עם הזכרון המזעזע שלי, 264556
בטח אשכח חלק. (עבודות של יום אחד שאחריהן נמלטתי גם נחשבות, נכון?) וגם אין סיכוי שזה ייצא לפי סדר כרונולוגי.
בייביסיטר, מורה פרטית, קייטרית, שליחה, מזכירה, מורה לחינוך מיני, מורה לגרפיקה ממוחשבת, צלמת אירוע (אחד בינתיים), מעצבת תכשיטים, מובטלת, מוכרת בדוכן במדרחוב, מציירת קעקועי חינה, מעצבת גרפית, מעצבת אתרי אינטרנט, מעצבת ממשק משתמש, מפיקת דפוס, ציירת סטוריבורדים, תסריטאית, קליגרפית, סוקרת, שומרת, משתתפת בקבוצות מיקוד, מלצרית, נציגת שירות טלפוני, עיתונאית, חובשת, אחות פרטית, תורנית מוקד במד"א, אורזת מנות קרב, מקטלגת שקופיות בספריה, מעצבת בגדים, חיילת, אורזת אריזות מתנה, ציירת על משי, כותבת עבודות לסטודנטים.

אוף, חסרים לי כמה עיסוקים אקזוטיים, אז אצרף פה גם רשימה של מה שהייתי צריכה רוצה או יכולה לעשות, אם דברים היו מסתדרים קצת אחרת:
מאלפת דולפינים, מהמרת מקצועית, זמרת בארים אדומה, שודדת דרכים, בלרינה, צלמת של הנשיונל ג'אוגרפיק, דוגמנית עירום, ספרית, אינסטלטורית, שחיינית צורנית, סושי שפית, פעילה חברתית, פסיכיאטרית, סוכנת מוסד, מאושפזת במוסד (עדיין לא מאוחר מדי!),עוטפת קרמבואים.
עם הזכרון המזעזע שלי, 264557
וקפיטליסטים היו אומרים שהעובדה שציינת "מובטלת" כמקצוע בטח אומרת משהו. זה היה מכוון או מקרה?
מכוון 264661
ההגדרה היתה ''משלח יד'', לא ''מקצוע''. מבחינתי, כל דבר ששילמו לי כסף כדי לעשותו, הוא משלח יד. לעומת זאת, לא ספרתי דברים שעשיתי בהתנדבות או בחינם.
עם הזכרון המזעזע שלי, 265054
"כותבת עבודות לסטודנטים"?

<מנענע בראשו בצער>
יאפ 265251
הייתי צעירה ונזקקתי לכסף!
ובתנאי שהנושא עניין אותי.

הצער על העבודות, הסטודנטים, או פני הנוער לאן?
יאפ 265901
תכף גם תגידי שלא ידעת שהיא בת 18.

ב' ו-ג'. וגם האתיקה קצת מציקה לי.

(מה שמזכיר לי שאתמול בשיעור איזו אהבלה הוכיחה אי הבנה משווע של עצם המושג "אתיקה", אבל לא נכנס לזה).
יאפ 266318
לדעתי השאלה היחידה שקיימת כאן היא שאלת הנזק, האם מישהו ניזוק מהעניין?
ובכן, הסטודנט עצמו ניזוק מכך שלא רכש כל ידע, וזו אחריות שלו ובעיה שלו, בעיני.
היות שכתבתי עבודות (לא רבות, אגב, אני משוללת הסבלנות הנחוצה לשם כך) בתחומים איזוטריים שממילא נלמדים בגדר "העשרה", והם לימודי ידע ולא לימודי מקצוע, זה לא מדאיג אותי, אין הדבר שקול לעזרה לסטודנט לרפואה לעבור את הבחינות בפנימית, נניח.
היחידים שכלפיהם זה אכן לא הוגן הם עמיתים ללימודים, שצריכים להתאמץ בעוד רוכש העבודות מתהולל, זה יכול היה להיות נכון לו שירתתי ילדי עשירים מפונקים שקנו את כל התואר שלהם, אבל למעשה כתבתי עבודות לסטודנטים קשי יום שנתקעו ספציפית עם עבודה בנושא שהוא תחום התעניינות שלי (שירה, למשל) אנשים שכדי לשלם לי עבדו במקומי, למשל.

אשמח אם תסביר לי בעניין האתיקה שנפגעה, כי למען האמת, מודה באשמה - אני לא מצליחה להבין לאיזו אתיקה אני מחויבת בעניין הזה.
יאפ 266868
האתיקה האקדמית נפגעה. והפגיעה היא לא ישירות על-ידך, אלא על ידי מזמין העבודה. את רק שותפה לדבר עבירה. ''קבלת דבר במרמה'', אני חושב, קוראים לזה בשפה המשפטית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים