''בעצב תלדי'' 265351
על הפערים בין ההבטחות שמפזרים בתי החולים השונים לבין מדיניותם בפועל:

''בעצב תלדי'' 266024
אנחנו דוקא היינו השבוע בסיור בחדר הלידה של "ליס", ובסך הכל נראה די נחמד. אני לא יודעת מה ממה שהם אמרו באמת יהיה אפשרי, אבל נקודת זכות למקצועיות של המיילדת היתה שהיא כל הזמן הדגישה שכל ההבטחות הן "במידה ומתאפשר" מסיבות שקשורות להתקדמות הלידה הספציפית, מצבה של היולדת ושל העובר וגם אילוצים שנובעים מלחץ או צפיפות, אין מה לעשות, גם זה קורה.
אבי העוברון, אגב, היה מרוצה מאד מהביקור במחלקת היולדות, ובעיקר משני דברים: הבטיחו שמקפידים מאד על שעות ביקור (מה שמאפשר ליולדות לנוח) עד לרמה של אנשי ביטחון אם צריך, אם כי מאפשרים למלווה אחד להשאר יותר (והוא חושב שזה יהיה הוא. הא! בשביל מה יש לי אמא?), ואחות התינוקיה אמרה שהם תומכים מאד ברומינג אין, אבל גם במקרה של רומינג אין מלא הם מוכנים לשמרטף קצת לטובת נמנום האם הטריה. הוא עדיין בגישה שאת התינוק הוא לא מכיר אבל אותי כן, ולכן הוא דורש יותר את מה שהוא רואה כטובתי, ובמקרה הזה מנוחה. כל הנימוקים שלי נגד התינוקיה (שקשורים בעיקר בקטע של תפיסת זמן אצל ילודים*) נדחים על הסף כהסטריות הריוניות. נראה אותו כשזה יהיה תינוק אמיתי ולא סתם נוסע שמיני בתוך אשתו.

-----------------------
* "אבל הוא לא מבין שאני עוד מעט אחזור! והוא יבכה ויחשוב שנטשו אותו לתמיד!"
''בעצב תלדי'' 266031
אני לא בטוחה אם תינוק בן יומו מסוגל לחוות חרדת נטישה. לדעתי הוא חווה חרדה, אבל אינסטינקטיבית ולא "מתוחכמת" כמו שתיארת. האינסטינקט שלו הוא פשוט להיצמד לגוף האם, וכשזה לא קורה, הוא מוחה בקול, ואח"כ נכנס להלם ולמגננה.

הנימוקים שלי נגד התינוקייה קשורים באמנת ז'נבה - תאורה מלאכותית חזקה 24 שעות ביממה, רעש ושהייה במיכלי פלסטיק בסביבה לא מוכרת, זו התעללות שראויה אולי לבניו של סדאם חוסיין. לא לצאצא שלי, ולא לאף תינוק שלא חטא.
''בעצב תלדי'' 266034
נו, בגלל זה אני רוצה רומינג אין מלכתחילה. הדיון עכשיו הוא האם אני מוכנה לתת להם לשמרטף. וחוצמזה, אני בהריון, אני לא חייבת להיות הגיונית.
''בעצב תלדי'' 266036
את אישה, את לא חייבת להיות הגיונית בשום מקרה.
''בעצב תלדי'' 266039
תזהר ממני, יש לי הורמונים!
ולי יש לום 266040
ולי יש לום 266111
הלום שלך לא התעייף מהשימוש האינטנסיבי שעשית בו בתגובה 266026 ? סוף סוף אני מבין את משמעות ה"שוטה" שבכינוי שלך.
אתה גם מגיר קצף מהפה?
ולי יש לום 266177
אני רואה שלקחת אותה קשה. סליחה.
ולי יש לום 266258
נו מה, הלום שלך רך?
יש לי הלום 266282
''בעצב תלדי'' 266454
מחקר לא חדש, אבל רלוונטי ומבוסס על נתונים מישראל שנאספו במשך 16 שנה: "הגישה המיילדותית-טבעית נותנת תוצאות לידה טובות יותר".

''בעצב תלדי'' 266568
האם המיילדת הטבעית מקבלת כל יולדת וכל לידה? האם המיילדת הטבעית תטפל בלידה (הידועה מראש) כלידה בסיכון גבוה? בלידה של יותר מיילוד אחד (תאומים ומעלה), בלידה שיש בה פוטנציאל ל"צרות"? אם כן, אז המחקר הוא אכן לא חדש, אבל רלוונטי. אם לא, הריהו לא חדש, ולא רלוונטי, ומקומו, אולי בדיון 2009
''בעצב תלדי'' 266588
מצטטת:
"סה"כ יולדו 812 נשים אשר ילדו בבית החולים, כולן לידות בסיכון נמוך מלבד 35 נשים אשר ניסו לידות וגינליות לאחר ניתוח קיסרי ו- 2 לידות מוקדמות בשבוע ה- 34 ו- 35, ו- 185 נשים נוספות אשר תכננו לידות בית, כולן בסיכון נמוך".

הקריטריונים במקרה זה לסיכון נמוך:

"מדיניות בית החולים הכתיבה שיולדות בסיכון נמוך לפני 37 שבועות, יולדות שעברו ניתוח קיסרי בלידות קודמות, בעלות חום (מהצטננות), והיסטוריה של אי פוריות, לא הורשו ללדת בחדרי הלידה הביתיים, בעוד שיולדות עם הריון עודף יכלו להשתמש בחדרים הללו".
''בעצב תלדי'' 266618
ההמלצה שבתחילת הכתבה היא ללידות טבעיות/ביתיות כשמדובר בהריון תקין.

בגיגול מהיר ניתן לראות שאילנה שמש היא מיילדת מאוד מפורסמת, מתוקשרת ומיוח"צנת. בסוף הכתבה יש ביבליוגרפיה, אך לא מצאתי מי ערך את המחקר עצמו ומטעם איזה מוסד.
''בעצב תלדי'' 266691
אילנה שמש היא מיילדת הבית הוותיקה ביותר בישראל. לא ברור איך אתה מגדיר "מפורסמת, מתוקשרת ומיוחצ"נת". אם אתה סופר איזכורים בגוגל, לי יש כ-‏150 איזכורים יותר מאשר לה :-)

אותה ג'ודי סלום שכתבה את המאמר גם היא מיילדת טבעית (אם כי לא שמעתי את שמה קודם לכן). בכל אופן, הנה סטטיסטיקת הלידות של אילנה שמש מאז 1985, as is:
הנה עבודה מעט יותר רצינית שנעשתה (בעברית) בנושא:

אגב, אף אחת ממיילדות הבית לא מקבלת לידת בית כשמדובר בהריון בסיכון (תאומים, סכרת הריון, רעלת הריון וכולי). רק אחת או שתיים מהן מסכימות ליילד בבית כשמדובר בלידה שנייה לאחר ניתוח קיסרי. יש דווקא רופא ישראלי (ד"ר ברדה) שמיילד בבית, והוא היחידי שמסכים ליילד כשהעובר במצג עכוז.
''בעצב תלדי'' 266707
היי, ואני בכלל לא ידעתי שאת מילדת :-)
''בעצב תלדי'' 266720
מיֻלדת? עדיין לא, אבל בקרוב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים