיד כי הבחינו רק בירי סמוך לגופה ולא בירי לכיוונה, ולשכנע חייל נוסף לשנות עדות שכבר מסר בפני מפקד הגדוד, ולומר שהובן שלא כהלכה. עורך דינו של הסרן מסר כי מרשו כופר בכל האשמות.

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
כתב אישום 263505
הוא לא יואשם בהריגה, רק בשימוש לא חוקי בנשק:

כתב אישום 263512
אישום בהריגה הוא באמת בעייתי כאן. בהעדר האפשרות לנתיחה, אי אפשר לקבוע מי מהחיילים הרג את הילדה, ולגבי וידוא ההריגה, המ.. איך לומר את זה בלי שזה ישמע רע... זה כבר לא הריגה לירות במישהו שכבר מת.
כתב אישום 263575
אבל זה עדיין כסת"ח.

הוא היה אחראי על המוצב לא ? למה לחסל ילדה קטנה ממרחק של 70 מטר באור יום למען השם ? מה היה קשה לירות לה ליד הרגליים, לצעוק לה לעצור, ולשלוח כוח להבין מה לכל הרוחות היא חושבת שהיא עושה ? המוצב חיסל אותה בלי לשאול שאלות ובלי לחשוב פעמיים, וזו אחריות ישירה של המ"פ, בלי קשר לנשק של מי הרג אותה.
תחקיר? 266530
לאחר התחקיר בפרשה זו, מתברר שחיילים מ"גולני" הואשמו בהריגת פלסטיני במחסום וטיוח האירוע בתחקיר שנערך מייד לאחר התקרית. החיילים טענו בתחקיר ובחקירה כי לא ביצעו ירי, אולם לאחר פרק זמן נשבר אחד החיילים והודה כי שיקרו בתחקיר, ובעקבותיו הודו גם האחרים: "היינו קצת בהלם. לאחר מכן ראינו שהמכונית נוסעת. שאלנו אחד את השני מה נעשה עכשיו. אחרי כמה דקות החלטנו שאנחנו לא מדווחים, לא מספרים לאף אחד. החלטנו לסגור את זה בינינו".

מעריב: http://www.nrg.co.il/online/1/ART/832/040.html
בזכות המבוכה ובגנות הטיח 266551
לא תחקיר, כי אם טח קיר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים