עוד משהו על רפול 266356
מצאתי באימייל. כנראה מאת חנה כהנא:
"כשהתגייסתי לצבא רפול נהיה רמטכ"ל. הוא חידש את לבישת הכומתה ועוד תקנות, והיתה לו תדמית מאיימת ומפחידה.

בהיותנו בטירונות (במחנה 80) ברחנו לילה אחד חברי ואני דרך פירצה (מפורסמת) בגדר ונסענו לחברים בגליל. בשעות הבוקר המוקדמות יצאנו לטרמפיאדה כדי לחזור למחנה. היינו במדי ב' וללא "פס" המתיר לנו להיות מחוץ למחנה.

לידינו עצרה מכונית "וליאנט" צבאית מפוארת, ובה - לחרדתנו העצומה - ישב לא אחר מאשר הרמטכ"ל רפול.
נכנסנו לרכב בלית ברירה, ובקושי הצלחנו למלמל תשובה לשאלתו לאן אנחנו צריכים להגיע.

אין מילים לתאר את הפחד והאימה במשך כל הנסיעה. עיקר הבעיה היתה שכשהוא יעצור לנו ליד השער של המחנה, מיד ניעצר וניכלא ע"י רס"ר המחנה בעוון נפקדות.

כשהתקרבנו למחנה, רפול שואל אותנו: "אתם צריכים לשער של המחנה, או לפירצה בגדר?"...

לא ענינו מרוב הלם. הוא חייך ועצר לנו ליד הפירצה. לא יכולנו להודות לו אפילו. את החיוך על פניו של הרמטכ"ל הכי קשוח של צה"ל לא אשכח לעולם.

סיפור אישי קטן, שמראה אולי צד נוסף באישיותו"
עוד משהו על רפול 266385
יש סיפור אחר (איני בטוח שבמקרה זה מדובר בסיפור אמיתי, אבל אותי הוא מאד שיעשע) ששמעתי פעם ברדיו שקשור אף הוא ברפול:

בבסיס צבאי אחד היה איזה כלב עלוב שכולם נהגו להתעלל בו, ורק עוזר הרס"ר, פינקי, אימץ אותו אליו, האכיל אותו ודאג לכל מחסוריו.
פעם אחת היה צריך אלוף הפיקוד לבקר באותו בסיס, והרס"ר שדאג להכנות למסדר שעמד להיערך על מגרש המסדרים, התרוצץ הלוך ושוב. תוך כדי כך הוא נתקל בעוזרו מטפל בכלב, ואז הוא צעק לעברו: רק חסר לי שבאמצע המסדר הכלב הזה יגיע למגרש המסדרים ויעשה לי בושות. דאג שלא יקרה דבר כזה, שים אותו במעצר או אני לא יודע איפה. רק שלא יקרה דבר נורא כזה.
הגיע יום המסדר. כולם מסודרים על מגרש המסדרים, והרס"ר צועד לעבר אלוף הפיקוד כדי למסור לו את הפיקוד או משהו כזה. ואז, תוך כדי הטקס המפואר, מי אם לו הכלב הממורט, מתגלה לכולם על מגרש המסדרים כשהוא צועד ישר לעבר אלוף הפיקוד ...
נשימת כל הנוכחים קופאת. אבל אלוף הפיקוד, רפול, מושבניק אוהב כלבים מתכופף אל הכלב שהגיע אליו בנתיים, מלטף אותו ואומר: "כלב טוב. כלב טוב." בקיצור מבחינת הרס"ר כל העניינים מסתדרים על הצד הטוב ביותר.
אחרי המסדר פוגש הרס"ר את עוזרו וצורח לעברו: פינקי. איפה הכלב ? תן לו משהו לאכול. זה כלב טוב ...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים