שתי הערות 2650
1. דיסק של טל גורדון ורונה קינן, לא רק רונה קינן (מי יערוך את העורכים?...)
2. אני דווקא כן הייתי קונה דיסק ב-‏40 ש"ח (יתרה מזאת, אני עושה את זה) ולא הייתי קונה דיסק ב-‏80 ש"ח. ההתעקשות המגוחכת של תעשיית המוזיקה בישראל לעשות הכל חוץ מלהוריד מחירים (ועובדה שאפשר, כפי שכל ביקור ב"תו השמיני" בירושלים יוכיח) מביאה אותם, ואותנו, למצבים אבסורדים.
כמובן שזה לא ממש תירוץ, אבל בכל זאת, אם המצב כזה איום, אולי כדאי להתפשר קצת.
שתי הערות 2659
1. צודק. תוקן. תודה. מטיח ראש בקיר
2. אתה אולי, הרבה אחרים לא. אגב, בזמן האחרון דיסקים ישראליים חדשים נמכרים במחירים של 55-60 ש"ח, מן הסתם כדי לעודד קניית דיסקים מקוריים (דיסק חדש בארה"ב נמכר בכ-‏15 דולר, כך שהמחיר היא סביר לגמרי). למיטב ידיעתי, הציבור הקונים לא התרשם.
שתי הערות 2664
דיסקים חדשים בארה"ב נמכרים בין 10 ל-‏13 דולר, שהם בין 45 ל-‏60 ש"ח, כולל מע"מ. למרות שגם זה קצת יקר (לייצר דיסק עולה פחות מלייצר קלטת אודיו, אבל הראשון עדיין עולה לקונה הרבה יותר מהאחרון), לפחות זה הגיוני. בדיוק אותו הדיסק שיעלה 11 דולר בארה"ב (50 ש"ח בערך) יעלה בארץ 85 ש"ח (כ-‏18 דולר). מאיפה בדיוק ההפרש?
לגבי דיסקים ישראליים חדשים, אכן צעד מבורך - בפעם הבאה שאני אראה דיסק ישראלי שאני רוצה ב-‏55 ש"ח, אני אקנה אותו.
שתי הערות 2705
לא יודע בקשר לזה. הייתי בניו יורק ממש לאחרונה, קניתי די הרבה דיסקים (שלא הצלחתי להשיג בארץ), והמחיר הממוצע, אחרי מס, היה בסביבות 12-14 דולר לדיסקים של ג'אז ושאר סגנונות שוליים, ובסביבות 15-18 דולר לדיסקים חדשים/מיינסטרים. נראה לי די מקביל למחירים בארץ. גם אם תציץ באמזון, אגב, תראה שהמחירים לא כל כך נמוכים בהשוואה לארץ.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים