26611
בוקר טוב, התעוררתם אל מדינת האבסורד או בקצרה איך מייבשים את השמורה, מסתבר שכמות המים במדבר קטנה, רובם נובעים ממעין עין גדי שמספק את כל תושבי האזור: הקיבוץ, האכסניה, ביס"ש וחוף הרחצה. בנוסף ישנה החלטה לתת לחלק מהמים לזרום גם בנחל ע"מ לספק מים לאחד המקומות המיוחדים בעולם מבחינת החי והצומח ולכן הגיעו להסכם חלוקה.
לפני מס' שנים החליט הקיבוץ למכור את המים בבקבוקים לכלל האזרחים ובתמורה היה אמור לייבש חלק מהמטעים, פעולה שמשום מה נדחתה למועד מאוחר יותר.
ביום בהיר אחד הונח צינור במרכז השמורה הפקח האחראי לא עשה כנגדו דבר, לתופעה מוזרה זו הסבר פשוט כאשר חבר קיבוץ הוא פקח רשות! ציפינו שהישועה תגיע מבית ספר שדה אבל אחרי נסיונות גישוש טרחו אנשי הקיבוץ להזכיר לאנשי החב"להט באיזה בית ספר ילדיהם לומדים, ומאז שקט חוץ מכמה ציוצי ציפורים.
המים נעלמים לבקבוקים שקופים(איפה חוק המיחזור) מספר היעלים קטן במאות, הצמחים מתיבשים אבל הכל סבבה כל עוד הרשות והקיבוץ עושים קופות. זוהי הפרשיה בצמצום ובאמת נמנעתי מהכפשה, תאמינו לי, יש עוד

שקרים כעובדות 161092
מנהל השמורה לא מעין גדי ואין אפילו פקח אחד בשמורה מהקבוץ. הקבוץ ייבש מטעים (תבדוק במשרד החקלאות). אין בבית הספר בקבוץ אפילו תלמיד אחד שהוא בן של עובדי הרשות (תבדוק במועצה האזורית) כבר שלוש שנים שאין משיכת מים מנחל ערוגות כי הצנור נהרס בשטפון ולא שוקם. אבל השמורה מתייבשת. איך תסביר את זה ??? ד"א, אף אחד לא נרדם בשמירה. נציבות המים ורשות שמורות הטבע מחזיקים בידיהם הן את המידע והן את המנעולים לשעונים. בהסכמתם המלאה המאוגנת בחוזים קשים שאין דוגמתם בארץ הם שולטים על מערך המים באזור.
כשנאמר, לך למד ואז דבר.
שקרים כעובדות 161108
הטענה היא לא שהקיבוץ חורג מהחוזים, אלא שהחוזים האלה מטומטמים מלכתחילה. זה שהשמורה מתייבשת ממילא רק מגביר את האוילות של ביקבוק מים ממקום כזה.

גם עם החוקים למניעת זיהום אויר, האויר בת"א מלוכלך. זה אומר שהחוקים האלה מיותרים?
212065
אני מציע לך לשקול מילים. אין שום פקח מהקיבוץ. אני פקח ותיק ואני מודיע חד משמעית הנחל לא התייבש. הנחל מלא בסחף. הוכחה? ראה נחל דוד. הוא פשוט בנוי אחרת. הוא מדורג ושטפנונות יוצרים בריכות. לעומתו נחל ערוגות מישורי ולכן מתמלא בסחף. המעיין (בפעם העשירית) לא קשור לנחלים. הוא מנביעה נפרדת. להפך השמורה משתמשת בכמות גדולה יותר לבית ספר שדה ולתושבים בו.
אני מציע לך לפני שאתה מפזר סיסמאות על חרם - תחשוב. אחד מעובדי השמורה כבר נתבע על זה. אתה יכול להיות הבא בתור.
ראה תגובותי לאחרים ותבין את הסיבה האמיתית לפרסום.
דרך אגב המעיין לא התייבש. מפלסו ירד בשל השנים השחונות יחסית. לא בגלל השאיבה. מפלסו תלוי בגשמים. נקווה שהשנים הבאות יהיו יותר טובות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים